Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ORION Studio 709 ustawienia na minimum

04 Sty 2006 11:26 1052 2
 • Poziom 32  
  Mam taki problem , jak zapamiętać ustawienia jaskrawości i kontrastu na normalnym poziomie, bo są na minimum i po wciśnięciu "normal" znika obraz bo jaskrawość i kontrast spadają do minimum i trzeba regulować. Podobnie jest po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym i ponownym załączeniu.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 29  
  Należy zmierzyć napięcie zasilania procesora i pamięci, powinno ono wynosić +5V (z dopuszczalnym spadkiem 10%, czyli powyżej 4.5V), a napięcie (średnie, mierzone najlepiej miernikiem analogowym) na linii zegara, połowę tej wartości, czyli około 2.5V. Bliższych informacji dostarczy obserwacja oscyloskopowa linii zegara, powinna tam być fala prostokątna o poziomach bliskich 0 i +5V i o współczynniku wypełnienia 50%. Zakłócenia (deformacja przebiegu) na linii SCL uniemożliwi komunikację z pamięcią, układem syntezy częstotliwości dla programowania głowicy (CITAC – SAB3035), jak i innymi układami programowanymi po magistrali I2C. Najlepszą strategią w takich sytuacjach jest posługiwanie się testerem magistrali.To wszystko co powyżej piszę ma sens, gdy nie tylko odbiornik nie pamięta nastaw kanału i obrazu, ale jeśli nie daje się również programować. A więc, należy to w pierwszej kolejności sprawdzić.Pozdrawiam Robert
 • Poziom 32  
  Nie , nie u mnie jest wszystko dobrze ze strojeniem . Z piloto się nie da zapamiętać ustawień "normal" ale na lokalnej jest taki rzycisk i na nim zadziałało . dzięki.