Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil gds 30/30 karta katalogowa.

Invalid 30 Dec 2005 16:30 9832 12
    Invalid
    Level 23  
    Mam głośnik GDS 30/30. Jest to stary model, wyjąłem go z kolumny zg603. Chciałbym wiedzieć, gdzie można dostać jego parametry...:|
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    Ciężko bedzie znaleźć parametry, choć chyba ktoś kiedyś wypisywał. Moge Ci podać te co pamietam...
    SPL - 97 dB 1W/1m
    Pasmo - 70Hz - 16kHz
    Moc - 30W :D

Jeśli chcesz budować paczke do niego (nadstawka, na subwoofer sie nie nadaje) zrób 50l wysoko strojone (50 - 70Hz - na ucho) albo zamknieta.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    toadi
    Level 36  
    Bez przesady z tym pasmem od ok 70 Hz ale do 7 kilo czasem podaja do 12 ale do 12 to one za pieronia nie przenosza.
    Moc 30 W ciagla maksymalna 80W rezonans chyba 75Hz
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Invalid
    Level 23  
    Chce go użyć jako średnio - niskotonowego w obudowie zamkniętej. Nie mam zamiaru go katować, chce tylko, żeby sobie grał :D
    micho a
    Level 35  
    te głosniki przenoszą do 16k spokojnie.......

ja propnuje 50l 70 hz bude basu niewiele i dudniący za to przyjemnie zagra średnimi jak mam membrame w dobrym stanie i nie jesteś audiofilem to da rade bez wyspokotonowca :D
    toadi
    Level 36  
    Ja bede dalej uparty ze nie przenosza dalej niz do 7-10 (bo jaki sens byloby uzupelniac je tubkami czesto 9/70 ktora byla najwiekszym niewypalem wsrod tubowcow tonsila i przenosila do 14 kilo taka ze srebrzonym srodkiem inne modele sa 10x lepsze).

PS
    bede mial za jakis czas do sprzednia 4 szt GDS30/30.

PS2
    Musze poszukac bo mam gdzie zrysowany projekt na 4 szt GDS w obudowie z tylna krotka tuba paki wymiataly niesamowicie
    kaman44
    Level 15  
    Te GDS-y prześladowały mnie przez lata. Mam jeszcze zbędne 4 szt.sprawne i 2 uszkodzone. Ich pasmo kończy się na ok. 7 kHz. Przy porównaniu z Betą 12 LT, która przenosi do 8 kHz wypadają gorzej. Pasmo uzupełniano też 2 szt. GDWT 9/40 (40w/8).
    mike21
    Level 29  
    Witam dostałem dzisiaj 2 głosniczki Tonsil gds 30/30 i moje pytanie czy ktoś ma jakieś parametry tych głosników?Bo znalazłem tylko moc mają po 30W rms .A tak wogóle to te głosniki nie są mi znane więc jaka obudowa do tych głosników.Z tego co sie dowiedziałem są to głosniki gitarowe tak wyczutałem ale całkiem przyzwoicie grają,tylko ta obudowa napewno jest zle wykonana!Jęsli ktoś sie spotkał z tymi głosnikami,posiada jakieś parametry to bardzo bym prosił.Pozdro!!!

P.s ten post pisze poraz drugi ponieważ na tuning i car-audio zostałem skierowany na akustyke i mam nadzieje ze ktos tu na akustyce zna te głosniczki i mi pomoże! :)
    ALTUS 140
    Level 16  
    Są to typowe szerokopasmowce, zagrają głośno za to basu z nich nie wyciągniesz za bardzo. Na elektrodzie napewno znajdziesz co nieco o nich, możesz zrobić z nich kolumny dwudrożne, obudowy 50-60l BR strojony dosyć wysoko.
    Pozdrawiam.
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Scaliłem dwa identyczne tematy. Proszę uważniej czytać i przeszukiwać forum
    wojteklobo
    Level 10  
    Wklejam tutaj parametry tych głośników żeby potem wszyscy nie musieli szukać i zakładać nowych tematów. Sam mam je w kolumnie gitarowej i grają całkiem fajnie.

Tonsil GDS 30/30

Fs = 72.87 Hz
    Re = 3.76 Ω [dc]
    Le = 80.45 uH
    L2 = 322.43 uH
    R2 = 7.09 Ω
    Qt = 1.22
    Qes = 1.68
    Qms = 4.44
    Mms = 27.44 grams
    Rms = 2.831266 kg/s
    Cms = 0.000174 m/N