Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem i centralnym

02 Sty 2006 17:35 1658 7
  • Poziom 2  
    Mam bardzo dużą prośbę: sprawa dotyczy samochodu Fabia, był tam założony alarm Tytan Defender i było OK, podłączyłem centalny zamek Lagenford i połączyłem z alarmem dwoma kablami tzw. "otwórz / zamknij". Problem polega na tym że przy załączeniu alarmu w tzw. systemie bez sygału syreny uzbraja się migają kierunkowskazy ale w momencie zamykania zamka centralnego słychac dochodzący ze syreny króciutki klik (dwukrotny). Drugim objawem jest to że w momencie uruchamiania silnika (szczególnie po dłuższym postoju) słychać również dwa głuche pyknięcia syreny. Prosze o rade.
  • Poziom 17  
    Zastosuj sie do rad kolegi carriera. Do wymiany akku lub syrenka. Zanim to zrobisz sprawdz jeszcze polaczenie masowe syrenki. Zdarza sie, ze masa jest "niepewna" i syrena odbiera to jako zanik napiecia.
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź! Akumulator jest w pełni załadowany problem się pojawił w momencie podłączenia centralnego zamka, może to wpływać na syrenę?
  • Poziom 22  
    Zasilanie syrenki podłącz bliżej akku i na innych przewodach niż te od alarmu i c.zamka, powinno pomóc.
  • Poziom 17  
    Centralny ma duzy pobor pradu i dlatego pojawil sie problem. Spadek napiecia w czasie dzialania centralnego powoduje, ze syrenka czyta to jako chwilowy zanik napiecia. Moze to syrena zbyt "impulsywnie" reaguje i trzeba by ja wymienic, moze akku juz slabiutki a moze spadki napiecia na kablach. Trudno powiedziec na odleglosc. Podlacz plusa syreny blizej akku jak radzi kolega, sprawdz, czy masa syrenki jest na karoserii a nie na masie od centrala i napisz jakie sa tego rezultaty.
  • Poziom 2  
    Znalazłem usterke! W serwisie żle podłączyli mase centralki (słabe złącze). Połączyłem mase centralki z masą centralnego zamka i problem zniknął. Dziękuje za podpowiedzi!
  • Poziom 17  
    Ach te masy... czesto z nimi problem a instalatorzy zupelnie sie do tego nie przykladaja:( Fajnie, ze moglismy pomoc. Po problemie:)