Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer A-301 - nie działa bass i treble.

CortheZ 23 Kwi 2003 21:44 2811 7
  • #1 23 Kwi 2003 21:44
    CortheZ
    Poziom 10  

Witam
    Mam kłopot ze wzmacniaczem PIONEER A-301.
    Ustarka polega na tym że nie działa regulacja bass,treble oraz balans.
    poza tym wzmacniacz działa normalnie.
    prosze o pomoc gdzie szukać usterki.
    Dziękuje.

• #2 23 Kwi 2003 22:13
    andy_o
    Poziom 20  

Sprawdź czy nie jest włączona funkcja DIRECT (może też być oznaczona jako LINE STRAIGHT). Powoduje ona ominięcie układów regulacji barwy tonu i balansu.

• #3 24 Kwi 2003 09:43
    CortheZ
    Poziom 10  

Ten wzmacniacz ma jeden włącznik niestety nie wiem czy do tej funkcji (zatarty opis na panelu). Muzę słychać tylko przy włączonym przy wyciśniętym cisza. Jakieś sugestie ?

• #4 24 Kwi 2003 09:52
    Piquś
    Poziom 18  

Jeśli przy wciśniętym przycisku kolumny nie grają, to prawdopodobnie jest to ich wyłącznik, żeby w razie podłączonych słuchawek wyciszyć głośniki.

Co do usterki, sprawdź połączenia wewnątrz wzmacnacza (skąd go w ogóle masz?) - możliwe, że układy regulacji są uszkodzone i jakiś debil, zamiast je naprawić, po prostu je obszedł kabelkami (zabieg często spotykany, gdy ktoś chce się pozbyć sprzętu).

Pozdrawiam,
    Piquś

• #5 24 Kwi 2003 09:54
    CortheZ
    Poziom 10  

wzmacniacz nie ma śladów napraw , sprawdziłem wszystkie połączenia , przełącznik też jest sprawny . Zastanawia mnie że oprócz bass i treble także nie chodzi balans.

• #6 24 Kwi 2003 20:37
    hunterhouse
    Poziom 26  

jezeli niedziała nic to znaczy że przedwzmacniacz wogule nie funkcjonuje
    jeżeli był by uszkodzony to by wogule nie grał tylko pierdział lub buczał
    tagrze wynika z tego że musi być zmostkowany sprawdz jeszcz raz czy z płytki wzmacniacza końcowego nie idzie kabelek na regulator głośności i purzniej na wejście

• #7 24 Kwi 2003 22:29
    andy_o
    Poziom 20  

Funkcja DIRECT SOURCE (ew. LINE STRAIGHT) powoduje ,że sygnał z gniazd wejściowych kierowany jest bezpośrednio do wzm. końcowego, pomijając układy regulacji barwy tonu i balansu.Zostaje tylko regulacja wzmocnienia.Pomija też zewnętrzny EQualizer-jeśli jest podłączony. Jeśli go nie ma a są gniazda EQualizer OUT,IN to musisz w to miejsce założyć zwory.

• #8 25 Kwi 2003 00:38
    CortheZ
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za wszystkie rady szczegulnie dla andy_o , twój ostatni post bardzo mi pomógł . jeszcze tylko wymiana isostatu (jest jeden kanał) i sprzęt jak nowy. Raz jeszcze dzięki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME