Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera 1700+ czyżby elektonika ??

krYwus 03 Sty 2006 11:30 1113 8
  • #1 03 Sty 2006 11:30
    krYwus
    Poziom 2  

Witam

mam problem z drukarka Kyocera 1700+ mianowicie drukarka po 1. zaczernia straszenie strony (tu wystarczy czyszczenie i zmiana tonera na oryginalny) ale problem jest poważniejszy. Podczas puszczania wydruku całej zapełnionej strony tekstem z Worda, litery na wydruku zaczynają się zmniejszać albo zwężać ostatnia linijka wygląda jak połoono na niej ze 100 kg. szerekość znaków jest dobra natomiast wysokość spada przynajmniej o połowe. Czasem wycina 5 - 6 linijek z środka strony, a po wydrukowaniu wszystkiego dodrukowuje jeszcze kilka strona z literami na początku strony.

Ktoś miał taki przypadek?? powiem szczerze że pierwszy raz sie z takim czymś spotkałem

dzieki za odp.
    pozdrawiam
    krYwus

0 8
  • #2 03 Sty 2006 21:46
    elserwisant
    Poziom 19  

Zainstaluj inne sterowniki, a jeżeli nie pomoże to spróbuj wymienić płytę formatera.

0
  • #3 03 Sty 2006 21:51
    datatomek
    Poziom 26  

Wygląda jakby kartka szła coraz wolniej,stąd zagęszczenie w kierunku ruchu:) Może warto to sprawdzić...

0
  • #4 03 Sty 2006 22:28
    Woter
    Poziom 19  

Zatrzymaj kartkę pod bębnem, wyciąg delikatnie bęben i sprawdz obraz na bębnie.

0
  • #6 16 Sty 2006 21:37
    jacaban
    Poziom 10  

wydaje mi sie ze to nie przyczyna driverow choc jej nie wykluczam
    zobacz czy drukujac status page masz ten sam efekt?
    podobny przypadek mialem z uszkodzonym Laser Kitem.Pomogło czyszczenie sensora optycznego (z prawej strony w LK) i delikatna regulacja pr
    pozdrawiam

0
  • #7 17 Sty 2006 06:57
    marek216

Poziom 43  

powoli i na spokojnie ( w ponizeszj kolejności ):
    - zrób porządną konserwacje : sprawdź rolki oraz wszystkie soczewki
    - wymien toner
    - zmień sterowniki na nowsze

0
  • #8 02 Lut 2006 19:55
    astan
    Poziom 12  

Miałem taki przypadek. Oczywiście nie jest to reguła ale coś spowalnia albo bęben albo deweloper. Optycznie wiekszość widwać nie widać jedynie DV jeśli ma ukręcony wałek magnetyczny od osi. Pokręc kołem napędowym Dv jesli kreci lekko prztrzymaj wałek magnetyczny jesli sie zatrzyma a kło sie kreci to Dv złom.

0
  • #9 02 Lut 2006 20:06
    tomek1970
    Poziom 21  

Stawiam na problemy mechaniczne czyli nieoczekiwane opory ruchu któregoś z elementów tworzenia lub przekazywania obrazu na kartkę.
    Sugeruje konserwacje a wtrakcie sprawdzić opory ruchu bębna światłoczułego i rolki transferowej. Jeśli nie znajdziesz ewidentnej przyczyny sugeruje spradzić elektromagnetyczne sprzęgło przekazywania napędu na transport papieru - konserwacja ( mycie kropla oleju).

0
  Szukaj w 5mln produktów