Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet radiowy

03 Sty 2006 12:33 1531 8
  • Poziom 10  
    Witam ! jestem na waszym forum od niedawna i mam kilka pytan ! to znaczy może tak :posiadam przekażnik od firmy i możliwośc podpięcia 3 osób (tylko dla mnie)oczywiście jestem podpiety skrętką do kompa !!i teraz chciałbym wykorzystac te 3 miejsca ale niestety osoba która mnie interesujre mieszka odemnie kilka set metrów więc podłaczenie kablem było by niemożliwe więc pozostaje tylko droga radiową !!!!! oto moje pytanie ???jak wysyłac mu internet radiem to znaczy czy muszę miec swojego acces pointa i czy te osoby od acess pointa beda widoczne w sieci z przypisanym nr.IP. CZY jako jedno urządzenie to znaczy adres acess pointa!!! A najlepiej jakby to było zrobic prosze o odpowiedz !!??:D

Dodano po 19 [minuty]:

acha i jeszcze jedno jeżeli można to proszę o podanie cen tych urządzeń które musiałbym kupić !!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    byku2004 napisał:
    Witam ! jestem na waszym forum od niedawna i mam kilka pytan ! to znaczy może tak :posiadam przekażnik od firmy i możliwośc podpięcia 3 osób (tylko dla mnie)oczywiście jestem podpiety skrętką do komputera !!i teraz chciałbym wykorzystac te 3 miejsca ale niestety osoba która mnie interesujre mieszka odemnie kilka set metrów więc podłaczenie kablem było by niemożliwe więc pozostaje tylko droga radiową !!!!! oto moje pytanie ???jak wysyłac mu internet radiem to znaczy czy muszę miec swojego acces pointa i czy te osoby od acess pointa beda widoczne w sieci z przypisanym nr.IP.

Będą widziane poszczególne komputery jeśli będzie to sam AP.

Cytat:
    CZY jako jedno urządzenie to znaczy adres acess pointa!!! A najlepiej jakby to było zrobic prosze o odpowiedz !!??:D

Jako IP/MAC jeśli AP będzie z routerem i NAT'em
  • Poziom 10  
    r35 napisał:
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic110343.html - znajduje się tu opis takiego tematu

niestety w tym temacie niema nic na temat podłaczenia sie do switcha tylko jest temat na ouszczenie radiem dalej a mi chodzi oto czy jak sie wepnę do switcha z linku bo tam mam miejsce podepnę do niego acess pointa i puszcze go dalej radiem !!! holerka troszkę zamotałem zaraz sie sam zgubie :D jeszcze raz !!! /1/ muszę wpiąc się do switcha linku : i jak dalej ...........................? /2/ może tak a idzie zrobić tak żeby niebyło widać osób tylko np acess pointa ......? i chyba to teraz napisałem w miarę wyraźnie !!! proszę o kontakt !!!i oczywiście ile mnie by to kosztowało ??
  • Poziom 11  
    w mojej miejscowości jest radiówka i klient niewidzi innych ale jak to zrobić dokładnie niewiem
    cena urządzeń to minimum okolo 250-300zł
  • Poziom 16  
    Witam.Są dwa rozwiązania. Piszesz, że masz możliwość podpięcia trzech użytkowników. Jeżeli twój dostawca przyznaje ci pulę trzech IP to po prostu stawiasz Akcess Point i jest on widoczny w sieci pod oddzielnym IP. Drugie rozwiązanie to postawienie routera z AP ( oba komputery są widoczne z zewnącz jako jeden adres IP , nie są widoczne w otoczeniu sieciowym sieci dostawcy netu).To rozwiązanie może być sprzeczne z warunkami umowy utwojego dostawcy internetu. Oba rozwiązania są możliwe do wykonania pod warunkiem, że dostawca nie ustawił ci TTL.
    Koszt takiego rozwiązania tj. router z AP , karta radiowa dla odbiorcy, anteny to wydatek rzędu 500 do 900 zł.
    Po pierwsze sprawdź czy masz widoczność optyczną z tym kto ma być klientem radiowym. Przy kilkuset metrach anteny muszą się widzieć.
  • Poziom 10  
    Mam widocznośc radiową z tym klientem ,ale czy jeszcze jedno jak bym wpiął (AP) i podpiął sie do niego jak i kumpel to może własciciel sieci widział by tylko ap czy jest taka możliwośc !!!!:D CZY JEDNAK I TAK BEDZIE WIDZIAŁ NASZE IP I MAC! ????
  • Poziom 42  
    byku2004 napisał:
    Mam widocznośc radiową z tym klientem ,ale czy jeszcze jedno jak bym wpiął (AP) i podpiął sie do niego jak i kumpel to może własciciel sieci widział by tylko ap czy jest taka możliwośc !!!!:D CZY JEDNAK I TAK BEDZIE WIDZIAŁ NASZE IP I MAC! ????
    Raczej nie pozna ich wartości ale spokojnie będzie w stanie oszacować ile jest podpiętych kompów,z resztą o tym już było tyle razy na forum.
  • Poziom 10  
    Ok dziękuje serdecznie za wypowiedzi ,na tym zamykam temacik ....DZIĘKI