Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zamiana....telefonów....czy warto?

s_s 04 Jan 2006 22:30 1665 11
    s_s
    Level 13  
    Czy opłaca sie zamienić za SE T 630 po gwarancji na NOKIE 7650 wyposażoną w 2 ładowarki + 2 baterie + 8 CD + IRD'a do kompa....
    Bardzo prosze o szybką informacje.....
    oba telefony mają 1,5 roku.....
    kazik_j
    Level 22  
    Ja bym się zamienił. Mam niechęć do wszelkiej maści SE, chyba oprócz K750i, więc wybrałbym 7650. Jedna niepodważalna zaleta - SYMBIAN.
    Ale:
    -gorszy wyświetlacz
    -słabsze zdjęcia
    -krótszy w porównaniu z SE czas trzymania baterii
    -spore wymiary
    -problem z komunikacją z PC (z resztą w obu przypadkach, zarówno SE jak i Nokia)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    kazik_j wrote:
    Ja bym się zamienił. Mam niechęć do wszelkiej maści SE, chyba oprócz K750i, więc wybrałbym 7650. Jedna niepodważalna zaleta - SYMBIAN.
    Ale:
    -gorszy wyświetlacz
    -słabsze zdjęcia
    -krótszy w porównaniu z SE czas trzymania baterii
    -spore wymiary
    -problem z komunikacją z PC (z resztą w obu przypadkach, zarówno SE jak i Nokia)

Symbian dla jednych może być zaletą a dla innych wadą, więc to żaden argument.
    SE nie ma żadnych problemów z komunikacją t610,t630,k300,k700,k600 takie modele osobiście miałem i nie było najmniejszych problemów z komunikacją via PC natomiast komunikacja z 7650 owszem jest bardzo trudna.
    Osobiście nie zamieniłbym T630 na 7650
    pozdr
    Pokemon
    Level 11  
    no pierwsze słysze o problemach z komunikacją nokii 7650 przez irde. Jak sie ma irde na usb to problemy muszą być.Ja mam Irde podpinaną do płyty i nie było telefonu co by się nie połączył.Jeśli system Symbian , a przez to możliwość prawie nieograniczonej rozbudowy funkcji telefonu o zoomy,nagrywanie filmików emulacja np commodore 64, nie jest argumentem to niech argumentem bedzie to że to jest NOKIA.Jedni potrzrebują telefonu do zabawy jedni do pracy.I od tego chyba wybór telefonu zależy
    Baczu
    Level 11  
    Mialem 7650 i bylem z niej zadowolony BARDZO jedna wada pamiec za mala a tak poza tym to swietny tel. Symbian dla mnie jest duzo leprzy niz zwykly soft
    7650 wygrywa dla mnie i to o duzo(jest duzo aplikacji na nia np. kompas, drinkomat:), kamera FX, pilot do RTV, MP3.... i wiele innych
    fikus
    Level 16  
    hmmm co do zamiany ja bym nie ruszal tgo SE T630 sporo mioch kliejnow poszukuje tego telefonu poza tym cena T630 okolo 380zl a Nokia 7650 okolo 330zl + irda 30zl
    Bateria od 7650 max 2 dni jego gabaryty troche spore czesto psuje sie tasma od klawiatury, symbian lubi czasem calkowicie padac, wlaczniki w urzywanych 7650 nadaja sie dowymiany koszt samego wlacznika 20zl zaleta to tak jak juz ktos pisal symbian i mozna cuda powgrywac ale tez latwiej uwalic system i serwis wita:P ja bym na twoim miejscu dal sobie spokuj...

komunikacja z kompem jest banalnie prota i jednego i 2 telefonu do komuninkacji SE z kompem najlepszy jest oryginalny soft do sciagniecia ze strony SE
    bbxb
    Level 31  
    Mimo tego że jestem fanem nokii i unikam wszelkiego rodzaju se lg sharpow to nie zamienilbym sie. t630 to bardzo udany model. powiem nawet wiecej - wg mnie t630 jest lepszy od k700 - k700 zbyt delikatny.

pzdr.
    Pokemon
    Level 11  
    jeszcze raz cos napisze.moja nokia bedzie miala w wakacje 3 lata!!! ja sam uzywm jej od 2 lat.Mam jeszcze folie na wyswietlaczu!!!.Poprzedni właściciel ją szanował ja też nie rucam po ścianach,choć zdarzyło sie ze czasem upadła.Nie wymieniałem taśmy ani nie nie naprawiałem jeszcze włacznika,jedyne co to 1,5 roku temu kupilem baterie dobrą millenium i trzyma jak wryta 3 dni.Wiadomo jak sie w cos długo gra to nawet w 1 dzien zeżre ale nie przesadzajmy.Telefon jest do dzwonienia a nie włacznia wiec nie ma powodu zeby włacznik siadał.Niestety ja czesto przekładam kartę,ale włącznik jeszcze nie szwankuje.Wymieniałem już kilka taśm w 7650 ale albo telefon był dość zniszcony albo ktoś go otwierał i urwał taśmę.Jeszcze żadnej zadbanej 7650 nie naprawiałem.I system też minie padł na amen,a wgrywałem różne cuda,nawet opracowałem sposób żeby wyświetlał stan konta w PLN (xx.yy PLN ) a nie w jednostkach.Jeśli telefon jest zadbany to sie możesz zamienić,ewentualnie ponegocjuj jakąś dopłatę.Wystrzegaj sie nokii 7650 z wymienianymi nieoryginalnymi panelami.One niejedno przeżyły i wtedy możesz stać się jednym z tych co na nią narzekają
    ozy2001
    Level 28  
    Jesli chodzi o komunikacje 7650 z PC to nie mialem zadnych problemow, ani Bluetoot, ani podczerwien. Owszem widzialem problemy z podczerwienia w tych telefonach, jednak byly one spowodowane, np. nieoryginalna obudowa. zaslepka podczerwieni byla wykonana z takiego materialy, ze nie przepuszczal sygnalow z diody.
    7650 ma malo pamieci...

ale uwazam, ze warto jest sie zamienic :p
    Draks_Maxim
    Level 19  
    Cześć

Zam zadaj sobie pytanie czy wolisz nosić cegłe w kapsi czy ładny chudy prostokątny tele ;). Symbian symbianem ... co po nim skoro jest tam śmieszna ilość pamieci. Np lepiej sprzedaj se i kup 3650 ;) jak masz zamiar pobawić sie symbianem.