Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELEMIS 5516 Dziwne ??

22 Kwi 2003 22:01 2149 14
  • Poziom 17  
    W telewizorku na ciemnych konturach obrazu pojawiają się kolorowe zacieki, stają się mniej uciążliwe gdy dołożę trochę na trafopowielaczu, lecz niestety pojawiają się linie powrotów. Ponadto po odłączeniu automatyki po podkręceniu TP nawet na maxa jaskrawość jest cienka. Podejrzewałem bańkę lecz niestety moje przypuszczenia były fałszywe. Czyżby może problem z TP??
  • Poziom 22  
    Niestety na 90% kinol:( (jak zmniejszysz kontrast to sie poprawi)
  • Poziom 40  
    Podłuż elektrolit w zasilaniu wzmacniaczy wizyjnych zazwyczaj około 10 mikro /250 V) jeśli sie nie poprawi to bania siedzi.
  • Poziom 17  
    Pisałem wcześniej, że bańkę podmieniałem i to na 100% nie baniak
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem masz uszkodzony dekoder
  • Poziom 20  
    A może za małe napięcie żarzenia kineskopu?
  • Poziom 22  
    A jak wygladaja napiecia na pk??? Czy zacieki sa jednego koloru ???
  • Poziom 17  
    Napięcia są ok. Kondki podmieniłem, jak napisałem wcześniej kineskop dla też bo to wydawało mi się najprawdopodobniejsze.
    Mam podejrzenia czy to nie przypadkiem uwalony stos w Trafopowielaczu, poprostu czy wysokie ma odpowiednią wartość, niestety nie mam testera. Chyba muszę kupić na ryzyk fizyk TP. Co myślicie na ten temat ???
    Acha zacieki są różnobarwne w zależności od gradacji kolorów.
  • Poziom 22  
    to moglby byc TP skoro nie jeden kolor zaciaga....
  • Poziom 17  
    Na mójm rozum taki objaw może sugerować zaniżenie napięcia anodowego na skutek przebicia ktorejś z diod lub kondensatora powielacza...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mogą być upływy na podstawce kineskopu - kiedyś wojowałem z taką usterką 2 tygodnie...
  • Poziom 20  
    Moim zdaniem to nie jest zaniżone WN, dlatego gdyż zmiana wysokiego napięcia wpływa na rozmiary obrazu. Gdyby było ono za małe obraz byłby za duży. Dodatkowo przy regulacji jaskrawości wymiary zmieniały by się.
  • Poziom 12  
    sprawdź diody na płytce kineskopu
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Cześć miałem niedawno uszkodzenie podobne jak opisujesz ,
    u mnie w elemisie model 5515T uszkodzony był T204 (BC238) napłycie
    MD2044 oraz C266 i C265 przy tym tranzystorze
    warto sprawdzić POZDRAWIAM
    jak znajdziesz napisz co było