Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z syreną alarmową.

gregorytoja 05 Jan 2006 21:57 2297 10
    gregorytoja
    Level 11  
    Mam Golfa III i zamontowałem centralkę alarmową (Super Forteca) a teraz mam problem z syreną alaraową z własnym zasilaniem nie wiem jak podłonczyć.
    adamjur1
    Level 41  
    Podaj jaką masz syrenkę, ile wyprawadzeń i w jakich kolorach nikt nie jest wróżką....
    Pozdr.J.
    kzaw
    Level 27  
    Czerwony stałe zasilanie od aku, czarny masa, biały wyzwalanie + do niebieskiego od alarmu.Niebieski zostaje wolny, służy do wyzwalania -. Zakładam że masz takie kable, jeżeli inne napisz
    gregorytoja
    Level 11  
    ona jest z własnym zasilaniem firmy AMT zero instrutkji do niej. A przewody jeden jest brązowy-gruby zdaje się do czujnika klapy ale nie jestem pewien,reszta to jeden przewód z czteroma żyłami.-brązowy-czerwony-biały-czarny.

Dodano po 15 [minuty]:

A zamiast niebieskiego może być brązowy.Ale oprucz tych kabli jest jeszcze jeden brązowy(gruby) i do czego on jest

Dodano po 23 [minuty]:

Narazie dzięki sprubóje podłączyć jak co to sie odezwe
    gregorytoja
    Level 11  
    podłonczyłem syrene ale ona wyje konbinowałem na wszystkie metody i nie mam pojeńcia.Doradcie
    adamjur1
    Level 41  
    Musisz czerwony przewód mieć na stałe podłączony do plusa tam jest nadzór obecności napięcia na pokładzie samochodu . Jak ono zanika to wyje niezależnie od wyzwolenia z centralki ( ze swojego akumulatorka wewnętrznego).
    Pozdr.J.
    gregorytoja
    Level 11  
    Bo ja podłanczałem czerwony do akumulatora oto chodzi
    kzaw
    Level 27  
    Najprostszy sposób.Jeżeli syrenka ma kluczyk to włącz ją kluczykiem. Zostają ci 2 kable. Jeden jest od wyzwalania +, drugi od wyzwalania -. Jak masz podłączone zasilanie z aku i masę z aku to weź teraz jednym z wolnych dotknij masy i potem drugim. przy dotykaniu masy powinna zawyć przy jednym przewodzie . Ten przewód to będzie wyzwalanie masą i jego nie podłączasz tylko ten drugi.
    gregorytoja
    Level 11  
    czarny dałem na mase. I nie wiem co zrobić z dwoma-białym,brązowym podłanczałem na przemian do wyjścia z centralki.
    kzaw
    Level 27  
    Zostawiasz podłączony czerwony do + aku i czarny do masy aku. Dalej robisz tak jak napisałem wyżej. Nie podpinaj ich po kolei do wyścia od centralKI.Sprawdź wogóle czy nie spaliłeś bezpiecznika na wyjściu do syreny z centralki.Zakładam że taki był.
    SKRZYNIA
    Level 23  
    czerwony do +12V czarny masa natomiast biały i brązowy to wyzwolenia syrenki biały(+) brązowy(-), ty wpinasz czerwony do stałego +12 i czarny do masy natomist biały pod przewod wychodzacy z alarmu z centralki(wyzwolenie +) natomiast brązowy zostawiasz wolny,ale najpierw zrób pomiary tak jak wyzej koledzy pisali czy pojawia sie cos na wyjsciu z alarmu a potem podlacz osobno syrenke do akumulatora i sprawdz ja(biały/czerwony do +, czarny masa)

aha i pamietaj oczywiscie o kluczyku z tylu syrenki w jakiej pozycji sie znjaduje