Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieidzie zainstalować XP napis Nieprawidłowa tabela partycji

05 Sty 2006 06:39 8983 7
  • Poziom 9  
    Mam problem na dysku mam 3 partycje C,D,E. System na C.
    Miałem problemy z internetem i postanowiłem przeinstalować system.
    W trakcie przeinstalowania sformatowałem part C wszystko przebiegało
    ok do momentu restartu kompa.Wtedy powinien się wgrywać już system.
    Ale niestety niechce.Przechodzi cały czas do pierwszej części instalacji
    tzn tam gdzie jest formatowanie itd.Nie chce po restarcie przejść do drugiej częśici instalacji.
    Pisze mi komunikat NIEPRAWIDŁOWA TABELA PARTYCJI.
    Nie wiem co zrobić,gdzie tkwi błąd.Nadmieniam,że nie chcę
    utracić danych na pozostałych partycjach.
    Wszelkie próby zastosowania chkdsk nic nie dały system nie chce
    się wgrać. Gdzie tkwi błąd.
  • Poziom 21  
    jednak najprościej byłoby wykasować wszystko i FDISKiem zrobić od nowa partycje , ale to opcja ostateczna , spróbuj programem PQmagic , jeśli masz coś nie tak z jedną partycją to on ci to powinien naprawić , kiedyś miałem podobną historię, po usunięciu wirusów z komputera system tak sie wysypał że trzeba było instalować od nowa , a zainstalowac nie było można bo w pewnym momencie wszystko stawało a na ekranie były krzaki , pomogło dopiero włożenie dysku do drugiego komputera ( jako slave ) i sformatowanie w tym drugim komputerze na sprawnym systemie drugiego komputera , możesz mieć wirusy w tabeli partycji lub MBR i stąd te problemy .
  • Poziom 22  
    1. Utwórz dyskietkę startową np z Win98 i wgraj na nią program Ranish Partition Manager ver 2.44 tu masz link.
    2. Usuń zabezpieczenie przed zapisem, uruchom z niej komputer a następnie uruchom part244 /extra >partycje.txt.
    3. Wklej do postu zawartość pliku partycje.txt - zobaczymy może w tablicy partycji są faktycznie jakieś błędy.

Jeżeli nie masz dostępu do Win98 wykorzystaj dyskietkę tworzoną przez np IBM Disk Manager (plik umieściłem na elektrodzie w tym linku), usuń z niej plik autoexec.bat i wgraj part244.exe.
  • Poziom 13  
    moim zdaniem masz pecha
    jeżeli zepsuła się tablica partycji to proponuje założenie ich od nowa. istnieje jednak sposób na jej naprawe. potrafi to naprzykład pakiet SystemWorks Nortona. musisz tylko mieć możliwość uruchomienia OS lub ewentualnie wrzucić dysk do innego kompa i go naprawić z poziomu tamtego systemu. Tylko pamiętaj że ta metoda nie zawsze jest możliwa. Pozdrawiam :)
  • Poziom 9  
    rybart piszesz w pkt 2 usuń zabezpieczenie przed zapisem
    jak to zrobić
  • Poziom 23  
    Witam.
    Zakładam, że masz tylko partycje typu FAT 32.
    Spróbuj użyć dyskietki startowej z windows 98 i uruchom komputer pod DOS'em korzystając z tej dyskietki. Wybierz opcję "z obsługą CD". Wpisz polecenie "format C:/s".
    Po wykonaniu tego polecenia spróbuj zainstalować XP.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    stanisław Madej napisał:
    rybart piszesz w pkt 2 usuń zabezpieczenie przed zapisem
    jak to zrobić

Chodziło mi o to żeby dyskietka na którą masz zapisać pliczek partycje.txt nie była zabezpieczona przed zapisem. Przepraszam że trochę namieszałem niepotrzebnie pisząc o rzeczach oczywistych.
  • Poziom 28  
    Chcesz najprostsza i najszybsza metode ?
    A nie kombinowanie z FDISKAMI itp ?
    jak masz dostep do komputera na ktorym zainstalowany jest WinXP to podlacz do niego ten dysk.
    Panel Sterowania >> Narzędzia administracyjne > Zarzadzanie komputerem i tam masz po lewej zarzadzanie dyskami czy cos podobnego tam usun partycje z tego dysku, zrob od nowa ( wszystko jest super szybko w porownaniu z FDISKIEM , i ardzo latwo ) sfortamtuj dysk ( najlepiej w Systemie NTFS )

Moderowany przez jankolo:

Temat zablokowany do chwili uzyskania od użytkownika wyjaśnień