Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 29DX400 - piszczenie ???

mariano78 08 Jan 2006 21:58 1707 5
    mariano78
    Level 10  
    Witam,

Problem piszczenia w TV byl wielokrotnie poruszany ale a propo tego modelu taki objaw nie byl wspomniany ( z tego co udalo mi sie wyszukac w zamieszczonych postach)

Otoz w sobote kupilem w Electroword telewizor marki THOMSON -model 29DX400 -100Hz. Obraz, dzwiek - wszystko jest bez zarzutow, ale tak po okolo 20 min pojawia sie piszczacy dzwiek !!! Po pojawieniu jest on intensywny ( wrecz drazniacy), a po jakims czasie lagodnieje ale ja wciaz go slysze !!!
    Z odpowiedzi na podobne posty wyczytalem ze problem moze lezec po stronie przetwornicy ,badz kondensatorow badz elementow indukcyjnych w zasilaczu itp.
    Co moze byc przyczyna tego dzwieku w tym modelu? Czy ktos sie z uzytkownikow tego TV tez sie spotkal z podobnym objawem? Czy mozna uznac taki objaw za wade i domagac sie w ramach gwarancji - naprawy takiego uszkodzenia/wady w autoryzowanym serwisie? Czy mozna temu problemowi zaradzic na dobre zeby sie wogole nie pojawial?

Co prawda mam jeszcze kilka dni na zawrot telewizora lub wymiane, ale podejrzewam ze taki problem tez wystepuje w innych egzemplarzach tego modelu.

dzieki za odpowiedzi i sugestie

pzdr.

marian
    Rod 57
    Level 15  
    Kto kupuje Thomsona?Oddaj go.Franuskie dziadostwo!
    zdzich42
    Level 40  
    Przeczytaj uważnie - do ilu dni mozesz TV zwrócić lub jak korzystać z gwarancji. Nikt Ci nie da odpowiedzi co piszczy dokad nie otworzyTV, a jak go otworzy ktos inny niz serwis, no to wiesz gwaranja pa pa .
    Marjan25
    Level 2  
    Mam dokladnie taki sam TV jak Ty i identyczna wade.:cry:Kupilem go w Media-Markt. Roznica w cenie byla, ale prawo rynku ze ceny sa rozne i ze kupuje sie "to samo" tam gdzie jest najtansze.
    "Franuskie dziadostwo"? bylem w kilku sklepach i widzialem dziadostwo pod marka Panasonic(rozmazany obraz, czern szara):!:.
    Dowiem sie czy da sie go wymienic i napisze. Musze zaznaczyc, ze poza ta wada telewizor jest super.Ma ostry obraz, 100Hz i 29".Za tak kase rewelacja,nawet jak z tylu pisze mi "Made in Poland" :D
    mariano78
    Level 10  
    Witam ponownie,

Otóż nie oddałem tego telewizora do sklepu bo z tych co mieli na wymiane żaden nie nadawał sie do podmiany. Niektóre byly porysowane , inne brudne tak więc zdecydowałem sie go zachować i oddać na reklamację. Jako, że jest to telewizor z przekątną powyżej 21cali to serwis sam sie zgłosił po niego. Po upływie około 10dni naprawiony telewizor (wymiana jakiegośc dławika) zwrócono mi do domu. Teraz jest dość cicho i sympatycznie, choć sporadycznie zdarza się że jeden z głośników zaczyna lekko buczeć przy niskich tonach. Można to regulować ale fakt jest faktem. Poza tym obraz jest OK wiec reasumujac teraz jestem z niego zadowolony!

Pozdrawiam

Kończę ten TEMAT !!!