Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użycie procesora 100%???

02 Sty 2006 13:20 4686 25
  • Poziom 9  
    Witam.Mam od niewdawna taki problem. Gdy włączę przeglądarkę, worda i np. ściągam coś wskakuje mi użycie procesora 100% i po chwili komputer sam się wyłącza. Potem trudno go uruchomić. nie reaguje na wciskanie guzika, który uruchamia komputer. Dopiero po kilku próbach udaje się. Mam winxp, 256 ram procesor duron 1,2. Nic nie zmieniałem w konfiguracji, nie instalowałem nowych programów. Jeszcze niedawno wszystko było ok nawet gdy działało naraz kilka aplikacji. Jak mogę rozwiązać ten problem? Dziękuję za odpowiedzi.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 39  
    Wyczyścić komputer z kurzu dokładnie, radiator oraz wentylator procesora. Nałożyć nową pastę termoprzewodzącą. Sprawdzić czy nie ma żadnego wirusa czy też szpiega typu spybot itp...
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 23  
    Zaraz jak odpalisz tę kombinacje programow, to uruchom menadzera zadan i sprawdz ktory z procesow ma zuzcycie procesora 100% lub w okolicach.
    Mozesz takze sprawdzic, co Ci sie po starcie kompa odpala w systemie poleceniem
    Code:
    msconfig
    , ostania bodajze zakladka. Te ktore sa niepotrzebne mozesz wylaczyc i tym samym zwolnic zasoby systemu.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    wszystko już sprawdzałem. i wtedy np word lub firefox ma blisko 100% i razem zawieszają
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej na forum log z hijackthis.
  • Poziom 23  
    U mnie np Firefox (v.1.5) zachowuje sie identycznie w momencie kiedy mam otworzone duuuzo zakladek i zabiera jakies 60MB RAM'u. Dostaje wtedy zuzycie procka 100%. Nie zostaje nic innego jak uruchomic nowa instancje przegladarki. Wydaje mi sie, ze to bug w implementacji przegladarki.
    U Ciebie moze rzeczywiscie ma to zwiazek z chlodzeniem, gdyz normalnie oprocz tego iz komputer by niemilosiernie "rzęził" to na pewno nie powienien sie restartowac.

Proponuje takze siegnac w panelu sterowania (Narzedzia administracyjne) do logow systemowcyh. Byc moze z nich dowiesz sie co sie dzieje nie tak.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A oto zrzut mojego manadżera zadań. Chodzi w tej chwili kilka okienek firefox i prosta gra bejeweled, która w tym momencie obciąża procesor. Ale jeszcze niedawno chodziła ta gra i wiele innych programów i nic się nie działo.
    I jeszcze jedno pytanie czy widzicie tu coś "niepotrzebnego", bo pracuje wiele procesow a większości z nich nie wiem co oznaczają. Może to jakieś wirusy lub coś podobnego?
  • Poziom 23  
    Na pierwszy rzut oka dla mnie podejrzane wydaja sie procesy:
    1) FileDeleter.exe -> co to jest? sam to odpalasz? i co to robi?
    2) Amoumain.exe -> jak wyzej
    3) wdfmgr -> jak wyzej

...jest jeszcze kilka innych....

Najprosciej jest uruchomic Narzedzia administracyjne -> uslugi systemowe i tam zrobic porzadek , sporo z nich mozna smailo wylaczayc. Jak nie wiesz czy mozna wylaczyc, masz google, na pewno znajdziesz odpowiedz.
    To co masz w "run'ie" mozesz wylaczyc poleceniem msconfig.

A na koniec wklej tego loga z hijackthis...

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Sam nie odpalam niczego. też nie wiem co to za procesy

A o co chodzi z tym wklejeniem loga hijack this? jestem początkującym użytkownikiem tego forum. Dzięki za pomoc
  • Spec od komputerów
    Po co ten screen? Lepiej wklej wreszcie ten log z hijackthis.
  • Poziom 23  
    znajdz na sieci aplikacje "hijackthis", sciagnij odpal i dostanie raport ze skanowania...wlasnie tego loga.
  • Poziom 9  
    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 15:02:40, on 2006-01-02
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\system32\lxsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\LVCOMSX.EXE
    C:\Program Files\Logitech\Video\LogiTray.exe
    C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb07.exe
    C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
    C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\jusched.exe
    C:\WINDOWS\system32\lxsassb.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe
    C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\FBM Software\ZeroSpyware Limited Edition\FileDeleter.exe
    C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe
    C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    C:\Documents and Settings\Darek\Pulpit\SBCL v0[1].7i\SBCL v0.7i.exe
    C:\Program Files\Logitech\Video\FxSvr2.exe
    C:\WINDOWS\system32\servtcp.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe
    C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
    C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe
    C:\Program Files\BearShare\BearShare.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
    C:\Documents and Settings\Darek\Pulpit\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://google.icq.com/search/search_frame.php
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.interia.pl/
    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Microsoft Internet Explorer
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: FlpLauncher Class - {4401FDC3-7996-4774-8D2B-C1AE9CD6CC25} - C:\Program Files\E-Book Systems\FlipAlbum 5 Suite Eval\fplaunch.dll
    O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O3 - Toolbar: BitComet Toolbar - {2E608F70-C430-4bc5-96F6-608E02EBA5B2} - (no file)
    O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [SiSUSBRG] C:\WINDOWS\SiSUSBrg.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
    O4 - HKLM\..\Run: [LVCOMSX] C:\WINDOWS\system32\LVCOMSX.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [LogitechVideoRepair] C:\Program Files\Logitech\Video\ISStart.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [LogitechVideoTray] C:\Program Files\Logitech\Video\LogiTray.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb07.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
    O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ccRegVfy] C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
    O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Common Files\Real\Update_OB\realsched.exe" -osboot
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [ZSLEScheduler] RunDll32.exe "C:\Program Files\FBM Software\ZeroSpyware Limited Edition\ZSScheduler.dll", runScheduler C:\Program Files\FBM Software\ZeroSpyware Limited Edition\
    O4 - Startup: Skrót do SBCL v0.lnk = C:\Documents and Settings\Darek\Pulpit\SBCL v0[1].7i\SBCL v0.7i.exe
    O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
    O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
    O15 - Trusted Zone: http://arcaonline.arcabit.com
    O16 - DPF: {3D8700FB-86A4-4CB4-B738-6F0FC016AC7D} (MainControl Class) - http://arcaonline.arcabit.com/ArcaOnline.cab
    O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://v5.windowsupdate.microsoft.com/v5consu...ls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1115756681125
    O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v...ls/en/x86/client/muweb_site.cab?1134989987625
    O16 - DPF: {8E0D4DE5-3180-4024-A327-4DFAD1796A8D} (MessengerStatsClient Class) - http://messenger.zone.msn.com/binary/MessengerStatsClient.cab31267.cab
    O16 - DPF: {917623D1-D8E5-11D2-BE8B-00104B06BDE3} (CamImage Class) - http://202.139.104.2/activex/AxisCamControl.cab
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{B8504F5F-645B-4DEB-9A74-61410528F359}: NameServer = 194.204.152.34,194.204.159.1
    O18 - Protocol: msnim - {828030A1-22C1-4009-854F-8E305202313F} - "C:\PROGRA~1\MSNMES~1\msgrapp.dll" (file missing)
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
    O23 - Service: BlueSoleil Hid Service - Unknown owner - C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe
    O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
    O23 - Service: Symantec Password Validation Service (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
    O23 - Service: ZeroSpyware FileDeleter (FileDeleter) - FBM Software - C:\Program Files\FBM Software\ZeroSpyware Limited Edition\FileDeleter.exe
    O23 - Service: Norton AntiVirus Auto Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
    O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
    O23 - Service: SerwerTCP (SerwerTcp) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\servtcp.exe
    O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
    O23 - Service: SymWMI Service (SymWSC) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe
    O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj:
    ZeroSpyware Limited Edition
    Nortona i zainstaluj avast:
    http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html
    Chyba, ze masz oryginalna wersje to wtedy nie ruszaj nortona, tylko zainstaluj do niego aktualizacje i przeskanuj system.

W menadzerze zadan zakoncz:
    C:\WINDOWS\system32\lxsass.exe <- usun plik z dysku
    C:\WINDOWS\system32\lxsassb.exe <- tak samo ten
    C:\Program Files\FBM Software\ZeroSpyware Limited Edition\FileDeleter.exe <- to odinstaluj

W hijackthis zaznacz te wpisy:
    O3 - Toolbar: BitComet Toolbar - {2E608F70-C430-4bc5-96F6-608E02EBA5B2} - (no file)

Przeskanuj system tym:
    http://www.webroot.com/shoppingcart/tryme.php...02&WRSID=fa418c3f36c473de8c7d2176ac7ada66 <- zrob update przed skanowaniem, po przeskanowaniu odinstaluj.
    http://download.ewido.net/ewido-setup.exe <- zrob update przed skanowaniem, po przeskanowaniu odinstaluj.
    Zamknij porty w wwdc:
    http://www.firewallleaktester.com/tools/wwdc.exe
  • Poziom 9  
    usunąłem przeskanowałem tymi programami, jednak problem nadal pozostał
  • Spec od komputerów
    Sprawdz zasilacz (podmien na inny) zobacz tez czy kondensatory na plycie glownej nie sa spuchniete, sprawdz tez chlodzenie procesora jak juz Ci radzono wczesniej.
  • Poziom 9  
    a jak mogę sprawdzić chłodzenie, temperaturę procesora[/url]
  • Poziom 9  
    radiator i wiatrak wyglądają ok. temp. procesora to 60 stopni
  • Poziom 20  
    Mam podobny prolem. Gdy kopiuje coś z CD-ROMU to użycie procesora wzrasta do 100%.
  • Spec od komputerów
    :arrow: darkow82
    Wentylator napewno sie kreci? ;-)
    60 stopni to tak o min. 20 za duzo, chyba bedziesz zmuszony zdjac radiator i wymienic paste termoprzewodzaca.
  • Spec od komputerów
    Kolego Marian83 sprawdź czy włączone DMA dla CD-ROM'u.
  • Poziom 9  
    chyba się udało. jak narazie nie wiesza się. wszystkie scany i czyszczenie pomogły
  • Spec od komputerów
    :arrow: darkow82
    Nie radze Ci tego tak zostawiac, nawet jezeli juz dziala, taka temperatura procesora jest za duza i radze Ci cos z tym zrobic.
  • Poziom 9  
    No właśnie dzisiaj znowu się zawiesił, ale tylko jak. proszę pomóżcie jak mogę obniżyć tę temp. procesora. Proszę o dokładny opis, ponieważ nigdy tego nie robiłem. Dzięki
  • Poziom 39  
    Nowa pasta termoprzewodząca silver. Należy delikatnie zdjąć radiator wraz z wiatrakiem i wyczyścić powierzchnię procesora dokładnie z pasty oraz spód radiatora również dokładnie wyczyścić. Nałożyć nową pastę ( cieniutko na rdzeń ) i delikatnie założyć radiator.