Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 350 "wiesza" się drukarka

Marnet 03 Sty 2006 23:05 2588 12
  • #1 03 Sty 2006 23:05
    Marnet
    Poziom 13  

Drukarka jest podłączona przez sieć. Po kilku minutach od włączenia kopiarki próba wydruku kończy się fiaskiem. Lampka kontrolna od przepływu informacji do druku zapala się ciągłym światłem i stoi tak w nieskończoność. Po wyłączeniu drukarki z trybu online pojawia się opcja reset. Zrobiłem reset z powrotem do trybu online i wydruk poszedł. Ale po pewnym czasie drukarka znowu się zawiesza. Proszę o pomoc, czekam na posty

0 12
  • #2 04 Sty 2006 17:54
    tygellin
    Poziom 22  

Zrób ram clear. Zobacz też , czy nie jest podłączona do jakiegoś zew. print servera, bo w przeciwnym razie będzie podwójnie kolejkować. Ale najważniejsze zainstaluj ją na smart device port. To rozwiazuje wszystkie problemy. Pozdro.:?:

0
  • #3 04 Sty 2006 19:47
    Marnet
    Poziom 13  

Czesć
    Co oznacza smart device port. Jak to się instaluje, możesz to rozwinąć?

0
  • #4 04 Sty 2006 21:50
    gasior
    Poziom 25  

Hej! Sciagnij sobie z www.ricoh.com.pl (pewnie dostaniesz przekierowanie na download.rioch.costam) programik SmartDeviceManager, albo nowsza jego wersje nazwana chyba WebDeviceMonitor czy jakos tak. Sciagnij i zainstaluj wersje "client", zainstaluj driver jak na drukarke lokalna, sciagniety program ustaw podczas instalacji tak, aby uruchamial sie automatycznie ze startem Windowsa (bedzie pytanie w trakcie instalacji). Po wszystkim wejdz w ustawienia drukarki, wybierz "porty" i bedziesz mial tam nowa opcje portu - smartdeviceport - lub podobnie. Przelacz drukarke na ten wlasnie port i kaz programowi wyszukac drukarki w sieci po protokole IP (wyskocza wszystkie w sieci), zaznacz zadana drukarke (AF350) i to wszystko. Powinno smigac. Powodzenia.

0
  • #5 07 Sty 2006 01:20
    mosquito
    Poziom 15  

hej,
    - jaki system oper?
    - wersja firmware kontrolera drukarki?
    to istotne informacje.

0
  • #6 08 Sty 2006 10:39
    Marnet
    Poziom 13  

System to Win XP a wersja firmware nie znam jutro sprawdzę

0
  • #7 09 Sty 2006 22:51
    Marnet
    Poziom 13  

Wersja firmware to 2,38

0
  • #8 12 Sty 2006 18:42
    mosquito
    Poziom 15  

witaj.
    uaktualnij do najnowszych wersji (na początek):
    - firmware drukarki - wersja 2.05
    - firmware BICU - 14.8.

Dodano po 28 [sekundy]:

witaj.
    uaktualnij do najnowszych wersji (na początek):
    - firmware drukarki - wersja 2.05
    - firmware BICU - 14.8.

0
  • #9 12 Sty 2006 21:31
    Marnet
    Poziom 13  

Witam
    Jak mam uaktualnić firmware drukarki? Jak to się robi?
    Czy ten firmware który jest u mnie 2.38 nie jest czasami nowszy od 2.05?

0
  • #10 21 Lut 2006 18:25
    virtualmen
    Poziom 15  

po pierwsze zdarza sie to w przypadu awari dysku twardego lyb jego wypięcia kontrolera (kiepskie rozwiązano to w tym modelu) po drugie nie drukować na trybie RAW tylko LPR z nazwa kolejki
    po trzecie numer portu domyslny to 10001 a nie 9100 dla systemu windows

zgadzam się ze trzeba uzyć Smart net monitor for client, który tworzy mechanizm P2P i sam znajduje kopiarke

0
  • #11 22 Lut 2006 06:58
    marek216

Poziom 43  

te zawisy nie sa zależne od tego kto drukuje lub co drukuje ?
    fakty:
    - jesli jest dysk twardy wyciagnij
    - jesli masz mozliwość zmień konfiguracje portu na LPR
    - numer portu odczytaj ze strony konfiguracyjnej ( tu spotkałem 9100, 10000, 10001, 10002 )

jeśli zawis powoduje drukowanie czegoś konkretnego to sprawdź jaki to ma format papieru - przy drukowaniu z open offica lub z e-maili trzeba pozaznczaczać : dopasuj do formatu strony ( czy coś tak )
    maszyna może sie wieszać bo w tym przypadku nierozpoznaje formatu

0
  • #12 23 Lut 2006 22:11
    Marnet
    Poziom 13  

Witam
    Problem z formatem papieru jest sygnalizowany czerwoną kontrolką wydruku, nalęży wtedy wejść w obsługę drukarki i przeczytać komunikat na wyświetlaczu. Nie tędy droga.
    Potrzebuję serwisówkę od tej karty drukarki. Są na niej jakieś switche ale nie wiem od czego.
    Pozdrawiam

0
  • #13 07 Gru 2006 22:23
    elfekt
    Poziom 10  

Witam

Miałem identyczny problem w kilku maszynach, i zawsze przyczyna tkwiła w dysku lub płytce sterującej.

- w jednej z maszyn nie było dysku - po zainstalowaniu HDD wszysko było OK
    - w innym przypadku miałem uszkodzoną płytkę sterowania - po wymianie wszystko było OK

Proponuję sprawdzić czy jest dysk w maszynie i czy jest on sprawny, a następnie sprawdzić płytkę sterowania i kablę łączące najlepiej zamienić je z innej maszyny

Powodzenia

0