Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania

pan_kotek 07 Lut 2012 08:12 319159 811
  • #391 07 Lut 2012 08:12
    pan_kotek
    Poziom 20  

KrzyGr napisał:
    Witam. Czy do nagrzewnic benzynowych typ 231 lub 211 można zastosować inną niż fabryczna pompę paliwa jeżeli tak to jaką i jak w tych nagrzewnicach reguluje się dawkę paliwa.

Dowolna pompka która poda Ci paliwo ze zbiornika do urządzenia, np elektryczna samochodowa, regulacja ilości poprzez zdławienie przepływu i napięciem na samej pompce.

• Fibaro
  • #392 11 Lut 2012 17:46
    prezes_83
    Poziom 9  

Hej, posiada może ktoś instrukcję do sirokko model F15/2, przeszukałem już chyba wszystko i nic :cry:. Jest to dość stary model. Pozdr.

• #393 11 Lut 2012 19:39
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

witam. jaką moc ma transformator zasilający świecę w modelu sirokko 266.02 bo znajomemu poległ, wiadomo że jest na 6V, świeca bierze 17A czyli z wyliczeń wychodzi 102 VA, jednak ciężko kupić trafo 6V o większej mocy, i zastanawiam się czy nie zastosować 12V i dać spiralę oporową bo została mi z jakiegoś webasta na 12V, i tu wybór trafo jest znacznie większy. a może macie jakiś inny pomysł

• #394 16 Lut 2012 10:37
    slawekzz
    Poziom 11  

Witam,w moim 265.01 w miejscu wlotu powietrza do spalania jest zaślepka (kawałek blachy przykręcony do obudowy) wygląda to na oryginalne lub dobrze dorobione. W związku z tym mam pytanie czy to tak powinno być czy należy ja zdemontować. Dodam, nagrzewnica wydaje się że lekko nie dopala paliwa bo dym mocno szczypie w oczy i jest lekko białawy nawet jak popracuje dłużej. Z góry dziękuje za pomoc od doświadczonych kolegów.

• #395 16 Lut 2012 19:02
    egon6x6
    Poziom 9  

Witam wszystkich zgromadzonych i zaciekawionych tematem własnego ciepełka.
    Posiadam WEBASTO 261.01 . Z informacji jakie zamieściliście w postach można dużo się dowiedzieć i wprowadzić innowacje we własny system ogrzewania.
    Wszystko podłączone działa jest ciepło ale jest problem a mianowicie założyłem spiro rure na wydech długość około 80cm i wtedy zaczynają się cuda kichanie dławienie i oczywiście kupa dymu. A jak jest luzem wydech to śmiga na wysokich obrotach a na niskich też od czasu do czasu zapoda chmure w czym jest problem? Zgóry dzięki za info.

• #396 17 Lut 2012 02:06
    slawarek
    Poziom 16  

Witam.
    Ma kto moze schemat do nagrzewnicy ANDREW SYKES g290tac serial 42627 bo w google ciezko wylukac, bo nie chce zatrybic do grzania wentylacja dziala.

• #397 17 Lut 2012 19:21
    Jarek 6kv
    Poziom 10  

Witam! Wszedłem w posiadanie nagrzewnicy Typ??? -brak tabliczki! W zestawie jest nagrzewnica,zbiornik paliwa, elementy elektryki plus sterowanie(przewody poobcinane) W skład obw.el. wchodzi trafo 220V/6.3V (chyba zasilanie świecy żarowej),lampka czerwona(chyba do świecy),przycisk-na pewno do świecy,przeł. 0-I i gniazdo bezp. (na bezp.szklany-aparatowy). Po rozebraniu do silnika widnieje tabliczka:Typ EBM 858^1 220V,1,06A, 2820obr/min, 0,12kW. Na trafo. U1 220V, U2-6.3V. Jest też tabliczka z opisem -sw,br,bl,14.Przewody z tej tabliczki wchodzą do silnika. Proszę o pomoc: jak podłączyć to urządzenie? I jakie ma parametry?

• #398 19 Lut 2012 19:53
    soviet80
    Poziom 8  

Witam

Przeczytałme cały ten temat i nie praktycznie nie ma tu informacji na temat modelu 251. Co o nim sądzicie pod kątem wykorzystania do ogrzewania garażu o kubaturze ok 190 m sześć.?

• Fibaro
  • #400 20 Lut 2012 10:36
    soviet80
    Poziom 8  

Przecież one maja w zależności od modelu 6000-8000 kcal/h, tj. około 7-10 kW. Uważasz że to będzie za mało?

• Fibaro
  • #401 20 Lut 2012 11:21
    marerr
    Poziom 13  

Ja miałem o mocy 8000 kcal i szału nie było.
    Garaż mam 7 m długi 4,5 szeroki i 2,30 wysoki, grubość ściany 44 cm.
    Do -5 na zewnątrz jeszcze dawało radę ale przy -20 porażka nie mogłem nagrzać do 10 stopni.

• #402 20 Lut 2012 13:10
    Kaszpir77
    Poziom 19  

Ten link był już na Forum.
    http://master.sklep.pl/kalkulator.php
    Może przyda się komuś aby z grubsza oszacować wymaganą moc.
    U mnie mniej więcej się spawdziło. A, i nie mam Mastera, żeby nie było że uprawiam kryptoreklamę :).

• #403 22 Lut 2012 09:24
    egon6x6
    Poziom 9  

A czy ktoś ze zgromadzonych posiada webasto 261.01 i pożądnie podłączone tzn na oryginalnej instalacji i mógłby zamieścić fotki jak to jest podłączone kolorystycznie do panelu sterowania jak i do samego urządzenia.

• #404 25 Lut 2012 23:19
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

kolego jesteś pewien że masz model 261???

schemat podłączenia na fotkach mogę dać jutro mam dwa sirokka 265,02, jedno podłączone na oryginalnym przewodzie drugie na wiązce własnej produkcji

• #405 26 Lut 2012 09:09
    Jarek 6kv
    Poziom 10  

Do ZKepowicz Na stronie nr.10 zamieścił pan zdjęcia płytki i podłączenia do nagrzewnicy 266 02.Jakie elementy znajdują się na płytce,i do czego ona służy?.Posiadam zestaw jak na zdjęciu (wyżej)-niestety,brak tab.znam. i nie wiem jakie są parametry i co to za typ.Silnik jest na 220V(uruchomiłem go już) świeca wiem że jest na 6V. W moim urządzeniu nie ma takiej płytki-czy jest potrzebna? W postach wyżej opisywałem już urządzenie.

• #406 26 Lut 2012 11:09
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

na płytce jest przekaźnik i mostek prostowniczy, mostek jest w obwodzie cewki sprzęgła pompki a przekaźnik jest do pracy "automatycznej" czyli jak jest oryginalny układ to spina się przy drugim naduszeniu przycisku grzania świecy co załącza ją "na stale" a jej wyłączenie powoduje przełącznik temperaturowy wmontowany od dołu wymiennika.

Jak nie posiadasz oryginalnej instalacji możesz zrobić wg mojego schematu i musi działać, robiłem tak ostatnio i działa bardzo dobrze. na schemacie zapomniałem tylko wrysować bezpieczników zaraz po wejściu zasilania.

do wglądu oryginalna instalacja modelu 266.02

• #407 26 Lut 2012 15:28
    341440
    Usunięty  
  • #408 26 Lut 2012 19:05
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

nie widziałem żeby się to komuś udało ale próbuj może tobie się uda.

jak masz wodne możesz zrobić tak jak kiedyś na jakiejś stronie widziałem, czyli robisz normalny obieg wodny z pompą cyrkulacyjną a jako wymiennik akurat koleś użył 4 chłodnic od jakiegoś auta razem z wiatrakami, nagrzewnica grzała płyn a chłodnice rozwiewały ciepłe powietrze

• #409 27 Lut 2012 08:41
    waljo
    Poziom 21  

Witam od kilku dni czytam powyższe wpisy ponieważ sam też posiadam webasto typ 232.02 i dochodzę do wniosku, że nakład pracy, koszt części, koszt prądu zużywanego przez transformatory i jeszcze koszty paliwa do napędu tego urządzenia chyba przekraczają koszty zagrzania garażu przy pomocy normalnej "Farelki". Tez myślę nad uruchomieniem sprzętu ale jak to wszystko przeczytałem to chyba zrezygnuję z prób jego odpalenia. Jeszcze jedno mnie interesuje czy świeca żarowa pracuje cały czas i jakiej mocy powinien być transformator do napędu silnika bo jakoś tego nie znalazłem. Pozdrawiam.

• #410 27 Lut 2012 08:54
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

świeca pracuje ok 1 min potem w fazie pracy jest odłączona. transformator dobierasz w zależności od mocy pobieranej przez urządzenie, ja do swojego 265,02 mam 300VA i starcza w zupełności. pomieszczenie jakie ja ogrzewam moim sirokko ma 32 m/3 i przy -20 tak żebym mógł chodzić na koszulce wystarczyło ok 10 min po jakiś 30 wyłączyłem bo można było się ugotować farelką tego nie osiągniesz chyba że mowa o takiej 20kW

• #411 27 Lut 2012 12:06
    waljo
    Poziom 21  

Próbowałem z transformatorem około 100VA ale trafo się grzało i wyłączyłem. W temacie znalazłem instrukcję od tego mojego urządzenia i nie byłem do końca pewien jak z tą świecą jest bo nie mam tego sterownika, którym się sprzęt uruchamia. Dla pewności tę świecę wyłącza się samemu po tym jak już się sprzęt zagrzał czy jest ona wyłączana przez jakiś czujnik?. Co do szybkości grzania pomieszczeń to faktycznie wynika, że jest szybsze od farelki. Czym Kolega napędza tę "bestię" chodzi o rodzaj paliwa.

• #412 27 Lut 2012 17:05
    egon6x6
    Poziom 9  

Witam nastapił błąd zamiast WEBASTO 261.01 mam 265 tak jak pisał kolega adamstefaniak1986 więc sprawdziłem.
    Ja swój piecyk zasilam transformatorkiem 250 VA i daje rade lecz podczas podgrzewania świecy jest odczuwalny spadek bo silnik zwalnia ale tragedi niema bo garażyk 3,5 X 7 X 3 = 73,5 m3 / murowany / w te siarczyste mrozy w ciągu półgodzinki na wysokich obrotach a potem półgodzinki na małych trzebabyło się rozbierać. Urządzenie moje pracuje bez problemu na ON jak i OO lecz na tym drugim szybciej jest ciepło i wydaje mi się że urządzenie głośniej pracuje

• #413 27 Lut 2012 20:02
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

czyli mocowo masz takie jak moje tylko na 24V to jest sirokko nie webasto

ja stosuję ON jakoś jak czyściłem kumpla 266,02 używane na opale to niezły syf był w środku a dokładnie taka skorupa z barwnika opału, przy ropie to nie występuje

a teraz moje zabaweczki :D

sirokko 265,02

włączony wentylator napięcie 13,6V trafo 300VA/20A mostek prostowniczy i kondensator 22000mF, fabryczne widełki napięcia w jakich powinna pracować nagrzewnica 10,8V do 14,4V

sirokko 255,02- projekt na ukończeniu jeszcze zbiornik muszę wyczyścić i pomalować a potem podłączyć

ktoś pytał o kolejność przewodów w kostce nagrzewnicy

zielony-biały-żółty (cienki)-żółty (gruby)-czerwony-niebieski-czarny

i foto kostki ale z instalacją na stojaku

posiadam jeszcze topeni X7-1M-24V i topeni 6bon3 wszystko sprawne i zawsze gotowe do użycia

• #414 02 Mar 2012 22:19
    egon6x6
    Poziom 9  

Czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł co mogło paść w moim WEBASTO/ SIROCCO 265.02 a mianowicie pompka nie pobiera paliwa a rozebralem wszystko sprawne czyste i drożne alektrozawór też puka jak dostaje zasilanie a paliwko nie idzie.
    P.S. Od zbirnika do pomki wszystko drożne.
    P.S. W pomce nie widać wytarć ani innych uszkodzeń.

• #415 02 Mar 2012 22:38
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

trzeba było na rozebranym czyli ze zdjętą obudową zobaczyć czy jak elektromagnes wypchnie widełki te zazębiają się za te kołeczki na kłeczku zębatym, zobacz też czy napęd jest przekazywany z ośki na pompkę

na ostatnim foto przedstawiam gdzie masz zaglądnąć i zobaczyć czy tak jak napisałem wcześniej ten widelec zaczepia o kołeczki tyle że ich nie widać bo są w tawocie

oczywiście próbę należy wykonać na złożonej nagrzewnicy razem z wiatrakiem bo on zaciska zębatkę na ośce, ze zdjętymi osłonami tak żeby pompkę można podejrzeć tam gdzie pokazałem

warto też sprawdzić czy te kołeczki co są w kłeczku są na swoim miejscu bo jeśli masz plastikowe kłeczko to potrafią się kołeczki zluzować i wsuwać jak widelec je z góry trafi

• #416 03 Mar 2012 18:39
    liso820
    Poziom 1  

witam wszystkich jestem tu nowy jestem posiadaczem webasta wodnego pochodzi ono prawdopodobnie z autobusu lub ciezarowki jest to typ 268-03 sa przy nim 2 uklady i jesto to wszystko zalane jakims bielym silikonem potrzebuje schematu podlaczenia jutro zrobie fotki to wstawie za wszelka pomoc z gory dziekuje

• #417 04 Mar 2012 21:19
    soviet80
    Poziom 8  

Witam

Dwa pytania

1. Jaki jest szacunkowy koszt części do wykonania zasilacza dla nagrzewnicy np typu 251, transformator jeden lub dwa mostek radiotory itp?

2. Czy posiada ktoś instrukcję do nagrzewnicy 261, tj. tej na 230V?

Pozdr

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiści edotyczy modelu 266

• #418 05 Mar 2012 19:13
    Jarek 6kv
    Poziom 10  

Instrukcję z zasilaniem na 230V masz kilka wpisów wyżej.Jest oryginalna niemiecka i przerobiona przez kolegę adamstefaniak1986

• #419 05 Mar 2012 19:58
    adamstefaniak1986
    Poziom 11  

instrukcji jako takiej nie posiadam ale najlepiej jeśli oczywiście masz w 100% oryginalną instalację zobaczyć ten filmik

Link

ale zaznaczam ten sposób jest w przypadku odpalania z pomocą fabrycznej instalacji

jak masz poszarpaną instalację robisz wg mojego schematu i wtedy odpalanie wygląda następująco: wduszasz przycisk świecy, przełącznik grzanie- studzenie w pozycji grzanie i po upływie ok 30-60sekund włączasz dmuchawę jak nagrzewnica zacznie pracować zwalniasz przycisk świecy

odpowiedz na pytanie kolegi soviet80 co do zasilacza :

transformator 300-400VA na 12 lub 24V zależy jaka nagrzewnica 251.02 czy 01 to koszt ok 200zł, mostek prostowniczy 50A max 10zł, kondensator 10000mikroF jakieś 8zł. ja jako radiator dałem element stojaka, spełnia swoją rolę więc po jaki czort kupować drogi radiator- mój sposób jest na fotkach wcześniej

Jarek 6kv- jak tam prace na przywracaniem do życia twojej nagrzewnicy

rodzina moich zabaweczek już niedługo powiększy się o taką oto dmuchawkę wraz z całym osprzętem jaki miała fabrycznie w wojsku :D

Link

• #420 06 Mar 2012 19:34
    egon6x6
    Poziom 9  

Dziękuje koledze adamstefaniak1986 za podpowiedź rozebrałem wszystko i oczyściłem z tego smaru jakiś taki dziwny zkawalony umyłem nałożyłem świeżego i myślałem że będzie ok ale właśnie te widełki niezawsze łapały te kołki na kole i raz chodziła pamka raz nie. Ale jest regulacja na cewce i poluzowałem nakrętke wkręciłem szpilkę 1/2 obrotu i problem rozwiązany teraz jest ciepełko.
    P.S. Ale zanim dotego doszedłem i złożyłem mineło troszke czasu ( teraz się lecze) :Fade-color

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo