Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe pionier SM-188

03 Jan 2006 21:22 912 2
 • Level 11  
  Radio działa,mozna nastawić wszytkie stacje,ale nie ma głosu,co mogło się uszkodzic i jak to znaleźć. Jestem początkujacym elektronikiem, tak więc proszę jeśli można o w miarę proste wskazówki.
  Dziekuję i pozdrawiam.
 • Level 32  
  Co to znaczy "radio działa" ->->->jak nie ma glosu to chyba nie działa :) Jak świeci sie dioda od zasilania to nie znaczy że radio działa, powinieneś najpierw wszystko sprawdzić, tj. czy głosniki są prawidłowo podłączone, czy odpoiednie zasilanie jest przekazywane z akumulatora, jeżeli posiadasz miernik- a dobże by było to zmierz napięcie na wyjściu do głośnikow-o ile wogóle istnieje. Podałeś za mało informacji staraj się być bardziej precyzyjny.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Jeśli działa poprawnie wszystko a radio nie wydaje z siebie dźwięku, to na 90% padła końcówka mocy. Musisz otworzyć radio i zlokalizować układ scalony przykręcony do blach obudowy lub radiatora (czesto przyciśnięty jakąś blaszką. Jak jest pęknięty, okopcony, to na pewno on. Jak nie ma oznak uszkodzenia, to odczytujesz typ układu, szukasz schematu jego podłączenia i sprawdzasz czy na wejściu układu jest sygnał audio (możesz to zrobić podłączając głośniczek ze słuchawki do odpowiedniej nózki układu i obudowy). Jak cos usłyszysz, to końcówka do wymiany. Jak nie, to szukasz dalej.