Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 63MT60. Po włączeniu cały czas pulsuje czerwona dioda.

kejz 06 Sty 2006 16:00 1490 7
  • #1 06 Sty 2006 16:00
    kejz
    Poziom 19  

W tym odbiorniku po załączeniu cały czas pulsuje czerwona dioda.Zasilacz wydaje się pracować prawidłowo, wychodzą napięcia wtórne-brak jest sterowania st.koncowego linii-nie przychodzą żadne impulsy na bazę tranzystora mocy.Nie dostaje zasilania układ STV2160 ,zasilany poprzez tranzystor tv06.Może ktoś spotkał się z takim uszkodzeniem,to proszę o pomoc i z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 7
  • #3 06 Sty 2006 21:08
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Chassis ICC9.

0
  • #4 06 Sty 2006 21:42
    k.k
    Spec od TV

Witam

Proszę sprawdzić DV01(1N4001),RV01(10R), TV06 (BC337), RL03, DL13

Pozdrawiam

0
  • #5 06 Sty 2006 21:43
    kejz
    Poziom 19  

Czytałem na którymś forum,że to miganie diody jest spowodowane blokadą rodzicielską i nie można uruchomić odbiornika z klawiatury a tylko za pomocą pilota.Może ktoś wie jak pozbyć się tej blokady?.Nie mam oryginalnego pilota i podejrzewam że trzeba będzie spróbować jakimś uniwersalnym.
    Z porady k.k skorzystam i sprawdzę te elementy ale jutro,bo na dzisiaj mam już dosyć.

0
  • #6 06 Sty 2006 22:20
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Spróbuj tak:
    Na pilocie wciśnij i trzymaj przez kilka sekund klawisz "Standby", jeżeli był w trybie blokady rodzicielskiej to powinien ruszyć.

0
  • #7 06 Sty 2006 22:42
    herrman
    Poziom 14  

Witam.
    Rzeczywiście taki objaw wygląda na blokadę rodzicielską.
    Wyjść z niej można tylko i wyłącznie pilotem poprzez normalne zwyczajne uruchomienie którymkolwiek klawiszem. Zdaża się iż pilot się po woli psuje, trzeba mocno naciskać klawisze, przypadkowo przy wyłączaniu ktoś dłużej przytrzyma klawisz power (załączenie blokady), a na następny dzień pilot już wogóle nie działa i mamy klops.
    Jak masz pilot programowalny, to może stracił koda i tzreba go ponownie zaprogramować. Sprawdź czy wogóle pilot wysyła jakikolwiek sygnał.
    Pozdrawiam

0
  • #8 07 Sty 2006 12:35
    kejz
    Poziom 19  

Jak radził marck1,wziąłem pilota RCT 3004 od innego odbiornika nacisnąłem dłużej st-by potem numer 1 i telewizor ruszył na pierwszym programie i działa normalnie na innych programach.Wszystko wróciło do normy i jest ok.Dziękuę wszystkim i pozdrawiam.

0