Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WN668XWO -przecieki

Adampio 07 Sty 2006 00:45 1569 5
  • #1 07 Sty 2006 00:45
    Adampio
    Poziom 14  

Witam,
    mam nadzieje ze mnie moderator nie pogoni bo sprawa jest nielektryczna. (ale posrednio zwiazana pompa wiec nie do konca :) ).
    Z dolu bębna wychodzi do pompy karbowana gumowa rura. No i pomiedzy ta rura a bebnem zaczela puszczac sie woda. Przewrocilem pralke do gory nogami, wymontowalem rzeczona rure, sprawdzilem w zanurzeniu (nadmuchujac) czy aby nie peknieta i wsadzilem ponownie. No i z polaczenia rura-beben cieknie dalej tylko mocniej jeszcze. 8O
    Znaczy sie chyba trzeba na jakis klej albo inny silikon?
    Rura jest wciskana w okragly otwor w blasze bebna, brak jakichlkolwiek zaciskow. Boje sie ze jak dam za duzo i/lub zlego lepiszcza to nie dosc ze bedzie dalej cieklo to moze przejsc do bebna i brudzic pranie
    Czy ktos moglby mnie oswiecic jak sie szczelnie mocuje taka rure odplywowa do bebna tej pralki?

0 5
  • #2 07 Sty 2006 01:56
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

Witam
    Możesz uszczelnić silikonem,pamiętaj,aby powierzchnia uszczelniana była sucha,dobrze jest najpirw odtłuścić,a wąż musi byc dobrze wpasowany do zbiornika.Pozdrawiam

0
  • #3 07 Sty 2006 07:48
    zayzayer
    Specjalista AGD

Adampio napisał:
    Przewrocilem pralke do gory nogami
    :D
    Tak się nie robi. Możesz ją położyć na lewy bok.

0
  • #4 07 Sty 2006 17:32
    Adampio
    Poziom 14  

zayzayer napisał:
    Adampio napisał:
    Przewrocilem pralke do gory nogami
    :D
    Tak się nie robi. Możesz ją położyć na lewy bok.

Taa, lazieneczka mala, a ja mam 180 cm i ponad 100 kg zywej wagi 8O
    Ale jak przypadkiem znajde Pigmeja do pomocy to jak zdefiniowac lewy bok? ;)

0
  • #5 07 Sty 2006 17:53
    bolczyk13
    Poziom 18  

Tak jak w samochodzie.Przód pralki tam gdzie jej drzwiczki, tył tam gdzie wąż dopływowy i resztę sobie dośpiewaj.
    Powodzenia w uszczelnianiu węża.
    pozdrawiam :D

0
  • #6 08 Sie 2006 03:06
    Adampio
    Poziom 14  

Zgodnie z powyzszymi radami pralka zostala polozona na wlasciwym boku, waz zostal osadzony w bebnie na silikon (taki czerwony samochodowy) i ciec przestalo!

0
  Szukaj w 5mln produktów