Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Whirpool ARC 5721

slawek_s 03 Jan 2006 15:39 9111 6
 • #1
  slawek_s
  Level 2  
  Witam,

  Mam dosyć istotny problem z modelem 5721. Mniej więcej po dwóch tygodniach od zakupu lodówka zaczęła strasznie głośno chodzić. Poprzez 'głośno' rozumie odgłosy, które według mnie są raczej nienormalne - tj. "przelewanie" od razu po starcie lodówki, które mija 2-3 minuty po wyłączeniu się agregatu... do tego dochodzą jeszcze inne dźwięki w stylu: piszczenia, pykania, odgłosu pracującej betoniarki (dosłownie), itd. Czy w tym modelu jest to normalne? Dodam, że lodówkę napędza R600a (izobutan). Oczywiście wzywałem serwis, ale serwisant stwierdził, iż (UWAGA!) wszystkie lodówki "napędzane" R600A chodzą głośno i jest to "normalne" - co jedynie odesłał mnie do głównego serwisu Whirpool'a i sklepu, który sprzedał mi tą lodówkę... (a wiadomo, iż to będzie walka z wiatrakami...).

  Do powyżej opisanych bonusów doszedł jeszcze problem częstego włączania się lodówki (niezależnie od pozycji termostatu) - lodówka włącza się mniej więcej co 50-60 minut i chodzi około 30min -- przez pierwsze 2 tygodnie czasy były zupełnie inne.

  Na koniec dodam tylko tyle, że w nocy muszę zamykać drzwi od pomieszczenia w którym stoi lodówka bo inaczej nie da się spać... takie dźwięki generuje mój super Whirpool 5721..

  Dzięki za ew. info.

  s.
 • #2
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Niepotrzebnie się zamartwiasz - takie objawy w sprzęcie tej klasy są całkowicie normalne.
 • #3
  slawek_s
  Level 2  
  zayzayer wrote:
  Niepotrzebnie się zamartwiasz - takie objawy w sprzęcie tej klasy są całkowicie normalne.


  Niestety nie do końca zgodzę się z Pana stwierdzeniem. Znam przynajmniej kilka osób, które używają produktów Whirpool'a (nawet z jeszcze niższej klasy (tańsze)) napędzane również R600a (izobutan) i nie mają opisanej przeze mnie sytuacji - więc coś jest nie tak. Obawiam się, że kupiłem tzw. "bubla".

  s.
 • #4
  servisant
  Home appliances specialist
  Niestety sprzet jest technicznie sprawny, producenci zabezpieczyli sie nawet wpisem w instrukcje obslugi iz (przelewanie itp)odglosy dochodzace z ukladu chlodzacego sa zjawiskiem normalnym, jedynie co mozesz zrobic do zaprosic serwis z decybelomierzem i jesli "db" beda mocno wybiegac poza norme(czyli ok 45db w warunkach laboratoryjnych a nie domowych) to mozesz na tej podstawie reklamowac lodowke---ale masz bardzo marne szanse. Wiekszosc lodowek(prawie wszystkie, nie tylko Whirlpool a takze inne marki) "napedzanych" R600a wlasnie tak sie zachowuje i niestety tak musi byc taki urok, miejmy nadzieje iz nowy sprzet napedzany CO2 (bo takie teraz zaczna robic) bedzie cichszy ;)

  pozdrawiam
 • #5
  slawek_s
  Level 2  
  Jeżeli chodzi o Whirpool'a to jedyną wzmianką w instrukcji jest obrazek - nie ma żadnej pisemnej informacji o tym, iż lodówka może wydawać takie dźwięki - co ciekawe obrazki mają opisy po angielsku (przelewanie to np. "Gurcle"), itd. :-) ... a w instrukcji wyszukiwania usterek jest taka oto wzmianka:

  [...]
  6. Głośne dźwięki - Dźwięki powodowane przez rozprężanie w obiegu chłodzącym. Zjawisko normalne.
  [...]

  Nie ma żadnej konkretniej informacji w języku polskim informującej konsumenta o np. dźwiękach :-) w formie oczywiście pisemnej.

  ... Idąc dalej...

  Serwisant, który był u mnie ostatnio stwierdził, iż wcześniej Whirpool umieszczał odpowiedni wpis (forma pisemna) o "przelewaniu" w instrukcji obsługi (nawet starał się kłócić ze mną, iż takowy wpis istnieje... ale go nie znalazł)... - wygląda na to, iż Whirpool celowo usuwa taki wpis w nowych instrukcjach.

  Decybelomierz u mnie pokazuje 38-45 db (czasami nawet więcej)... serwis stwierdził, iż jest wszystko w normie. Myślę, że zmieniłby zdanie robiąc taki test koło północy, gdy lodówkę słychać w całym domu... Oczywiście serwisant zasłania się wynikami z laboratorium... :-) a ja w domu przecież komory dźwiękoszczelnej nie mam :-)

  Warto spróbować wymienić taki produkt, czy lepiej dać sobie spokój?

  s.
 • #6
  servisant
  Home appliances specialist
  Wedlug mnie szans na wymiane niema, wiec daj se spokoj, sprzet masz sprawny a do szumu sie trzeba poprostu przyzwyczaic ;)
 • #7
  Anonymous
  Level 1