Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet i TV po jednym kablu - gdzie wstawić trójnik?

02 Sty 2006 01:51 14222 5
 • Poziom 21  
  Witam! Od dłuższego czasu korzystam z Internetu dostarczanego poprzez sieć telewizji kablowej. Chce teraz kupić sobie kartę TV, aby móc oglądać TV w pokoju gdzie jest komputer. Kabel kablówki wchodzi do domu i zaraz jest dzielony poprzez rozdzielacz (może źle nazywam, za co z góry przepraszam) tratec TRIS-210E na dwa przewody - jeden (50-60MHz 25B, 80-1000MHz 10dB) idzie do mnie do pokoju (internet),a drugi (80-1000MHz 2,5dB) do dużego pokoju na TV. Myślałem, aby zastąpić ten rozdzielacz zwykłym trójnikiem lub odpowiednim wzmacniaczem, a rozdzielacz tratec dać w moim pokoju zaraz przed komputerem (jeden kabel do TV, drugi do modemu). Jeszcze nic nie robiłem i nie chce bez pewności, że nic nie napsuje i będzie to wszystko działało.. Odczytałem wartości z modemu (motorola sb5100e) jest to:

  DOWNSTREAM
  Frequency: 434000000 Hz Locked
  Signal to Noise Ratio: 36 dB
  Power Level: -2 dBmV

  UPSTREAM
  Channel ID: 7
  Frequency: 54000000 Hz Ranged
  Power Level: 44 dBmV

  Proszę o pomoc, ciągnięcie dodatkowego przewodu do mnie do pokoju jest na tą chwilę właściwie nie możliwe...

  Pozdrawiam
  Piotr
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Najprostrzym rozwiązaniem będzie zamówienie serwisanta z sieci kablowej- posiadaja odpowiednie rozdzielacze sygnału i mierniki poziomu sygnału. We własnym zakresie to proponuje zamontowanie dodatkowego rozdzielacza sygnału na gałęzi biegnacej do TV. Należy go dobrać w zależności od długości przewodów i ich tłumnienia. Przy zbliżonych długościach przewodu wystarczy rozdzielacz 2/3,5dB do kupienia w sklepach z częściami RTV.
  TRIS-210E to zwrotnica multimedialna, (wyjście RTV z blokadą KZ, wyjście DATA do modemu kablowego - pełna izolacja galwaniczna + zabezpieczenie "Modem Safe")
  Chcąc zastosować rozwiązanie wg włąsnego pomysłu musisz sastosować specjalny rozdzielacz (z kanałem zwrotnym dla sygnału DATA np. dwudrożny ODGT-4) a nie zwykły trójnik i wtedy przenieść zwrotnice do swojego pokoju.
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Z Twojego odczytu poziomy sygnału wynika, że możesz wstawić rozgałęźnik - najlepszym rozwiązaniem jest tor RTV - skoro tak nie możesz zrobić to musisz:

  Zwrotnice DATA/RTV przenosisz do pokoju tam, gdzie masz komputer, wejście które masz do modemu wpinasz na zwrotnice - reszta analogicznie - data do modemu, rtv do telewizora.
  W miejsce zwrotnicy w I pokoju montujesz rozgałęźnik 1/2 najlepiej firmy Tratec z serii Safe mode - jedno wyjście "puszczasz" do zwrotnicy - na drugie wyjście zakładasz filtr kanału zwrotnego do 86 MHz i podłączasz instalacje RTV (czyli telewizor)

  Musisz wiedzieć o tym, że operator Twoje zmiany zauważy - albo przymknie na to oko, albo, jeżeli ścisle trzyma się określonych poziomów pracy modemów - zapuka do mieszkania.
  Powodzenia
 • Poziom 21  
  I naprawdę nie ma sposobu, aby przenieść to do mnie do pokoju tak, aby operator tego nie zauważył? Kabla od zwrotnicy do modemu jest z 5-6metrów. Przy zakładaniu tej instalacji przyszło dwóch "ferdków" jeszcze trochę podpitych założyli wszystko na czuja nic nie sprawdzali nie mierzyli i poszli w czorta :), w sumie wątpię, aby operator sprawdzał poziomy sygnałów po swojej stronie... A czy nie istnieją rozgałęźniki z odpowiednim wzmacniaczem?

  Pozdrawiam
  Piotr
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Nie nie ma wzmacniaczy, które załatwiłyby tą kwestię (przynajmniej nie za 300,400zł)

  Monterzy nie sprawdzali, ponieważ możliwe jest, że ktoś to robi zdalnie - karze im tylko zamontować, a jak by były problemy - wtedy do "poprawki"

  Pozostaje tor RTV

  Pzdr