Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka siemens siwamat xl528, krócej pierze

02 Jan 2006 09:54 3012 2
  • Level 13  
    Witam!
    Mam od dłuższego czasu problem z ta pralka bo pranie trwa b.krótko. Np 40`C bawełna to od nalania wody do pierwszego wypuszczania to ok 30 min. Dłuzej trwa pranie na 30`C ale tez to nie jest "normalny"czas. Na syntetykach tez czasy są za niskie. Grzałka zagrzewa wodę, bęben ma normalne ruchy i obroty.
    Miałem kiedyś jeszcze inną przypadłość przy tym egzemplarzu : pralka przy płukaniu nalewała wody do połowy wysokości okna wsadowego(nie za kazdym razem). Sprawdzałem hydrostat i jego wyłącznik i drożność kanałów dopływowych do hydrostatu i wsio OK. Ale od jakiegos czasu jest OK - i te wybryki juz nie pojawiają się. Pisze o tym, ale nie sądze aby to mialo jakis zwiazek z pytaniem głównym.
    PS. moze podałby ktoś jak wejsc w tryb serwisowy(dwa klawisze i cos), jakis schemat...

PS1. No i po przeczytaniu wielu wiadomości na tym forum, sprawdziłem czujnik NTC przy grzałce i chyba jest "strzelony"bo pokazuje mi przy temp. otoczenia 20`C rezytancje 6k ohm . Ktos gdzies podawal ze to jest temp. dla 40`C. Gdzies widzialem na form tabele temperatur i rezystancje im odpowiadające. Nie wyciagnałem jeszcze czujnika na stół bo i tak nie wiem czy mam słuszne podejżenia o zle wskazania.
    Prosze tez o porade jak sie do niego dobrać-czy jest klejony czy na wcisk jest montowany w obudowe grzałki? Ten typ pralki ma grzałkę z przodu i po zdjeciu dolnego plastikowego pasa troche mało jest miejsca.
    Gdzie mozna taki NTC kupic - czy sklep elektoniczny czy musi to byc oryginał . Dzieki i pozdrawiam

Moderated By skryn:

Posty scaliłem.

[Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Okazało się że problem krótkiego prania wynikał (ktoby pomyśllał) ze zbyt wysokiego ciśnienia na zasilaniu wody. Przy zdławieniu ciśnienia wszystko w porządku. A problemy zaczeły sie po przeprowadzce gdzie rzeczywiscie cisnienie jest dosyć wysokie. Temat uważam za rozwiązany. Dziekuje wszystkim i pozdrawiam.