Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

02 Sty 2006 21:53 4973 9
  • Poziom 13  
    witam, mam problem ze skype. wszystkich z którymi rozmawiam słyszę bardzo dobrze natomiast mnie słychać tylko szczatkowo. moja rozmowa jest urywana. mikrofon mam dobry, gdyż sprawdzałem u znajomych. radzono mi bym zmienił port w skype, ale nie wiem na jaki. dodam że mam internet bezprzewodowy 256. również z wysyłaniem e-maili mam problemy. bez załączników jeszcze jakoś wysyłam, natomiast o załącznikach mogę zapomnieć. dlaczego ???
  • Poziom 16  
    Problemem tu prawdopodobnie jest Twój transfer, a raczej stan połączenia. Piszesz że łączysz się bezprzewodowo. Jaką masz jakość połączenia (Quality?? Strength??) i jakiego sprzętu używasz?
  • Poziom 13  
    karte mam d-link 520+ antena nie bardzo wiem jaka, kabel 8metrów, link quality 98-100% signal strength 61-63%.
  • Poziom 37  
    Troche slabo ale nie tak zle. A nie surfujesz po necie przypadkiem, albo nie sciagasz czegos? Bo Skype to taki ch...ny program ze nawet u mnie (1200MBps/748kBps) przerywa jak cos przegladam.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    w czasie korzystania ze skype staram sie wszystkie programy związane z netem wyłączać, jedynie GG i strażnik AVK. transfer do mnie jest OK, natomiast ode mnie wychodzi jakbym "nadawał morsem" (opinia tych którzy mnie słuchają).
  • Poziom 12  
    A na jakim laczu bazuje twoj provider?
    Ja zauwazylem, ze nie mam problemu ze slyszalnoscia w obie strony na laczu radiowym down ok. 256 kb/s, up - nie wiem ale provider ma POLPAK-a. Natomiast slabo slysza mnie rozmowcy, gdy lacze sie bezposrednio z Neo+ down ok. 700 kb/s, up ok. 180 kb/s.
    Chociaz w twoim przypadku problemem moze byc slaby transfer up, czyli w gore (masz klopot z wyslaniem ciezszej poczty).
    Dowiedz sie u providera, jaki masz przydzielony transfer w gore(up) na laczu radiowym.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    1. Oceń prędkość twojego łącza, podaj jakie masz prędkości UPLOAD i DOWNLOAD SPEED. Pomoże ci w tym tenlink do numion.com. Wymagana prędkość UPLOAD dla Skype co najmniej 32 kbity/s.

2. Podejżyj jak wygląda wykres twojego transferu w stronę internetu w trakcie wysyłania np e-maila z jakimś większym załącznikiem. Użyj jakiegoś monitora. Tu masz link do aplikacji netmeter. Zamieść zrzut ekranu z tym wykresem.
  • Poziom 13  
    ok, dziękuję serdecznie za zainteresowanie, jutro po pracy podjadę do administratora sieci. pozdrawiam
  • Poziom 13  
    zrobiłem, tak jak napisał Rybart upload waha sie od 0 do 13 kB/s,ale częściej jest zero niż 13. może dlatego przerywa skype. czy może to być wina anteny? czy administratora? ...właśnie przed chwilą miałem wskazania przez sekunde up 21kb/s.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Pozwól że jako cytat umieszczę zrzut twojego ekranu. Poniżej umieszczam zrzut mojego ekranu.

Mam internet z kablówki. W okienku programu NetMeter widać transfery zielony:wysyłanie, czerwony: pobieranie z serwera FTP tego na którym umieściłem te dwa zrzuty . Wykresy te mają kształty zbliżone do prostokątów, z taką drobną piłką u góry. Mój dostawca internetu ogranicza mi transfer upload=64kbity/s, download=128kbitów/s. Jak widzisz rzeczywisty transfer prawie idealnie odpowiada temu ograniczeniu. To się nazywa QoS - jakość usług!.

Jeżeli płacisz za dostęp i masz jakąś umowę opisującą twój dostęp do internetu to opierając się na niej rządaj od dostawcy poprawy jakości usług. W przypadku dostępu radiowego zapewnienie jakości jest trudniejsze niż przy kablowym. Może być związane np z ustawieniem anteny, albo z ilością śniegu który się do niej przykleił. Ale niech się w to zaangażuje ten kto za to bierze pieniądze.

zrzut ekranu lako:

mój zrzut ekranu: