Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool FL 5053-500 łożyska

Andy74 02 Jan 2006 16:49 6856 4
    Andy74
    Level 25  
    Witam!

Jestem właśnie po długim poszukiwaniu po necie i Elektrodzie, ale nigdzie nie znalazłem informacji odnośnie rozmiaru łożysk bębna pralki Whirlpool FL 5053-500. Może ktoś z Kolegów przerabiał już ten temat?

Bęben już kiedyś wyjmowałem żeby wyciągnąć skarpetkę, więc wiem jak się do tego zabrać. Wyczyściłem też przy okazji pralkę z kamienia i osaów. To było jakieś 0,5 roku temu. Teraz objaw jest taki, że po zdjęciu paska, kiedy zakręcę bębnem słychać chrobotanie, i co jakiś czas odgłos jakby tarcia, a z prania nic ostatnio nie zginęło... Czy może się łożysko obracać w obudowie? Czy jeśli tak, to konieczna będzie wymiana całej tylnej pokrywy bębna? Czy simmreing też trzeba odrazu wymienić pomimo że nie ma wycieków (chyba jest tam jakiś)?
    Pralka ma 4 lata i jest używana dość intensywnie.

Pozdrawiam i liczę na pomoc...
    Andy
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Witam
    Ewidentnie łozyska do wymiany,zawsze wymienia się też uszczelnienia(głośna praca łożysk-to brak smaru,a smar wypłukuje woda dostająca sie przez nietrzymające uszczelnienia),niestety nie pamiętam teraz jakie idą łożyska,ale w sklepie z częsciami nie powinni mieć problemu.Jeśli będą luzy w obsadzie łożysk w zbiorniku,to oczywiście zbiornik do wymiany.Pozdrawiam
    Andy74
    Level 25  
    Dzięki za odpowieź!

No to teraz się zastanawiam, czy taki biznes się opłaca? Ile to wszystko może kosztować? Muszę jednak zawinąć rękawy po powrocie do domu i rozkopać pralkę żeby sprawdzić czy rzeczywiście łożysko się obraca w obudowie - tyle że to dopiero za 2 dni... Czy łożyska są obsadzone - co nie daj Boże - w plastiku? Bo jeśli tak to czarno widzę...
    Przed chwilą dzwoniłem do 3 serwisów w okolicy najkonkretniejszą odpowiedź na pytanie o części dostałem: "...sprawdzę co mi się uda ściągnąć i dam znać..." w dwóch pozostałych usłyszałem że "...dziwny ten model jakiś...". Czy to rzeczywiście jakiś "pralcus-unicatus"?? Kupiony w kraju.

Pozdro
    Andy
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Andy74
    Level 25  
    Bleble - dzięki!
    Pozdrawiam
    Andy