Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz do aparatu cyfrowego

21 Kwi 2003 23:59 3041 7
  • Poziom 13  
    potrzebny lekki zasilacz do aparatu cyfrowego 2,5A /3V(schemat)
    czy da się przerobić zasilcz impulsowy od komórki np 10v /0,7A i czy się to oplaci oryginały kosztują ok150zł.
    dzieki za informacje
  • Poziom 12  
    Witam
    czy ten zasilacz ma być do zasilania aparatu cyfrowego, czy do ładowania akumulatora w aparacie ?
    - poza tym co to za aparat?
    - czy ma gniazdo do przyłączenia wtyczki od zasilacza?
    - jakie akumulatory lub baterie?
  • Poziom 15  
    czy naprawdę potrzeba aż 2,5A??
    co to za aparat cyfrowy ? chyba nie radziecki
  • Poziom 25  
    Jestem zdania ze mozna zastosowac od komorek, przerobic tez sie da trzeba odwinac kilka zwoi na trafie i przerobic odniesienie napiecia lub zmniejszyc wspolczynnik wypelnienia na jeszcenizszy
  • Poziom 23  
    szanowni koledzy - nie ma nic do śmiechu - sam osobiście - przez moje niedopatrzenie (było późno i byłem zmęczony) uszkodziłęm aparat cyfrowy Thrust. - wymagający zasilania 3V ... pracował spokojnie do 4,5V (korzystałem z zasilacza uniwersalnego) - aż nie wytrzymał przy nastawieniu na 12V (faktycznie było więcej pow 16 - bo to zasilacz niestabilizowany) - uszkodzeniu uległ układ przetwornicy ( 3V DC na 5V DC - LT1303 ) - nie do kupienia u nas w wersji smd ....
    tak więc można by zrobić to na uA 723 (bardo rozbudowany zasilacz ale bardzo solidna konstrukcja) osobiście nie polecam "niefirmowych" zasilaczy impulsowych - mogą (ale nie muszą) dawać "piki" napięcia o wartosciach kilku- kilkunatu volt-ów .... tak więc do eksperymentów przydałby sie oscyloskop ....
  • Poziom 31  
    Mam podobny problem aparat cyfrowy i padniety zasilacz .
    Niestety nie widzi on zasilacza z NOKII a podanie stalego napiecia do gniazda niewiele zmienia . Pobiera wprawdzie kilkadziesiat mA ale na ulamek sekundy-nie rozpoczyna jednak procesu ladowania.
    Moze uszkodzony jest sam aparat ??
    Zasilacz przystosowany do 110V zostal podlczony standardowo pod 220
    na efekty dlugo nie trzeba bylo czekac:>
  • Poziom 32  
    Sprawdz mostek,elektrolit - to widac ze niema i bezpiecznik.
    Jak nie ruszy to jeszcze czekaja tranzystorki na pierwotnym na wymiane :)