Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFL 2060 - Dziwne odgłosy podczas wirowania

mikolaj5 08 Jan 2006 19:30 10496 4
 • #1
  mikolaj5
  Level 11  
  Witam,

  Mam problem z pralką Bosch WFL 2060. Mianowicie podczas wirowania coś metalowego obija się o bęben. Wystarczyłoby rozkręcić pralkę i wyjąć luźną, metalową część ale niestety nie wiem jak to zrobić. Jeśli ktoś dysponuje jakiś schametem, instrukcją rozebrania mojej pralki lub podobnego boscha to bardzo proszę o pomoc. Nie chcę wzywać fachowca bo przyjedzie i zainkasuję za 10 min pracy 150 zł.

  Z góry dziękuje za pomoc.
 • #2
  carma2
  Level 14  
  a może to łożyska? Sprawdź to obracając pusty bęben ręką, jeżeli będzie ciężko to na 100% łożyska.

  P.S. W archiwum było wiele razy.
 • #3
  bolczyk13
  Level 18  
  Najpierw spróbuj zlokalizować w którym miejscu to "coś" metalowego jest w zbiorniku.Latarką albo lampka przyświeć sobie od środka i przez perforację bębna powinieneś to "coś" zobaczyć.Wyjęcie albo górą poprzez wyjęcie węża zbiornik - zasobnik lub przez otwór po wyjęciu grzałki.
  Pozdrawiam
 • #4
  czesiu1
  Level 12  
  Prawdopodobnie masz fiżbinę z stanika. Najpierw musisz ją zlokalizować a następnie wyciągniesz ją przez otwór węża spustowego zpiornik-pompa.
 • #5
  mikolaj5
  Level 11  
  Sprawdziłem patent z latarką i okazało się że pod bębnem przy otworze spustowym mam fiszbinkę ze stanika. Po dłużej chwili udało mi się ją wyjąc wykorzystując powyginane druciki. Żeby wszystko sprawdzić włączyłem płukanie i następnie wirowanie. Jakie było moje zdziwienie gdy znowu usłyszałem dziwne trzaski. Tym razem jednak wiedziałem gdzie szukać przyczyny bowiem trzaski zaczęły się dopiero wówczas gdy pompa zaczęła chodzić. Jak odkręciłem dojście do pompy okazało się, że wśrodku była moneta 2 groszowa i stąd te dziwne dźwięki. Problem rozwiązany! Dziękuję wszystkim za pomoc :).