Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania

pan_kotek 13 Lut 2018 19:51 333343 884
 • #871 13 Lut 2018 19:51
  ZKepowicz
  Poziom 17  

  Po pierwsze . To , że przedmuchujesz , to bardzo dobrze , problem w tym , że zrobiłeś to odwrotnie . Całą sadze z wymiennika wdmuchałeś do komory spalania . Czynność taką fabryka zalecała w odstępach 3 tygodniowych uwzgledniając 8 godzinną pracę dzienną , z tego 50% na 2 biegu . Przedmuchuje sie następująco : 1) odłączyć przewód cewki sprzęgła pompy , 2) włączyć silnik na 1 biegu , 3) Przez otwór wlotu powietrza do komory spalania przedmuchać w czasie pracy silnika ( bez paliwa ) powietrzem o cisnieniu 6-7 atm. Wracając do pytania . Pozostaje ci jedno wyjście , rozbiórka i czyszczenie kotła i rozrzutnika paliwa ( kielicha ) . Co do wycieków paliwa , sprawdz przy okazji szczelność przewodu ( rurki ) przy pompie , chociaż myślę że bedzie o.k. Przyczyna będzie raczej w komorze. Dymienie z ciepłym powietrzem świadczy o nieszczelnym wymienniku ( wtedy kicha ) lub nieszczelności połączenia kotła z obudową silnika

 • Sklep HeluKabel
 • #872 13 Lut 2018 23:27
  Rowan
  Poziom 5  

  Tzn no ja ze wszystkich stron dmuchałem i wszystkimi otworami wydmuchałem mnóstwo sadzy i robiłem to dopóki coś wylatywało. Po tym zabiegu dużo stabilniej pali i nie ma takich „huknięć” z wydechu. Jedynie to zbieranie się paliwa przy wylocie, co w sumie by mi też jakoś bardzo nie przeszkadzało. Jednak przeszkadza mi to dymienie z powietrzem ogrzanym... Czyli co radzisz zrobić?

 • Sklep HeluKabel
 • #873 14 Lut 2018 00:46
  ZKepowicz
  Poziom 17  

  Rozebrać i sprawdzić kocioł czy nie przepalony .

 • #874 14 Lut 2018 17:24
  Rowan
  Poziom 5  

  Sytuacja wygląda następująco... Rozebrałem, wyczyściłem już tak dokładnie wszystko. Kielich był faktycznie pokryty delikatnie spieczonym syfem. Ale po za tym kocioł raczej czysty. Żadnych przepaleń nie zauważyłem na wymienniku. Doszedłem do wniosku, że możliwe, że robiło „cofki” z wlotu powietrza i zasysało ten dym wentylatorem i dlatego wydmuchiwało wylotem gorącego powietrza. Przy pierwszym odpaleniu po złożeniu też mi tak zrobiło, ale potem już przestało. Paliwo już się nie zbiera. Pojawił się jednak problem. Na szybkim biegu chodzi dobrze, nie kopci, grzehe bardzo ładnie. Po przełączeniu na wolniejszy po 2-3min pracy zaczyna pracować takim rytmicznym „hu-hu-hu-hu” z półsekundowymi odstępami. Po 3-5min takiej pracy w końcu tak jakby ją zdusiło i gaśnie. No i zanim zgaśnie to coraz mocniej dymi, aczkolwiek niema tego dymu bardzo dużo. Dodam jeszcze, że jak przystawie ręke do wlotu powietrza, to w rytm tego hukania pulsuje powietrze zaciągając i cofając się. Po zgaśnięciu po minucie odpala jak właczy się świeca. W czym może być problem?

 • Sklep HeluKabel
 • #875 14 Lut 2018 20:18
  ZKepowicz
  Poziom 17  

  Jeszcze raz powtórzę . Wyczyść porządnie kocioł , a konkretnie wymiennik ( ta cienka 1 cm. część zewnętrzna ) . Wcześniej był opisany sposób . Czy jak żona sprząta mieszkanie to tylko odkurza dywan na środku pokoju czy i niewidoczne kąty ?

 • #876 14 Lut 2018 20:40
  Bisuside14
  Poziom 15  

  W rozrzutniku razbierał sie nagar, bo zbyt się rozgrzał i podawane paliło spalało się w nim. Zbyt małe obroty/napięcie.

 • #877 15 Lut 2018 08:32
  Rowan
  Poziom 5  

  Wydaje mi się, że wyczyściłem wszystko dokładnie... Mówisz o sposobie z preparatem do DPF-ów?
  Edit
  Zastanawiam się teraz jeszcze nad jedną sprawą... Czy na moje problemy może mieć wpływ to, że wylot spalin ma 70mm, a ja mam założoną na niego rure 80mm od długości 1.5m?

 • #878 15 Lut 2018 13:45
  dktr
  Poziom 18  

  W moim przypadku za długi komin powodował szybkie oblepianie sadzą całej nagrzewnicy i spadek wydajności po kilku uruchomieniach. Zanim doszedłem dlaczego tak się dzieję nauczyłem się ją "przedmuchiwać" poprzez wyłączenie pompy paliwa podczas pracy, odczekaniu około 10 sek i ponowne włączenie pompki - było głośne bum, sadza wylatywała i działało dobrze około tygodnia. Po zmianie komina na spiro o fi 150mm wszelkie problemy z sadzą ustały.

 • #879 16 Lut 2018 19:55
  żałosna udręka
  Poziom 32  

  Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działaniaNagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działaniaNagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania
  Oto mój wkład w badaniach naukowych. Taka opcja wymaga dodatkowego przekaźnika. Instalacja chodzi na 12V, więc przekaźnik świec ma zwłokę, bo elektrozawór paliwa niespecjalnie załącza się na niepełnym 12. Silnik też ma opóźnienie jakieś 3s, żeby zmniejszyć kopcenie na starcie. Całość podłączona do regulatora temperatury.

 • #880 17 Lut 2018 09:00
  ZKepowicz
  Poziom 17  

  Rowan , piszesz :
  Zastanawiam się teraz jeszcze nad jedną sprawą... Czy na moje problemy może mieć wpływ to, że wylot spalin ma 70mm, a ja mam założoną na niego rure 80mm od długości 1.5m?[/quote] A nie chce ci się poczytać w temacie o wydechu i jego wpływie na kopcenie tylko na końcu informujesz o tej fuszerce

 • #881 20 Lut 2018 09:45
  soviet80
  Poziom 9  

  @ZKepowicz

  Pisałeś w mojej sprawie że muszę wymienić parownik z kotła bo jest uszkodzone "wyłożenie" materiałem chłonnym.
  Masz na myśli trzy punktowe spawy które zaznaczyłem na zdjęciu?
  Po zeszlifowaniu spawów parownik powinien wysunąć się z kotła?
  Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania

 • #882 20 Lut 2018 20:24
  ZKepowicz
  Poziom 17  

  Dokładnie tak , trzy spawy do usunięcia i parownik ciasno , bo ciasno ale wyjdzie .Przetnij spawy , wsuń parownik trochę głębiej i dopiero wtedy szlifuj na dokładnie .

 • #884 21 Lut 2018 09:07
  ZKepowicz
  Poziom 17  

  A czy pisałem , że wspawujesz parownik od 268 , czy , że możesz go potraktować jako " dawcę " części do regeneracji twojego parownika ?. Czytaj ze zrozumieniem .I nowy parownik nie od 277 bo jego łatwo nie rozbierzesz . Trzeba będzie zeszlifować zawinięcie blachy i bezpowrotnie go zniszczyć , tylko od 268 ( różnica w wykonaniu ). Zwróć uwagę na wykończenie górne przy wkładce termicznej

 • #885 22 Lut 2018 10:32
  caterpil
  Poziom 2  

  W odpowiedzi na wpis Pana ZKepowicz:
  W pełni potwierdzam to co mówi
  Walczyłem ze swoją nagrzewnicą, aż w końcu z pomocą ZKepowicz temat wyjaśniony i ogarnięty.
  Kupiłem nagrzewnicę podobno od fachowca.
  Jednak z "fachowości" zostało tylko urządzenie (totalny składak), które jakoś działało. Miało grzać i spalać około 1l/h.
  Rzeczywistość była inna
  Paliło 3l/h, ropa lała się wszędzie, dymiło jak lokomotywa, a z wydechu ziajął ogniem. Oczywiście kontakt ze sprzedającym "fachowcem" przestał działać.
  Na forum "fachowi doradcy" prześcigali się w poradach.
  Dopiero ZKepowicz okazał się człowiekiem, który o tych urządzeniach wie baaaardzo dużo i jego pomoc okazała się bezcenna.
  Urządzenie działa pomimo tego, że to straszny składak i "gruz". Spalanie w tej chwili to około 1l/h na wysokich obrotach.
  Udało się wyregulować tak, że nie widać nawet dymku z komina.
  Mogę ze 100% pewnością powiedzieć że jeśli chodzi o temat nagrzewnic, to ZKepowicz "WIE O CZYM MÓWI "
  Nie chwali się bo to bardzo porządny i skromny człowiek, ale w tym temacie z nieprzeciętną wiedzą i doświadczeniem
  Miałem taką okazję i poznałem Pana "Z" osobiście.
  Następne urządzenie które kupię będzie od niego lub z jego polecenia.
  Człowiek uczy się na błędach, ale po co skoro są ludzie którzy chętnie pomogą, tylko trzeba o tą pomoc poprosić.
  Pozdrawiam wszystkich walczących ze swoimi urządzeniami i życzę aby udało im się spotkać takich ludzi.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo