Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool FL 5053-500 łożyska

02 Sty 2006 16:49 6268 4
  • Poziom 25  
    Witam!

Jestem właśnie po długim poszukiwaniu po necie i Elektrodzie, ale nigdzie nie znalazłem informacji odnośnie rozmiaru łożysk bębna pralki Whirlpool FL 5053-500. Może ktoś z Kolegów przerabiał już ten temat?

Bęben już kiedyś wyjmowałem żeby wyciągnąć skarpetkę, więc wiem jak się do tego zabrać. Wyczyściłem też przy okazji pralkę z kamienia i osaów. To było jakieś 0,5 roku temu. Teraz objaw jest taki, że po zdjęciu paska, kiedy zakręcę bębnem słychać chrobotanie, i co jakiś czas odgłos jakby tarcia, a z prania nic ostatnio nie zginęło... Czy może się łożysko obracać w obudowie? Czy jeśli tak, to konieczna będzie wymiana całej tylnej pokrywy bębna? Czy simmreing też trzeba odrazu wymienić pomimo że nie ma wycieków (chyba jest tam jakiś)?
    Pralka ma 4 lata i jest używana dość intensywnie.

Pozdrawiam i liczę na pomoc...
    Andy
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Ewidentnie łozyska do wymiany,zawsze wymienia się też uszczelnienia(głośna praca łożysk-to brak smaru,a smar wypłukuje woda dostająca sie przez nietrzymające uszczelnienia),niestety nie pamiętam teraz jakie idą łożyska,ale w sklepie z częsciami nie powinni mieć problemu.Jeśli będą luzy w obsadzie łożysk w zbiorniku,to oczywiście zbiornik do wymiany.Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Dzięki za odpowieź!

No to teraz się zastanawiam, czy taki biznes się opłaca? Ile to wszystko może kosztować? Muszę jednak zawinąć rękawy po powrocie do domu i rozkopać pralkę żeby sprawdzić czy rzeczywiście łożysko się obraca w obudowie - tyle że to dopiero za 2 dni... Czy łożyska są obsadzone - co nie daj Boże - w plastiku? Bo jeśli tak to czarno widzę...
    Przed chwilą dzwoniłem do 3 serwisów w okolicy najkonkretniejszą odpowiedź na pytanie o części dostałem: "...sprawdzę co mi się uda ściągnąć i dam znać..." w dwóch pozostałych usłyszałem że "...dziwny ten model jakiś...". Czy to rzeczywiście jakiś "pralcus-unicatus"?? Kupiony w kraju.

Pozdro
    Andy
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto