Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux EWT 1015 : komunikat EA0 bęben zablokowany

07 Sty 2006 21:01 11385 7
 • Poziom 2  
  Po włączeniu prania pralka wykonała pranie wstępne, następnie stanęła, wyświetlił się komunikat EA0. Po otwarciu klapy okazało się, że bęben jest obrócony do dołu drzwiczkami, pranie uwięzione-a sam bęben zablokowany(ani w lewo ani w prawo); co może być przyczyną(czy drzwiczki mogły się otworzyć i spowodować zablokowanie), co robić?
  Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 • Poziom 18  
  Nie pamietam jak w tej pralce zabezpieczone są drzwiczki przed otwarciem.Jeżeli się otworzyły to mogły spowodować to zablokowanie.
  Z drugiej strony bębna powinien być obciążnik , który można zdjąć
  i wtedy można dostać się do środka bębna.
  Jeżeli tak jest to powinieneś sobie z tym poradzić.Powodzenia.
  Pozdrawiam :D
 • Poziom 2  
  W pralce tego typu jest system EASY OPEN do otwierania drzwiczek bębna. Bęben ustawił się faktycznie obciążnikiem do góry- ale po zdemontowaniu obciążnika(4 śruby torx) nie ma dosępu do środka bębna(nie ma żadnej przerwy rewizyjnej w perforowanej blasie bębna, chyba że ją przeciąć-wolałbym nie ) - co robić czy rozbierać cały kocioł pralki?
  Drugie pytanie bo nie pamiętam na ile czaeu Electrolux daje gwarancję, Pralka jest z września 2004r(gdzieś zapodziałem kartę gwar.)

  Dziękuję za odpowiedź i POZDRAWIAM.
 • Poziom 18  
  Jezeli nie ma dojscia do środka bębna to spróbuj go obrócić raz w lewo raz w prawo może Ci się uda. Jeżeli nie to trzeba będzie ją "rozbebeszać".Jeżeli jest jeszcze na gwarancji / musisz to sprawdzić / to zgłoś ją do serwisu.
  pozdrawiam
 • Poziom 1  
 • Poziom 2  
  Nic jeszcze ni majstrowałem w pralce- jutro skontaktuję się z serwisem i zabaczymy. Opiszę dalszy ciąg zdarzenia bo z tego co sprawdziłem na forum to w tej pralce nikt jeszcze tego nie trafił. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o opisanie go.
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dzięki za dyskusję
 • Poziom 1  
 • Poziom 2  
  Witam - był pan z serwisu, grzałkę wyją, pranie uratował(dzięki mu za to) bęben odblokował, tylko pasek uszkodzony - ale nie miał ze sobą i trzeba jak powiedział ok. 10dni czekać.
  Pozdrawiam