Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Canon MV30 - głowica

08 Sty 2006 04:09 2290 6
  • Poziom 25  
    Witam! Kupilem za grosze uszkodzona kamere jak w temacie, niestety okazala sie grzebana przez jakiegos fachowca z dwoma lewymi rekoma :( Kamera startuje, obraz na LCD idealny, jednak glowice na bebnie polamane, wystaja tylko resztki wyprowadzen, takze o nagrywaniu mozna zapomniec. Czy ktos orientuje sie moze gdzie szukac takiej glowicy? Warto w ogole zawracac sobie glowe naprawa? A moze ktos z forumowiczow mialby taka kamere jako dawce organow do przeszczepu? Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Wymontowalem glowice z kamery, zalaczam zdjecie. Wyglada na to, ze nie da sie wymienic samego bebna z ferrytami - glowica stanowi kompletny modul z silnikiem. Czy ktos spotkal sie moze z takim typem w innych modelach kamer? Nie wiem czy szukac jako dawcy dokladnie modelu MV30 (znana tez jako Optura Pi) czy tez moze w innych kamerach stosowany jest identyczny modul? Zdaje sie na doswiadczenie forumowiczow. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    niestety głowice do kamer raczej nie występują oddzielnie od napędu.
    Musisz szukać kpl.
    Proponuję na giełdach można za grosze kupić kamerę ze sprawną głowicą.
    Pozdro
  • Poziom 16  
    Namiary podałem ci na pw
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Udalo mi sie kupic uzywana glowice od jednego z uzytkownikow Elektrody, niby dziala, jednak sporadycznie po wlozeniu kasety wyskakuje komunikat "remove the cassette". Nie mam pojecia co jest grane, bo srednio po drugiej probie wlozenia kasety wszystko wydaje sie dzialac poprawnie. Jest jedno "ale" - dzwiek nagrywa sie calkowicie przypadkowo - przez kilka sekund jest, po czym cisza, znowu dzwiek. Podlaczajac kamere kabelkiem pod nagrywarke DVD dzwiek nagrywa sie idealnie, nie przerywa tez przy podlaczeniu bezposrednio do TV. Nie jestem ekspertem w dziedzinie kamer, ale w miniDV zarowno obraz jak i dzwiek nagrywany jest w postaci cyfrowej jednoczesnie przy uzyciu tych samych glowic (nie ma osobnej glowicy tracking/dzwiek jak w magnetowidach), tak? Czy moze to byc spowodowane brudna glowica? Czy warto kupowac kasete czyszczaca czy moze dozwolone jest czyszczenie kawalkiem kartki papieru i spirytusu jak w magnetowidach? Jakie kasety miniDV w ogole warto kupowac a jakich nie? Pozdrawiam i z gory dzieki za ew. odpowiedzi!
  • Poziom 16  
    Jesli chodzi o komunikat"remove the cassette",to masz uszkodzony mechanizm.
    Jeśli chodzi o nagrywanie,to niestety wymiana głowicy nie polega tylko na mechanicznej wymianie podzespołu,ale równiez na regulacji,zarówno
    mechaniki jak i elektroniki,ustawienie na oko nie wchodzi w gre.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Hej! Co do komunikatu to wlasciwie problem rozwiazal sie sam - uzywalem do tej pory w celach testowych dosc sfatygowana kasetke (ktora nota bene wymeczylem dosc ostro na poprzedniej glowicy, ktora miala polamane rdzenie ferrytowe). Po wlozeniu nowej kasetki komunikat sie wiecej nie pojawil. Tadmen, czy mozesz napisac cos wiecej o procedurze regulacji? Z elektronika i serwisem RTV jestem jako tako obeznany, nie zajmowalem sie po prostu wczesniej kamerami. Dysponuje oscyloskopem itp ale nie wiem od czego zaczac, bylbym wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam