Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GRUNDIG model: ST 63-660 NIC (CUC5510) zrywa synchronizację

08 Sty 2006 17:11 1195 7
  • Poziom 17  
    Witam!

Mam taki oto problem. Po ustawieniu jakiegoś kanału lub podłączeniu TV poprzez EURO na ekranie widać coś takiego jak przy strojeniu na paśmie tuż na obrzeżu kanału. Odłączyłem telegazetę, ale nadal jest to samo. Nie da się tego w zaden sposób wyregulować. Na generatorze pasów oraz kraty to samo. W ogóle nie wiem gdzie szukać usterki. Niestety nie posiadam oscyloskopu, aby jakoś sprawdzić te sygnały.

Dziękuję z góry za odp.
    Pozdrawiam
    Tomasz
  • Użytkownik obserwowany
    w grundigach jest coś takiego jak regulacja częstotliwości odchylania pionowego i poziomego. na potencjometrach. poszukaj na płycie głównej potencjometru z opisem do regulacji częstotliwości. a jeśli niema tekowego to poszukaj pot. od synchronizacji. a jak to dalej nie pomoże to wymień rezonator kwarcowy. od pocka. najlepiej wymień wszytskie. powinno być ich około 5
  • Spec od TV
    Witam
    Czy po wyjęciu mod. txt załozyłeś zworę międz 4 i 5 pin

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    k.k napisał:
    Witam
    Czy po wyjęciu mod. txt załozyłeś zworę międz 4 i 5 pin
    Pozdrawiam

No właśnie nie założyłem. Tylko od jakiej strony to liczyć?
  • Pomocny post
    Spec od TV
    Zajżałem do schematu i okazało się , że zwora powinna być między 4 i 6 pin - przepraszam za pomyłkę. 4 pin to emiter Q2884 - przy okazji proszę sprawdzić ten tranzystor i od razu Q2851 i Q2853

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    k.k serdecznie dziękuję za pomoc :D
    Dzięki Tobie wpadłem na trop i znalazłem przyczynę usterki.
    A był to tranzystor typu BC548 (T2334) na płycie P.CZ.
    Tranzystor ten nie miał zwarcia, lecz tylko lekkie przejście między E a C
    Teraz TV pracuje wspaniale.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 17  
    Witam

Mam jeszcze jeden problem a raczej dylemat, a chodzi o dźwięk.
    W tym TV jest NICAM STEREO i na TVP 1 oraz 2 odbiera dobrze fonia, ale zauważyłem, że na TVP 1 od czasu do czasu słychać szum, ponieważ gubi NICAM - na TVP mam dość słaby sygnał. TV ten zostal przywieziony z Niemiec i chyba trzeba będzie go jeszcze przestroić prawda? Próbowałem wkładać zwykłą fonię równoległą, ale standardowe podłaczenie mi nie działa. Jaka fonia zatem tam przychodzi? A moze da się przestawić na system D/K np. w opcjach serwisowych?

Dziękuję i pozdrawiam
    Tomasz
  • Spec od TV
    Witam ponownie

Generator 1MHz do poł. R2221 i F2221

Pozdrawiam