Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.9D: głośna praca rano

08 Sty 2006 15:17 3959 3
  • Poziom 10  
    Witam

Od jakiegoś czasu Meganka głośniej /klekocze/przy rannym rozruchu wcześniej jak temperatura
    była wyższa mniej to było odczuwalne. Pracuje niby równo tylko denerwuje mnie ten głośny odgłos, jak wzrasta temperatura jest dużo ciszej.

Silnik jest F8Q622 i pompa Lucas,i pali teraz ok.7L/jazda mieszana ok.15 km.
    Nie wiem czy się coś poprzestawiało, czy te typy tak mają???
    W październiku wymieniałem rozrząd,a w listopadzie olej z syntetyku na takim podobno jeździł na pół-syntetyk ELF 10 W40 i nie wiem czy dobrze zrobiłem / tak radził mechanik/
    Przejechałem na tym oleju ok. 3.000 km. Obecny przebieg to 75.000km.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wymiana oleju na elfa 10W/40 napewno nie zaszkodzila. Sam jestem mechanikiem .Francuzkie diesle mają automatyczne przyspieszanie zaplonu w niskich temperaturach, jak wiedomo dieselek z przyspieszonym zaplonem pracuje poprostu glosniej, bardziej metalicznie, jezeli odglosy te ustepuja w miare rozgrzewania sie silnika i potem jest juz wszystko ok to nie masz sie czym przejmować. Ja osobiscie mam poloneza z silnikem 1,9 D z peugeota 309 jest prawie taki sam jak w Renault i tak samo mi sie zachowuje. Ewentualnie proponuję jeszcze sprawdzic kąt wtrysku, po wymianie paska rozrządu moze sie nieco przestawić. Pozdrawiam.

Mariusz:. :D
  • Poziom 34  
    Jaki wyżej za wczesny początek wtrysku.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dzięki za wskazówki, a odnośnie kąta wtrysku to po wymianie paska rozrządu mogli coś przestawić.Czy sprawdzenie kąta w ty modelu jest łatwe .
    Pozdrawiam