Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Pioneer CDX-P25

07 Sty 2006 17:07 2947 7
  • Poziom 16  
    W mojej zmieniarce j/w nie działa nic. Poprostu martwa. Przypuszcam że to zasilacz ale... Nie wiem od czego zacząć. Myślę że bez schematu nie da rady.
    Prosze ojakiekolweik wskazówki może ktoś naprawiał podobne sprzęty.
  • Poziom 43  
    Po ścieżce, od wejścia po sznureczku....

SławeK
  • Poziom 16  
    Jasne. Tyle że są tam elementy bez oznaczeń i ...
  • Poziom 30  
    Heh, standard w Pioneerach, pewnie wywalony zasilacz, one czasem padają same z siebie przy podłączaniu zmieniarki, a już na pewno przy odwrotnym podłączeniu. Sprawdź diody zabezpieczający oraz podwójny tranzystor X1 odpowiedzialny za załączanie tranzystora uruchamiającego 8V oraz zenerke 8V.
  • Poziom 16  
    Panowie dzięki za wszelką pomoc. Mam tylko pytanie jeśli okaże się że to tranzystory to czy można je gdzie kolwiek kupić lub czym zastąpić. Co do diody można włożyć jakąś polcka BZP 5,6V.

Q910 2SD2396 jest sprawny została mi cała reszta Q911 i Q912. 912 wiem jak sprawdzić ale nie do końca wiem jak to zrobić z 911.
  • Poziom 16  
    Właśnie do niej trochę siadłem. Fakt napięcia 8.5 V brak. A więc pradopodobnie jak kolego wyżej opisał. Jutro zabieram się za naprawę może coś zdziałam.
  • Poziom 16  
    Fakt tranzystor X1 miał zwarcie pomiędzy C a E od strony tranzystora 911 podmienię na jakieś polskie npn i zobaczymy.
  • Poziom 16  
    Tranzystor X1 zastąpiłem polskimi BC108B x2 i wszystko ruszyłolo zmieniarka działa bez zarzutu. Na szczęscie inne rzeczy były ok.