Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SIMATIC Step7 automatyka przemysłowa

ma_jorka 02 Jan 2006 20:26 9919 16
SterControl
    ma_jorka
    Level 11  
    Witam.
    Poszukuje materiałów i wszelkich wzkazówek które pozwolą mi nauczyć się jak najwięcej o programowaniu sterowników.Zdobyłem Program Step7 i na jego podstawie chciałbym oprzeć moja nauke.Poszukuje wszelkich symulatorów komputerowych-o zagadnieniach"automatyki przemysłowej". Będe wdzięczny za podsunięcie jakichkolwiek linków z materiałami-ważne podstawy,gdyż jestem początkującym w tym temacie.
    Z góry dziękuje za pomoc:)
  • SterControl
  • SterControl
    leszek N
    Level 13  
    Jesli jestes poczatkujacym to moze zacznij od logo
    zapewniam czasu nie straciz a Step 7 okaze sie bardzo prosty
    bo prawie ta sama technika progrmowania i najtrudniejsza rzecza bedzie
    ustalenie odpowiedniej logiki programu bo samo zapisanie lub transfert
    jest dziecinnie latwe
    Serienko
    Level 13  
    Witam.
    Mogę podesłać kurs do step7.
    ma_jorka
    Level 11  
    Chetnie skożystam z kursu-jeśli to nadal aktualne.(jeśli tak to adres e-mail prześle za pomocą pw)
    Kamilloo
    Level 13  
    Witam

Proponuję ściągnąć najpierw STEP7 uruchomić i zapoznać się z nim. Opis samego programu już gdzieś na forum wrzucałem Jeżeli chcesz mogę Ci podesłać jakiś programik z obsługa sieci PROFIBUS.
    Jezeli już zapoznasz się budową programu i obiegiem pętli to możesz zacząć pisać pieerwsze programy, które możesz oczywiście testować na symulatorze w stepie

Wrazie problemów albo pytań pisz na maila

Pozdro :)
    ATOS1610
    Level 12  
    Witam,

Jestem zainteresowany wymianą oprogramowania i opisów do Simatic. Sam posiadam tego trochę i chętnie powiększę swoje zbiory.Zainteresowanych proszę o kontakt.
    CondraDD
    Level 11  
    Posiadam książkę z opisem jak programować step 7 po Polsku. Jak ktoś chce to piszcie.
    ATOS1610
    Level 12  
    Czy ta ksiazka jest dla poczatkujacych?Ile ma stron?
    botr
    Level 17  
    CondraDD wrote:
    Posiadam książkę z opisem jak programować step 7 po Polsku. Jak ktoś chce to piszcie.

Moze zrob jakies scany i udostenij ..jezeli jest to cos ciekawego
    pozdrawiam
    CondraDD
    Level 11  
    Fajnie, tylko ktoś to napisał i czy nie będzie miał poźniej mi za złe, że naruszam jego prawa autorskie?
    KAPAS
    Level 17  
    Witam
    Taką książkę można kupić kosztuje ok 40 zł
    Jeżeli jesteś zainteresowany, to jutro mogę podać ci namiary
    CondraDD
    Level 11  
    Witam, można ją sciągnąć z netu na stronire Siemensa, link jest wyżej.
    robo1973
    Level 15  
    Witam !!!
    Poszukuję darmowej wersji step 7
    marek_ka
    Level 26  
    Jest mnóstwo innych często lepszych sterowników PLC z darmowym oprogramowaniem (tańszych od siemensa), więc po co się pchasz w piraty?
    robo1973
    Level 15  
    Cześć !!!
    Zainstalowałem stepa 7 i przypadkiem zaznaczyłem język niemiecki. No i zainstalował się po niemiecku. Przeinstalowałem z płyty jeszcze raz z angielskim.
    W SIMATIC Manager nam pa angielsku ale jak piszę program w LD to mi nie przyjmuje I 0.0 i Q1.0 tylko po niemiecku E 0.0 i A0.0
    Jak to dziadostwo zmienić żeby definiować I i Q
    Pozdrawiam !!!
    botr
    Level 17  
    jedno i drugie mozna przestawić w ustawieniach w stepie.. ( język i mnemonikę)