Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

głośna praca bembna w ariston 10eu

barkley1 05 Jan 2006 11:38 60885 17
Telkom Telmor
    barkley1
    Level 10  
    Bardzo proszę o podawanie wg. was rankingu pralek.
    Chce sie zorientować bo kupuję, chodzi o przedział kwoty do 1200-1300zł

wg. mnie to : proszę o uwagi obejmujące (awarie i ceny napraw) , podzespołów)
    1.Whirpool
    2.Elektrolux
    3.Candy
    4.Indesit
    5.Masterkook
    6.Polar
    7.Bosh(drogie podzespoły)
    8.Amica
    9.Ardo
    10.Ariston

Dzieki za pocne uwagi
  • Telkom Telmor
    rar
    Level 12  
    Kupowałem w tamtym roku Polara PDT 1012,1000 obr.Tylko raz się rozregulowało cięgienko,na samym początku i do tej pory pierze jak diabli.Produkuje go już Whirpool ale części w razie czego są trochę tańsze. Poza tym można mu przerwać pranie w dowolnym momencie i zacząć inne.Z Whirpoolami to się nie udaje,bo musza dokończyć przerwany program.
    Benio
    Level 13  
    Witam !
    Ja posiadam Aristona ATL 83 TX EX od około 3-4 lat. Jak dotąd niezawodna. Przez ten czas wymieniłem tylko pasek klinowy. A pralka uzywana niemal codziennie (małe dzieci). Wogóle mam zaufanie do tej firmy. choć nie należy do najtańszych.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ja sprzedaje sprzęt agd głównie;jeżeli z bocznym wsadem(okienkiem)to: aeg,electrolux,gorenje,beko.te pralki najmniej się psują!jeżeli pralki typu top tj.od góry ładowane to;głownie electrolux,whirlpool.jakościowo te z"okienkiem"są lepiej dopracowane.polecam gorenje świetna jakość,cena,parametry.pozdro.ps.to jest mój ranking.staram się sprzedawać to do czego mam zaufanie lub przekonanie.
  • Telkom Telmor
    adjar
    Level 24  
    Osobiscie mam Electroluxa EWT 1215 bodajze. Bardzo fajna praleczka. Ladowana od gory ze wzgledu na warunki lokalowe. Ale wsad od gory ma pewne zalety - wygodniej wkladac i wyjmowac ubrania.
    Gdy rozgladalem sie za pralka i grzebalem po forach dyskusyjnych, rozne firmy chwalono i ganiono, ale na Electroluxa nikt nie narzekal (poza jednym czlowiekiem, ktory uwazal ze jest za glosna).
    Mam ja co prawda tylko kilka miesiecy narazie, ale sprawuje sie bardzo ladnie (nie liczac dziwnego zapachu przy niektorych programach, ale widac ten typ tak ma :) )
    User removed account
    User removed account  
    adjar
    Level 24  
    W sumie racja.Aczkolwiek ja swoja kupilem za 1350 (okazja mi sie trafila). Jednak chodzilo mi nie tyle o opinie o konkretnym moim modelu, co o Electroluxie na przykladzie mojego:)
    rumpel
    Level 26  
    Rzadko zabieram głos na forum, ale ten temat mnie zawsze rozwala.
    Kupić co się podoba wizualnie i modlić się , modlić....
    No można jeszcze nalepić na pralce "aczkolwiek".

Miałem Elektroluxa za ponad 4 tys. zł i umarł po 8 latach, a po 10 go wystawiłem.
    Mam na wynajmowanym mieszkaniu PS663BIOS z roku 1980 i działa dalej.
    Tak więc.....
    Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!
    Vangoog
    Level 11  
    Posiadam Gorenje model Simple&Logical WA 25 S. Naprawdę świetna pralka. Ma już chyba z 5 lat. Rewelacyjnie wyważona podczas prania i wirowania, ze szkalnki postawionej na pralce nie wyleje się nic nawet przy wirowaniu. Wiruje z prędkością maksymalną 1500 obr/min a pranie wyciągam prawie półsuche. Później dokupiłem lodówkę z tej samej firmy ale to już nie ta jakość - pękają plasiki po dwóch latach elsploatacji.
    adjar
    Level 24  
    No troche racji rumpel ma, ale nie do konca:)
    Rozleciec sie moze nawet MIELE przez wszystkich zachwalane , lecz drogie jak ..... Nikt tu nie daje gwarancji ze dany produkt bedzie dzialal 25 lat bez usterek :). Zwlaszcza ze firma robiaca 5 lat temu dobry sprzet niekoniecznia ma wciaz te sama jakosc - wiele sie slyszy ototalnym spadku jakosci nawet bardzo renomowanych firm. Ale jesli iles osob powie, ze ma doswiadczenie z dana firma czy danym produktem i sa zadowoleni - to mam wieksze prawdopodobienstwo, ze dobrze kupie (choc gwarancji oczywiscie nie).

A PS z 80 roku to byly solidne sprzety. Tyle ze prosciutkie, malo tam do zepsucia stosunkowo:) No i ludzie je remontowali, nremontowali - bo nie mozna bylo dostac. A teraz sie produkuje na pare lat, a potem klient ma wymienic...
    eldom
    Level 22  
    [quote="barkley1"]Bardzo proszę o podawanie wg. was rankingu pralek.
    Chce sie zorientować bo kupuję, chodzi o przedział kwoty do 1200-1300zł

wg. mnie to : proszę o uwagi obejmujące (awarie i ceny napraw) , podzespołów)
    1.Whirpool
    2.Elektrolux
    3.Candy
    4.Indesit
    5.Masterkook
    6.Polar
    7.Bosh(drogie podzespoły)
    8.Amica
    9.Ardo
    10.Ariston

ad1- bardzo dużo reklam, przeciętna jakość b,\. drogie części
    ad2- lubię polecam, inteligentna i elegancka konstrukcja
    ad3- fiat na włoskich częsciach
    ad4- straszne
    ad5- raczej nie
    ad 6 nie ma takiej firmy
    ad7 kosmicznie drogie części- firmy nie lubię
    ad8 tani sprzęt, tanie części ostatecznie jeśli koniecznie tanio
    ad9 tanie części, jeśli sam umiesz zmieniać
    ad10 alfa Romeo drogie ale dalej Fiat
    zanussi niezłe
    AEG patrz 2
    barkley1
    Level 10  
    dzięki Eldom

choć 1 osoba odpowiedziala na zadane pytanie:D

prosilem o konkrety a nie wyklad.
    czekam na kolejne rankingi!

pozdro
    leszelka
    Level 16  
    A ja napisze tak:
    1. Whirlpool, ariston, indesit, polar - stosunkowo tanie a co najwazniejsze dostepne części poza serwisem fabrycznym. Ariston - wysoka jakość wykonania, pozostałe średnia.

2. Electrolux, bosch, siemens - drogie części dostepne wyłacznie w serwisie fabrycznym (nawet po gwarancji). Electrokux - wysoka jakość wykonania, pozostałe srednia (została tylko chwytna niemiecka nazwa).

3. Reszta

Ceny zależa od modelu
    peukot
    Level 2  
    Może trochę nie na temat ale w zeszłym miesiącu po 25 latach bezawaryjnej eksploatacji (nie licząc dwóch fartuchów) padła mi pompa w pralce TATRAMAT 353W. Nie będę jej już naprawiał, ale wiem, że nie dostanę już takiej
    qstosz
    choć nie ma jej w tym rankingu

proponuję kupić gorenje
    p_igla
    Level 11  
    Coś muszę dorzucić swojego do tego postu.
    Do 1996 roku jestem szczęśliwym posiadaczem pralki:
    Ariston Dialogic ad 10 eu
    pod koniec gwarancji (po ponad 4 latach) serwis wymienił w niej skorodowaną obudowę, która dziś znów jest trochę pognita ale dalej pierze.
    Za miesiąc urodzi mi się syn więc prania będzie jeszcze raz tyle i temu może już nie podołać.
    Zastanawiam się nad którąś z pralek Samsunga.
    Czy ktoś może zna temat?
    norb74
    User under supervision
    Też miałem tego Aristona i tak jak u Ciebie wymieniałem obudowę pod koniec gwarancji (pewnie dlatego że stała w słabo wentylowanej łazience), pozatym pralka super i złego słowa nie powiem o niej.
    Teraz mam LG i z czystym sumieniem mogę Ci ją polecić.
    W Lg masz program do prania ubrań dla dzieci a także ''medyczne płukanie'' , które może Ci się przydać jak pojawi się syn.
    qstosz
    W beko również jest dedykowany program dla dzieci.