Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

w201,mercedes,190e,silnik krokowy

michalniz1 02 Jan 2006 10:35 4131 6
 • #1
  michalniz1
  Level 12  
  mam instalacje gazową w swoim mesiu II generacji chciałbym się dowiedzieć gdzie powinien być założony silnik krokowy czy też attuator
 • #2
  kordel
  Level 25  
  Jezeli chodzi o silnik krokowy od gazu to powinien byc na przewodzie gazowym idacym od parownika do Filtra powietrza, kolektora lub w jego okolice. W zaleznosci od sterownika stosuje sie silnik krokowy lub srube (do regulacji recznej), lub tez silnik krokowy razem ze sruba.

  Napisz moze o co chodzi, bedzie prosciej.
 • #3
  Tony J.
  Level 20  
  Silnik krokowy powinien być zamontowany jak najbliżej miksera, a element jak sruba czy silnik ze śrubą nie powinny nigdy znaleść sie w tym samochodzie
 • #4
  michalniz1
  Level 12  
  no to nie mam silnika krokowego, mam tylko śrube i żadnej elektroniki, jaką elektronike mógłbym zastosować aby poprawić prace silnika? stabilizator obrotów mam ale to za mało. czy emylator sondy lambda i silnik krokowy by wystarczył?
 • #5
  chrusto
  Level 11  
  Mam Mesia 190E 1,8L i instalację BRC blitz. Posiada ona sterownik elektroniczny, który na podstawie sygnału z sondy lambda steruje prądowo atuatorem elektromagnetycznym który mieści się za reduktorem. Oprócz tego za atuatorem jest normalny register (śruba regulacyjna) Mam w planie zmianę na kompa BRC just, który ma już silniczek krokowy i jest bardziej zaawansowany jak w.w. Ma możliwość konfiguracji interfejsem z programiku. Jeśli chcesz zamontować silniczek krokowy to musisz zmienić całą wiązkę elektryczną, zamontować elektronikę sterującą i odpowiednio to wszystko wyregulować. Koszt jakieś ok. 600 zł + robocizna.
 • #6
  Tony J.
  Level 20  
  Ja robię KME Bingo M za 350zł, które jest lepsze od Justa. 600zł to już jest bezczelne naciąganie nieświadomego klienta.
 • #7
  chrusto
  Level 11  
  Jak Masz taką dobrą cenę, to bardzo chętnie umówiłbym się na wymianę mojego systemu. Mowa o materiale + robocizna oczywiście???