Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DJ 640C - migają diody na przemian

04 Sty 2006 21:52 1940 10
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z drukarką HP DJ 640C. Problem przedstawia się następująco.
    Po włączeniu drukarki pojawiają się migające na przemian diody. Obstawiłem zacięcie papieru. Sprawdziłem, odpada. Drukarka próbuje ruszyć ale wywala zbiorniki mniej więcej na środek, niestety nie wracają po wyłączeniu drukarki. Kolejnym dość dziwacznym objawem jest praca serwa które zajmuje się czyszczeniem głowic, zdaje się nie mieć mocy by podnieść szczotki, burczy i zachowuje się tak jak by było zacięte. Ale po wymontowaniu pracuje sprawnie. Wykluczyłem kawałek papieru w mechanice wszystkie czujki wyczyściłem i już kończą mi się pomysły. Czy takie zachowanie drukarki może mieć związek ze zbiornikami z tuszem?
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Moderowany przez kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-01-04 o godzinie: 22:40

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozbierałeś ten mechanizm od czyszczenia?? zdażają się w nim urwane zęby, łamie się czasamijeden z zatrzasków na elemencie z gumkami. Czujniki czyściłeś, a czy wyczyściłeś pasek pzezroczysty z kreseczkami?? poza tym przeszukaj forum pod kontem drukarek z seri 6xx (są identycznie mechanicznie) i poczytaj o tym jakie usterki im się zdażają..
  • Poziom 10  
    Witam

Jak jest skopany kolorowy tusz to nie będzie działać (objawia sie tym że jak zamkniesz klapę to tusze nie wracają na miejsce drukarka nie widzi kolorowego tuszu )
    No i jak koszyk na tusze ma zbyt duże tarcie na pręcie po którym sie ślizga to też sie będzie zacinać i wtedy właśnie mrugają diody, ja smarowałem ten pręt olejem roślinnym :)

Powodzenia
  • Poziom 10  
    Co do paska dystansowego to czyściłem go i czujniki też, chyba nic nie pominąłem. Pozbawiłem drukarkę tuszy i nadal moduł czyszczący nie chce współpracować co wygląda jak jego zacięcie, wyczyściłem go z tuszu który jakimś cudem zalegał tam w dość znacznych ilościach, sprawdziłem zębatkę oraz zęby na prowadnicy, są całe, jednak jeden z uchwytów ( pod kolorowym ) jest ułamany. Ale nie blokuje pracy modułu. Czy pozycja modułu podczas jego składania ma jakieś znaczenie ? Zastanawiam się czy ma się znajdować w jakimś określonym położeniu.

Z góry dzięki
  • Poziom 11  
    Ja mam identyczne problemy z moja HP DJ 656C.
    Jak wstawilem nowe tusze to nie chcialo drukowac prawie w ogole.
    Wrzucilem strone testowa z przybornika HP i wydrukowalo ja ladnie w szarosci, a po opuszczeniu papieru zaczely diodki mrugac. Natomiat jak drukowalem w kolorze, to wciagnal papier i w momencie jak mial zaczac drukowac "zbuntowal sie" i zaczely mrugac obie diodki na przemian.
    Najzabawniejsze, ze jak wrzucilem oczyszczanie tuszy to wszystko ladnie drukowalo az sie zdziwilem.
    Tak wiec lukasbrod nie martw sie nie jestes sam!!!
    Temacik dopiero znalazlem wiec zaczne dzialac z drukarka zgodnie z waszymi radami.

Pozdro 4 all :D
    hucio0 :D
  • Poziom 14  
    Witam

Pod kretką w miejscu jej parkowania nie zlega tusz, tylko znajduje się tam pasta wchłaniająca tusz w czasie czyszczenia głowic. Radzę uważać teraz podczas "zabawy w naprawę", tuszu z ubrania nawet vanish nie bierze.
  • Poziom 14  
    czy nie jest w koszyku brudny styk atramentow , sprawny atrament ?
  • Poziom 10  
    Wszystkie styki w karetce z tuszem są czyste a co do zbiorników też wszystko wygląda dobrze. Wszystko ( karetka i tusze ) było wyczyszczone środkiem do konserwacji elektroniki.
  • Poziom 11  
    Ja wzialem przeczyscilem prowadnice do tuszy i nasmarowalem ja olejem maszynowym (taki sam jak do maszyn do szycia). No i wszystko zaczelo dobrze dzialac i dodatkowo lekko sie wyciszyla :D
    Jak nasmarujesz to wez przepusc kilka razy jakies testy na drukarce aby papier przeszedl i wyczyscil wszelkie plastikowe elementy na ktore w moim przypadku spadlo kilka kropel oleju.
    Drukarka smiga teraz az milo.

Hucio :D
  • Poziom 23  
    te drukarki powinny chodzic na sucho, olej po czasie zgęstnieje, będzie się przyklejał kurz i znowu to samo. Ewentualnie delikatnie silikon lub teflon.
  • Poziom 11  
    Wlasnie sprawdzilem i prowadnica jest ladna, bez kurzu i olej pozostawil tylko bardzo cienka i delikatna warstwe "nawilzajaca". Prowadnica zmienila tez kolor z brudnej czerni na naturalne srebro tak jak nowka. A minal juz miesiac od nasmarowania.

Hucio :D