Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec olejowy a gaz drzewny

sutryk 03 Sty 2006 00:24 7373 3
  • #1 03 Sty 2006 00:24
    sutryk
    Poziom 15  

Jestem w posiadaniu pieca olejowego ze wszystkimi bajerami od kilkunastu lat (regulator pogodowy z czujnikami na stronie północnej południowej w domu i inne szmery bajery). Lecz po zawale, który przeżyłem cudem ponad rok temu, nie nie stać mnie na jego używanie /dzięki zusowi, z którym walczę do dziś, bo zawał w pracy to dla nich nie wypadek przy pracy/. I tak sobie siedząc w święta z nudów wymyśliłem jakby z budować sobie wytwornicę holtz gazu i zaprzęgnąć ją do tego pieca /bo okropnie mnie wkurza te kilkadziesiąt tys. zł. stojące w piwnicy i które muszę ogladać kilka razy dziennie przy dokładaniu do pieca weglowego/który mi pozostał dzięki intuicji bo hydraulicy montujący olejaka chcieli mi go wyciąć, ale się nie zgodziłem mówiąc że w POLSCE człowiek nie może być pewnym jutra/może ktos ma doświadczenia z taką wytwornicą. Wydaje mi się to całkiem możliwe, jeżeli kiedyś samochody na tym jeździły, to czemu nie. Dyskusja może być całkiem interesująca. Zapraszam Zbigniew.

0 3
  • #2 01 Lip 2006 22:57
    p.mlo
    Poziom 15  

Znalazłem ostatnio stronę w języku angielskim na temat budowy zgazowywacza gazu drzewnego:

http://www.gengas.nu/byggbes/contents.shtml
    można kupić to samo w tłumaczeniu na polski

Przez chwilę pomyślałem o tym aby zgazowywacz zastosować w starym ciągniku z silnikiem Warszawy, ale w czasie wojny Niemcy mieli niezłe kłopoty z obsługą tych urządzeń trzeba było zatrzymywać ciężarówki i czyścić kanały doprowadzające gaz z sadzy.

W domu odpadałoby czyszczenie ale zagrożeniem byłby czad, na stronie jest podane aby dodawać chłodnicę gazy w przypadku pracy stacjonarnej.

Może warto przejść na ogrzewanie owsem ponoc to tylko 150zł za miesiąc
    na pewno w tym celu trzeba modyfikować dyszę aby uzyskać porządną sprawność ale z tego co słyszałem to najtańsza forma ogrzewania.

Pozdrawiam.

0