Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie łącza bez zmiany IP !!!

02 Sty 2006 19:49 1559 7
  • Poziom 22  
    Witam. Przejde od razu do konkretów. Posiadam sieć złożoną z 4 kompów połączonych switch'em. W jednym z kompów jest karta wi-fi. Problem polega na tym, że wszystkie kompy maja statyczne IP i nie chciałbym ich zmieniać. Z drugiej strony chciałbym udostępnic łącze z radiówki na tą sieć bez zmiany ich IP. Podczas próby udostepnienia wyskakuje komunikat, ze IP sieciówek zostana zmienione na 192.168...... a ja chce pozostawic istniejące IP. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, proszę o pomoc ! Z góry dziękuje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    MaxFm napisał:
    Witam. Przejde od razu do konkretów. Posiadam sieć złożoną z 4 kompów połączonych switch'em. W jednym z kompów jest karta wi-fi. Problem polega na tym, że wszystkie kompy maja statyczne IP i nie chciałbym ich zmieniać. Z drugiej strony chciałbym udostępnic łącze z radiówki na tą sieć bez zmiany ich IP. Podczas próby udostepnienia wyskakuje komunikat, ze IP sieciówek zostana zmienione na 192.168...... a ja chce pozostawic istniejące IP. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, proszę o pomoc ! Z góry dziękuje.

Jest to możliwe, ale nie z użyciem ICS - ten automatycznie ustawia 192.168.0.1 na interfejsie lokalnym.
    Programy firm trzecich nie mają tej wady.
  • Poziom 16  
    Możesz postawić sobie serwer proxy i przez niego udostępniać. Nie będziesz musiał zmieniać ip (tylko na każdym kompie trzeba będzie ustawić proxy). Dodatkowo będziesz mógł ustalać zasady połączeń, transfery itd.

Polecam CCProxy. http://www.youngzsoft.net/
    W wersji nie zarejestrowanej obsługuje 3 kompy (powinno wystarczyć).
  • Poziom 22  
    OK, przynajmniej wiem ze sie da ;) Teraz tylko pytanie czy ten programik mam zainstalowac na kompie, który ma radiówke ? Nie miałem nigdy do czynienia z proxy i dlatego pytam. I jak go skonfigurowac ??
  • Poziom 16  
    Zainstaluj na kompie z radiowką, uruchom program.
    Włącz opcje i tam należy ustawić na które ip będa się ludzie łączyć (karty sieciowej nie radiówki) i na jakie porty.
    Później w Account będziesz mógł poustawiać reguły łączenia, transfer i te sprawy (ale to nie jest konieczne).
  • Poziom 22  
    thx. mam nadzieje, że sobie poradze z ta konfiguracja ale jakby cos to bede pisał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    I jak zwykle polecam takze winroute w takich zastosowaniach