Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala nie rozłącza przekierowania

misiekmisiek 08 Jan 2006 20:02 1377 5
 • #1
  misiekmisiek
  Level 17  
  Po trafnych poradach udało mi sie przekierować rozmowy przychodzące po CO1 poprzez bramkę wpietą do CO2 na inny numer telefonu komórkowego.
  Problem w tym, że po przerwaniu tej rozmowy (niezaleznie czy przez numer wywołany czy wywołujący) centrala nie rozłącza tego zestawionego połączenia i tkwi w zajętości. To samo jeśli przerwie się wywołanie w trakcie dzwonienia. Jedyną radą na to jest wyłączenie centrali i ponowne załączenie.
  Podejrzewam brak należytej konfiguracji w programach [420],[421] i [422]. W tej chwili są one w ustawieniach fabrycznych.
  Centrala, to KX-TA308; na CO1 sygnał analogowy z NT SIEMENS Santis-Communicator ISDN TPSA; na CO2 bramka NOKIA 09i PremiCell z kartą SIM Orange; na JACK02 telefon systemowy Panasonic KX-T7030. Wszystko inne wolne. Poradzcie, co zrobić ? Gdzie i jakie parametry wprowadzić, żeby centrala rozłączyła to połączenie ?
 • Helpful post
  #2
  pol_s
  Level 25  
  Czas połączenia CO-CO wyznacza się w programie 205
  domyślnie 10 minut

  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Po liniach analogowych nie ma wysyłanych informacji o końcu rozmowy
 • #3
  misiekmisiek
  Level 17  
  Czy to znaczy, że takie połączenie CO-CO zawsze musim trwać tyle, co wartość ustawiaona w programie [205] i nie ma możliwości rozłączenia takiego połączenia w momencie odłożenia słuchawki przez abonenta wywołanego lub wywołującego???
 • Helpful post
  #4
  irekr
  Moderator
  Mniejwięcej. Dlatego czas takich polaczeń się ogranicza. Wtajemniczony abonent moze rozłaczyc polaczenie przez nacisniedie gwiazdki....
 • #5
  misiekmisiek
  Level 17  
  Rozumiem, że innej pocji nie ma. Albo przy krótszej rozmowie od ustawionej w [205] centrala będzie wisiała w zajętosci do czasu [205] (generując koszty wynikające z czasu jaki musi upłynąc do [205], a jeśli rozmowa bedzie dłuższa to centrala ją przerwie.
  Może jest jakieś inne wyjście ? Czy są jakieś centrale które zachowają się normalnie (rozłanczając połączenie i zwalniając obie linie) współpracując z tą bramką (Nokia 09i PremiCell}?
 • #6
  irekr
  Moderator
  Jedyna metoda polega na wykorzystaniu CPC, o ile bramka potrafi podac ten sygnał wstecz. W centralach amerykańskich bardzo czesto wykorzystywane. Oczywiście w parametrach centrali uruchamiamy CPC tylko na tych CO które sa dołaczone do bramki.
  Sprawdzenie działania CPC polega na krótkotrwałym zwarciu przewodów liniowych idących z bramki lub centrali miejskiej. Jeżeli CPC jest ustawione prawidłowo to zwarcie linii miejskiej w czasie okreslonym w parametrach powinno spowodować rozłacznie wstecz każdgo połacznia, w tym także połącznia tranzytowego. CPC polega m.in na kontroli przepływy prądu przez przenosnik liniowy w translacji CO, zanik tego prądu jest informacja o rozlaczniu.
  Dla central cyfrowych ze złaczami S0 (ISDN) ten problem jest trywalnie prosty.