Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adaptacja ABS.

04 Sty 2006 21:03 2296 7
  • Poziom 10  
    Czy można skalibrować układ ABS gdy czujniki przednich kół podaja inną ilość impulsów niż czujniki kół tylnych z powodu różnicy wycięć (szczelin) na wieńcu czujników. Np. posiadamy ABS od BMW i tylne czujniki z wieńcami zębatymi od BMW a przednie czujniki i wieńce od powiedzmy Volvo. Zakładamy że czujniki są tego samego typu np. indukcyjne. Pytanie czysto teoretyczne, nie chodzi o konkretne modele i marki. Czy ktoś wie czy można takie czujniki zaadoptować i skalibrować np. poprzez przeprogramowanie sterownika ABS-u?
  • Poziom 12  
    Prawde mówiąc nie słyszałem o takich cudach. Przeciez to są impulsy jak chcesz dopasowac w tym samym czasie 20 do 10 np. ?????juz lepiej dorób nowe pierscienie impulsowe, bedzie prosciej i taniej. współczesny ABS wykryje jak masz jedno koło o innym rozmiarze i jego predkosc jest w ten sposób inna, a ESP bedzie ci odejmował mocy silnika albo hamował te drugą os....Inna sprawa ze czasem ABS steruje licznikiem kilometrów np. Megane Coupe,,informacja o predkosci jest przesyłana szyną CAN do innych modułów i czasem porównywana...Nie wiem co ci doradzic,,,,
  • Poziom 2  
    nie ma takiej możliwości
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    Czy ktoś wie czy można takie czujniki zaadoptować i skalibrować np. poprzez przeprogramowanie sterownika ABS-u?

Wszystko się da ale koszta i zaangażowanie przerośnie cenę wsadzenia całkiem innego kompletnego układu ABS do samochodu.

Na pewno nie da się tego zrobić na zasadzie adaptacji sprzętem diagnostycznym.
    Cytat:
  • Poziom 2  
    takimi rzeczami zajmują sie profesjonaliści w super wyposażonych warsztatach w domowym garażu nic nie zrobisz .
  • Poziom 21  
    Właśnie najgorzej to będzie z odczytem prędkości koła nie będzie to proste do zrobienia by wszystko razem działało jak należy to kompletny bezsens to tak jakby próbować zrobić samochód od nowa.
  • Admin grupy Samochody
    Można prościej. Zakładając pierścienie od odpowiedniego typy.
  • Poziom 39  
    Jest to możliwe, u mnie koszt 7000 zł. Kalibracja czujników to dopiero początek :D I wszystkiego w ten sposób nie zrobisz.