Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala nie rozłącza przekierowania

08 Jan 2006 20:02 1269 5
 • Level 16  
  Po trafnych poradach udało mi sie przekierować rozmowy przychodzące po CO1 poprzez bramkę wpietą do CO2 na inny numer telefonu komórkowego.
  Problem w tym, że po przerwaniu tej rozmowy (niezaleznie czy przez numer wywołany czy wywołujący) centrala nie rozłącza tego zestawionego połączenia i tkwi w zajętości. To samo jeśli przerwie się wywołanie w trakcie dzwonienia. Jedyną radą na to jest wyłączenie centrali i ponowne załączenie.
  Podejrzewam brak należytej konfiguracji w programach [420],[421] i [422]. W tej chwili są one w ustawieniach fabrycznych.
  Centrala, to KX-TA308; na CO1 sygnał analogowy z NT SIEMENS Santis-Communicator ISDN TPSA; na CO2 bramka NOKIA 09i PremiCell z kartą SIM Orange; na JACK02 telefon systemowy Panasonic KX-T7030. Wszystko inne wolne. Poradzcie, co zrobić ? Gdzie i jakie parametry wprowadzić, żeby centrala rozłączyła to połączenie ?
 • PLFONPLFON
 • Helpful post
  Level 25  
  Czas połączenia CO-CO wyznacza się w programie 205
  domyślnie 10 minut

  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  Po liniach analogowych nie ma wysyłanych informacji o końcu rozmowy
 • PLFONPLFON
 • Level 16  
  Czy to znaczy, że takie połączenie CO-CO zawsze musim trwać tyle, co wartość ustawiaona w programie [205] i nie ma możliwości rozłączenia takiego połączenia w momencie odłożenia słuchawki przez abonenta wywołanego lub wywołującego???
 • Helpful post
  Moderator
  Mniejwięcej. Dlatego czas takich polaczeń się ogranicza. Wtajemniczony abonent moze rozłaczyc polaczenie przez nacisniedie gwiazdki....
 • Level 16  
  Rozumiem, że innej pocji nie ma. Albo przy krótszej rozmowie od ustawionej w [205] centrala będzie wisiała w zajętosci do czasu [205] (generując koszty wynikające z czasu jaki musi upłynąc do [205], a jeśli rozmowa bedzie dłuższa to centrala ją przerwie.
  Może jest jakieś inne wyjście ? Czy są jakieś centrale które zachowają się normalnie (rozłanczając połączenie i zwalniając obie linie) współpracując z tą bramką (Nokia 09i PremiCell}?
 • Moderator
  Jedyna metoda polega na wykorzystaniu CPC, o ile bramka potrafi podac ten sygnał wstecz. W centralach amerykańskich bardzo czesto wykorzystywane. Oczywiście w parametrach centrali uruchamiamy CPC tylko na tych CO które sa dołaczone do bramki.
  Sprawdzenie działania CPC polega na krótkotrwałym zwarciu przewodów liniowych idących z bramki lub centrali miejskiej. Jeżeli CPC jest ustawione prawidłowo to zwarcie linii miejskiej w czasie okreslonym w parametrach powinno spowodować rozłacznie wstecz każdgo połacznia, w tym także połącznia tranzytowego. CPC polega m.in na kontroli przepływy prądu przez przenosnik liniowy w translacji CO, zanik tego prądu jest informacja o rozlaczniu.
  Dla central cyfrowych ze złaczami S0 (ISDN) ten problem jest trywalnie prosty.