Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy sagem. Czy trzeba przestawiać antenę?

Jabeko 04 Jan 2006 23:30 7036 11
    Jabeko
    Level 19  
    Ja odbieram cyfre plus i wcześniej mialem polsat cyfrowy.Jak przywiozlem cyfrę to tylko podlączylem pod tależ i spokój.
    Czy na dzisiaj jak przyniosę polsat cyfrowy to muszę przestawiać antenę?
    I co to może być jak podlączę odbiornik sagem dv3 (polsat cyfrowy)- dam na kontrolę sygnalu to skacze od 0% 20% i tak cały czas.Oczywiście jak przypnę dekoder cyfry jest spokoj mam programy i sygnal 74%.Nie wiem czy to może dekoder padł.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kacha36
    Level 23  
    Witam.
    Problem jest zbliżony do mojego kłopotu. Na niektórych programach legalnego kompletu Polsatu - Sagem plus nowa karta - zanikało wskazanie siły sygnału, wskazywało 2 procent siły, po podłączeniu innego odbiornika wszystko było w porządku. Włączenie wyszukiwania kanałów od nowa rozwiązało problem. Być może u Ciebie też to przyniesie taki efekt.
    Pozdrawiam.
    misio72
    Level 21  
    Witam
    Wyciagnij wtyczke z gniastka i wlacz go do sieci poczekaj ok. 10 min. i zalacz go pilotem powinien pujsc a wrazie jakby brakowalo kanalow to wyciagnij karte z czytnika i wluz ja spowrotem
    Pozdrawiam
    konradzki
    Level 14  
    w sagemie trzeba od nowa zainstalowac kanaly na jednej z czestotliwossci:
    12188 MHz na polaryzacji pionowej V
    12284 MHz na polaryzacji poziomej H
    najlepiej wybrac typ instalacji TRANSPONDER
    jest to konieczne ze wzgledu na zmiany transponderow w CP
    w tej sprawie sluze rada gg 7794144
    Jabeko
    Level 19  
    dostosuje się do porad lecz co jest ciekawe jak dam na kontorlę sygnału to poziom sygnału skacze mi non stop od 02% do 74%.
    Przypominam że jak podłączę cyfrę to wszystko jest ok.

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

a tak jeszcze wogule to może trzeba go zresetować ale jak to się robi i w jakim celu?
    huk90
    Level 23  
    np.wyciagajac wtyczke z pradu tuner po takim zabiegu ustawia sobie ponownie wszystkie parametry tak po krotce
    gothye
    Level 33  
    witaj
    musisz wprowadzic z pilota nowy transponder 12188 V i nastepnie wyszukac kanałow i powinno byc oki
    a wyciągniecie wtyczki z gniazdka nic nieda poniewaz tuner nie zaciagnie nowego softu poprawiającego obecny gdyz domyslny transponder polsatu 12322 juz nieistnieje
    pozdrawiam
    misio72
    Level 21  
    Witam
    Zrobiles to co napisalem wczesniej ?
    Jabeko
    Level 19  
    Zrobilem "misio 72" lecz niestety.Dzwonilem do polsatu ( oczywiście mam legalny dostęp) i poradzili mi tak jak wy.Niestety sam dekoder podejżewam jest coś nie tak.Pojechałem do znajomego i ustawiliśmy tależ ( podejżewając złe ustawienie tależa ) pod moj dekoder philips DV3 ( cyfra + ) sygnał elegancki programy te które mam są tak jak u mnie.Niestety objaw ten sam.Doradca z polsatu radzi wejść w opcje -instalacja- Transporder - i po tym wyskakuje pierwsze kontrola sygnału.Niestety sygnał jest zmienny czyli tak jak pisałem wcześniej skacze od 0% do 23% i inne wartości.Nie jest ustabilizowany jak być powinien.Przecież gdyby sygnał był za słaby to wartość stala by w miejscu załużmy 42% - a tu skacze non stop w różnych %.Opcja ustawiania sygnału odpada bo mija się z celem ( Ustawiałem tależ już z 10 razy i na tym dekoderze sagem bez efektu) a doradca twierdzi ustawić tależ.Na logiczne rozumowanie skoro mam sygnał z eutelsat 130stW to po co to kręcić .Na cyfra+ ustwailem wartość sygnału i jest odbiór.Co z tym seagem? Proszę radźcie bo znajomy już placze.A podczas instalacji transpordera tak na moim tależu i jak już na ustawionym kolegi podczas inicjacji powinna zostać wykryta sieć Polsac cyfrowy.Niestety wyskakuje znak zapytania.Proszę radźcie.
    misio72
    Level 21  
    Zeby sie wiecej nie bawic z tym tunerem a zaczac ogladac zanies tuner tam gdzie kupiles powinni go wymienic bez problemu mnie sie wydaje ze wina lezy po stronie tunera i nic wiecej nie zdzialasz
    grzesiulek5
    Level 22  
    często taki efekt był jeśli był nieodpowiedni konwerter.Prawdopodobnie ten który masz jest jak najbardziej sprawne lecz tunery polsatu czasem nie chcą działać z niektórymi konwerterami.Spróbuj podstawić inny najlepiej innej firmy.Mnie często to pomagało.Pozdrawiam Grzesiek
    Jabeko
    Level 19  
    Dobra panowie zgadzam się że jednak tuner należy przenieść do serwisu.Bardzo dziękuję za wszystkie posty w tym temacie i pozdrawiam.