Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk HDD Samsung SV0602h 60Gb > tyknięcie i zwis !

06 Sty 2006 21:49 3522 20
  • Poziom 15  
    Mam problem z moim dyskiem twardym, otóż kiedy wkładam płyte do napędu cd-rom i rozpoczyna sie czytanie płyty słysze jakby tyknięcie dysku twardego po czym po kilku sekundach zawiesza mi sie komputer, podobnie jest czasme jak włączam komputer, ładuje sie BIOS i znowu słysze tyknięcie i komp wisi, zdarza sie to czasem jak łąduje sie Windows. Co jest przyczyna mojego problemu, jak mu moge zaradzić.
    Pozdrawiam
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

• Pomocny post
    Poziom 19  
    Może to być fizyczne uszkodzenie dysku. Radziłbym wyzerować dysk wdcleanerem, założyć od nowa partycje i zobaczyć czy dysk bedzie chodził. Mnie ostatnio też dzieje się coś z dyskiem niedobrego :tak dziwnie cyka, zawiesza się i myśle że jest to uszkodzenie fizyczne bo kiedyś pociągnąłem z buta w obudowe i od tego momentu sie tak dzieje :P
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dysk mozesz rowniez potraktowac programem diagnostycznym dostepnym na stronie producenta.
  • Poziom 15  
    Ja tez Włodi jestem impulsywy i nieraz zdarzyło mi sie przyp***** w komputer, mamy ten sam problem. Też myslałem o wyzerowaniu dysku ale najpierw musze nagrać dane na cd a niepozwala mi na to wieszanie sie kompa przy włożeniu płyty do cd romu.
    Piszecie tez mi o programie diagnostycznym, podajcie mi też adres stronki bo nie umiem go znaleźc na stronce samsunga.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Cytat:
    ...podajcie mi też adres stronki bo nie umiem go znaleźc na stronce samsunga...

A moze podasz dokladne oznaczenia dysku? To nam ulatwi szukanie.
  • Poziom 15  
    Samsung SV0602h dysk 60Gb, szukałem na polskiej stronie producenta ale znalazłem tylko instrukcje.
    Z gory dziekuje za pomoc.
  • Poziom 15  
    Dzieki za programik, ale szkoda, że jest on DOSowy. ja mam win XP i nie mam go jak uruchomic.
  • Poziom 15  
    Można tez spod cd windy 98 przeskanować całą fizyczną powierzchnie dysku.
    Sprawdź taśme łączącą dysk z płytą główną, może to być też przyczną .
    U mnie dysk pykał , jak wkładałem dyskietkę do napędu, po jakimś czasie pojawiły sie bad sectory i dostałem nowy, (był na gwarancji) w przeciągu 2 lat zmieniałem 3 razy dyski, aż przy ostatnim zmieniłem płytę główną , zasilacz i taśmy i problem ustąpił.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Włóż pustą dyskietkę do stacji.Mój komputer,prawoklik na A: właściwości - formatuj -zapisz pliki systemowe i na ta dyskietkę kopiujesz hutil,restart,w biosie ustawiasz boot z flopa i możesz uzyc narzędzia.
  • Poziom 15  
    Płyta Win 98 mi nie pomoże bo nie zobaczy moich partycji NTFS, o dyskietce myslalem ale nie mam w kompie stacji dyskietek, wywalilem ją rok temu bo myslałem, że nie jest juz potrzebna w dobie Pen Drivów i kart SD. Myliłem sie. Macie może jakis programik pod Win-a?? O taśmach tez myslałem, wymieniłem je i dalej problem został, jest to ewidentnie wina dysku, bo jak wrzucę inny to działa prawidłowo. Niestety moj juz dawno nie jest na gwarancji;-(.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jezeli masz nagrywarkę to nagraj cd bootowalne z ms dos na pokladzie i potrzebnymi narzędziami, myśle że będzie działać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Wcześniej pisałem ze mi sie dysk wiesza jak włoże do napędu cd-rom płytke, ta sprawa tyczy sie też nagrywarki i dvd. Reasumując niemoge wogole wgrać jakichkolwiek danych do komputera bo mi sie durny samsung wiesza.
  • Poziom 15  
    No to na pewno masz jakiegos znajomego z nagrywarką więc na pewno sobie poradzisz, a może jakas kafejka internetowa.. BTW
    Moim zdaniem to i tak czeka Cię wydatek na nowy dysk... Spróbuj jeszcze podpiąć dysk na osobną taśmę, może pomoże..
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Własnie zaraz ide do znajomego, żeby mi nagrał płytke, może dysk sie nie zawiesi, ale i tak licze sie z wydatkiem na nowy dysk, ale już nie samsunga.
  • Poziom 15  
    Rabol napisał:
    Własnie zaraz ide do znajomego, żeby mi nagrał płytke, może dysk sie nie zawiesi, ale i tak licze sie z wydatkiem na nowy dysk, ale już nie samsunga.

Wyroby Samsunga wcale nie sa takie złe, jak z kazda firmą zdażą się egzemplarze dzialające krócej i dłużej, dlatego nie warto zrażać sie do firmy...
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Tylko to jest 2 dysk samsunga który mi sie psuje. Nietylko mi zresztą, dwojgu moim znajomym również nawala dysk tej formy (sam kasuje sobie partycje, zawiesza sie) wiec ja wątpie, że samsung ma dobry sprzęt komputerowy. Telewizory, DVD może nie są złe tej firmy ale dysku twardego ja juz nigdy nie kupie samsunga. Za duzo znam przypadków uszkodzeń tych dysków twardych, może dlatego są tańsze od innych.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam,
    Objawy takie mogą być spowodowane złą pracą zasilacza, lub brakiem poprawnego styku w gnieździe zasilającym dysku...

Mikippp
  • Poziom 14  
    Dokładnie, w momecie jak uruchamiasz CD, następuje spadek napięcia na zasilaniu HDD i problem gotowy (to samo przy botowaniu) - Sprawdź sobie zasilacz, pożycz od kolegi na chwile lepszy - mocniejszy a potem zacznij martwić sie dyskiem (albo podłacz dysk u kolegi)
  • Poziom 15  
    Zasilacz mam 450W, na początku tez myslałem, że to jego wina ale przetestowałem go na moim starym zasil (350W) i te same problemy wyskakiwały. Chyba jednak jest to wina dysku.
  • Poziom 1  
    moze i za puzno odpowiadam, ale...
    mialem ten sam problem czasami tez wystepuje, ale zadziej niz wczesniej...
    Mam kieszen do dysku, a w kieszeni HDD SV0602H :)
    kiedys zdazylo mi sie ze chcialem go spalic laczne z cala pucha. ale niestety nic takiego sie nie stalo, dysk zaczal normalnie dzialac:)
    Opis i przebieg naprawy:
    (nie potrzebna jest kieszen do HDD, wystarczy kabelek z zasilacza PC :)
    1. wyjalem kieszen z dyskiem z komputera (PC byl wylaczony)
    2. wlaczylem komputer
    3. poczekalem az mi sie system zaladuje (mam XP)
    4. wlazylem kieszen z dyskiem do PC (dysk sie nie spalil, kontroler ATA tez nie)
    5. kliknalem na Uruchom ponownie komp.
    6. bios wykryl HDD normalnie
    Dysk dziala, od czasu do czasu robi takie numery, ale bardzo zadko :)
    Primary (tasma UATA):
    Master - Western Digital WDC800J
    Slave - LG 32x (CD-Rom)

Secondary (tasma ATA):
    Master - Lite-On DVD-RW DL (1965S-chyba, nie pamietam)
    Slave - Samsung SV0602H (ktorego wlasnie nie wykrywa)
    brat zaczal kopiowac film przez siec lokalna (kablowa 10/100) na swojego laptopa wlasnie z tego dysku (SV0602H). Na moim kompie (czyli tam gdzie byl SV0602H) jest WinXP SP2, aplikacje wlaczone na moim kompie: pasjans i Kaspersky 6.
    Dysk sie po prostu zatrzymal przy pracy.
    po uruchomieniu PC ponownie dysk nie chcial sie wykryc z BIOSu. w pracy sprawdzilem dysk programem diagnostycznym Samsunga HUTIL200 (oczywiscie dysk sie normalnie wykryl i diagnoza byla pozytywna-zadnych bledow).
    SV0602H sluzy mi jako dysk z danymi tylko, wiec nie ma na nim systemu. Nie ma w nim zadnych zworek.
    Prosze o pomoc.