Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IE-Bus / AVC-Lan

07 Sty 2006 16:12 2528 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    jakiś czas temu zacząłem zabawę z mikrokontrolerami i strasznie mnie zafascynował potencjał drzemiący w tych małych kostkach.
    Przyszedł czas na zrobienie pierwszego 'poważnego' projektu (jak dla mnie).
    Chcę zmontować własny odtwarzacz mp3 (oparty na yampp) i zintegrować go z moim autem. Mój problem jednak nie dotyczy samego dekodera mp3 ale integracji go z firmowym radio - toyota corolla - w którym oczywiście nie wejścia AUX.
    Po długich poszukiwaniach w internecie dowiedziałem się, że na 90% w toyotach używany jest protokół AVC-Lan oparty na IE-Bus.
    Po rozłożeniu firmowego radioodbiornika znalazłem jego uC - NEC 784938AGF159, który ma 'wbudowany' interface IE-Bus, co potwierdza (chyba) teorie o komunikacji urządzeń audio za pomocą tej szyny.
    Mam przygotowany zestaw at89s52+max232+wyświetlacz żeby podsłuchać jak komunikuje się radio ze zmieniarką CD (którą chcę potem emulować żeby podłączyć moje mp3).
    Znalazłem specyfikacje układu uPD6708 NEC-a (inteface IE-Bus) ale jest on chyba niedostępny w Polsce (źródło:
    http://www.necel.com/partic/function/english/iebus/d6708.html)
    I wreszcie moje pytania:
    Czy koncepcja jest słuszna ?
    Może istnieje możliwość pominięcia uPD6708 lub zastępienia go innym (łatwodostępnym).
    A może już ktoś rozpracował jak oszukać radio w toyocie i podzieli się tą cenną (dla mnie) informacją :)
  • Poziom 42  
    Napewno da się go emulować przy pomocy jakiegoś mikroprocesora lub fpga, problemem jest tylko brak specyfikacji standardu samej transmisji.