Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VECTRA 1989 r. 2.0 i 8v Poblem z uruchomieniem silnika!

05 Sty 2006 11:33 2110 5
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem tego typu iź gdy auto postoji pare dni nie używane, a jest desczowa/wilgotna pogoda nie moge auta uruchomić. Piłuje rozrusznik tak aż mi akumulator sie rozładuje. Zakupiłem prostownik i udało mi sie uruchomić po piłowaniu auta rzez 5 min ( każde krecenie - po zalaniu swieć przerwa i znowu). Nie jest to wina akumulatora ponieważ auto normlanie zapla przy -15 i wystarczy ze raz zakreci bardzo słabo auto odpala. Mieszanka paliwowa jest ( bo zalewa świece po dłużsyzm piłowaniu ) iskry na świecach są i to jakie, więc czy ktoś ma jakieś sugestie o co tu chodzi?, czy któryś z elementów takich jak komputer lub inna elektryka jest zamoknięty/zaparowany i przez co mam takie problemy?

z góry dzięki za odpowiedź, podrawiam wszytskich którzy pomogli mi juź kiedyś na tym forum!
  • Poziom 25  
    Wymień kopułkę i palec rozdzielacza załonu i kłopot zniknie. Ebonit z którego są wykonane te elementy po dłuższym użytkowaniu stają się higroskopijne (same wchłaniają wilgoć), a co za tym idzie są miejscem przebić. Dlatego przy takich objawach trzeba je zminić. Taka jest moja rada.
  • Poziom 10  
    Ile to kosztuje? czy bede w stanie sam to wymienić? czy jak rozbiore to i wezme do odmu osusze i założe znów do auta odpale go wkońcu :D Tak czy siak dzięki za rade. Tyle że jak np. jest deszcowa pogoda a ja korzystam z auta raz dziennie nawet przez 5 min tylko to bez problemów na nastepny dzień zapalam czy to możliwe, że to jest ta usterka o której wspomniałeś?
  • Poziom 31  
    Jak nie będzie chciała zapalić to wyjmij kopułkę, zanieś do domu na grzejnik i niech wyschnie. Jak odpali od razu to będziesz pewien, że to kopułka. Wymiana to betka tylko nie zamień przewodów WN.
  • Poziom 25  
    Sprawę możesz załatwić sam (trzeba tylko mieć specjalny kluczyk, choć ja częcto używam oczkowej szustki lub siudemki). Taki zestaw kosztuje ze 140PLN. Jeśli wysuszysz kopułkę przed uruchomieniem, też powinien normalnie zapalić.
  • Poziom 10  
    Oki dzieki za rady zrobie tak: do wieczora będe ładować akumulator, wiecozrem wstawie auto do garażu ojca, posusze ze 2 godziny domową dmuchawą miejsce wyżej wspomniane i sprobuje odpalić. Dam znać czy mi sie udało. Nieche sam tego rozbierać ponieważ:
    - jestem laikiem jełsi chodzi o samochody,
    - nie mam kluczy do tego potrzebnych.
    Naszczeście wiem jak wygląda ta kopułka :D
    Z góry dzięki za rade, pozdrawiam!

Dodano po 2 [minuty]:

A właśnie jescze jedno, od jutra w nocy maja byc przymrozki około -7 stopni, czy to może pomódz? ( wilgoć/woda zamieni się w suche kryształki lodu?).

Dodano po 4 [godziny] 12 [minuty]:

Odpaliłem bryke :P, podmuchałem 10 min starą dmuchawą rosyjskiej produkcji na rozdzielacz i samochód 3 razy pokrecił i zapalił , więc z góry dzieki za wytypowanie ustarki.
    Kopułki rozdzielacza nei wymieniam bo prowadze polityke nie wkładania pieniedzy w auto według powiedzenia - nie bede jezdził nim całe życie.

Pozdrawiam Wojtek.