Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania

pan_kotek 13 Gru 2019 14:15 392893 974
    Bieri13
    Poziom 10  
    Prosiłbym o podrzucenie zdjęć oryginalnego panelu sterującego OETF-6, z przodu i tyłu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Bieri13
    Poziom 10  
    Potrzebuję pomocy z uruchomieniem nagrzewnicy... czy ktoś się znajdzie z województwa małopolskiego?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Macjari
    Poziom 2  
    Witam serdecznie niedawno kupiłem właśnie nagrzewnice sirokko 231 i probuje ja podłączyć tylko że nie potrafie rozszyfrować schematu podłączenia proszę o pomoc

Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania
    K_L_A_M_A
    Poziom 2  
    Hej, widzę że kupiłeś w tym samym czasie więc przypuszczam że od tego samego gościa😄Na razie rozkminiłem podłączenie lecz nie podłączałem jeszcze ze względu że czyszczę pompę i całą resztę.Tez kupiłem nówkę w skrzyneczce? Jeżeli jest tak jak myślę to powymieniaj przewody paliwowe, a po ich ściągnięciu zobaczysz jak wszystko jest zawalone jakimś starym smarem do konserwacji który aktualnie twardy jak kit. Dodatkowo wszystkie króćce zbiornika oraz króćce pompy paliwa a także sama pompa w środku.Numery to oczywiście oznaczenia na wtyczce, a rysunek to płytka sterująca patrząc od tyłu tak jak zrobiłeś zdjęcie swojej tylko obróć o 180 st .Daj znać jak ogarniesz.
    Załączniki:
    Macjari
    Poziom 2  
    Dokładnie kolego z tej samej aukcji tylko u mnie brakuje inatrukcji obsługi. Dzisiaj ją wyczyszcze bo u mnie to samo z tym smarem, rano kawa i do pracy

u mnie sprawiła mały problem pompka a właściwie styki pod tą czarna kopułka, papierek ścierny i po problemie

Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania

Dodano po 10 [godziny] 2 [minuty]:

Kolego podłączyłem według twojego schematu i działa wspaniale jutro ładna skrzynkę zrobię może będzie mniej hałasowała
    K_L_A_M_A
    Poziom 2  
    Super , moją też już uruchomiłem . Idzie jak wściekła 😄 Także o czym pomyślałem po uruchomieniu to o wyciszeniu bo na dłuższą metę to larmo nie do ogarnięcia. Zapewne zrobię jakieś sterowanie w postaci termostatu co też troszkę uwolni od hałasu wyłączając to ustrojstwo po nagrzaniu do określonej temperatury. Super wszystko musi być zestrojone bo nawet przy rozruchu nie puszcza nawet dymka. Przynajmniej na razie póki nowa😄. Jak chcesz aby działało jeszcze lepiej tzn prawidłowo to podłącz 3-ke pod 12V bezpośrednio czyli na jeden z pinów połączonych blachą. 5-ke zostaw tam gdzie jest. W ten sposób po wyłączeniu grzania będzie się jeszcze wychładzać przez około minutę. Moje niedopatrzenie sorki.😄
    K_L_A_M_A
    Poziom 2  
    Ma ktoś do sprzedania panel do modelu 232.01? 24v
    Bieri13
    Poziom 10  
    Walczę już dłuższy czas z nagrzewnicą OETF 6.
    Cześć sterowania uruchomiłem ale w dalszym ciągu nie mam pełnej funkcjonalności.
    Rozmontowałem jeszcze raz nagrzewnice, wyczyściłem "rozrzutnik" paliwa (miał kilka bardzo drobnych kropek nagaru) lecz nadal nie odpala.
    Paliwo wyrzucane jest nie w formie mgły ale bardzo drobnych kropli gęsto ułożonych (stróżka).

Sugerując się schematem oryginalnym nie do końca potrafię go zrozumieć. Nie wiem jak prawidłowo podłączyć silnik. W mojej nagrzewnicy wychodzą z silnika tylko 3 przewody (biały, czarny i czerwony). Natomiast na schemacie oryginalnym jest ich więcej.
    Prosiłbym o pomoc w podłączeniu.
    Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania Nagrzewnica Sirocco, schemat połączeń, zasada działania
    buulee
    Poziom 11  
    Panowie , mam problem z moją nagrzewnicą 266 230V.
    Urządzenie zakupiłem w "dawnych czasach" i szczęśliwie użytkuje przez jakieś 10lat, niestety po zakupie nie było do końca sprawne a ja z braku wiedzy i dostępności części wyrzuciłem mikrostyki od grzania świecy i podtrzymania w fazie wyziębiania kotła.
    Zapłon świecy zrealizowałem wtedy na przekaźniku czasowym (włącza świece na jakieś 10-15sek) a podtrzymanie chłodzenia na termiku 60st (silnik chłodzi kocioł po wyłączeniu palnika aż ten termik wystygnie) termik wpięty w zaciski 4 i 3
    Całość steruje sterownik naścienny od pieca CO
    Tzn, przychodze rano do garażu , jak jest bardzo zimno właczam Sirokko , grzeje aż osiągnie 15st w pomieszczeniu , w między czasie palę w piecu i mam ciepło.
    Jak pisałem wszystko działało wyśmienicie z tym że dziś nastąpiła usterka taka że normalnie po wyłączeniu palnika przez sterownik naścienny silnik nadal pracował na przewietrzaniu aż termik na wylocie się wystudził i urządzenie się wyłączało całkowicie.
    Dziś stało się tak że od razu po wyłączeniu palnika staje też silnik nie ma funkcji studzenia.
    Termik jest sprawny ząłącza się i wyłącza ale silnik zatrzymuje się od razu.
    Pytanie jest takie - czy termik (nie ważne czy mój czy oryginalny bo wpięty jest w to samo miejsce) steruje jakimś przekaźnikiem (gdzie go znajdę ? (bo po zdjęciu bocznej blachy nie widziałem)
    Jakie elementy jeszcze oprócz termika/mikrostyku odpowiadają za podtrzymanie pracy silnika po wyłączeniu palnika ?? - gdy główny włącznik jest na I a ten od palnika na niebieskiej ikonie
    ZKepowicz
    Poziom 18  
    266 /230V nie mają i nigdy nie miały mikrostyków . Masz kombinowanego składaka.Przełącznik na niebieskiej ikonie - tylko wietrzenie , bez pracy palnika .
    kamilpiotrmalek
    Poziom 9  
    Koledzy mam VEB 251 i pali mi non-stop świecę.
    Gdzie szukać przyczyny?
    Dodam ,że jak włączę najpierw wentylator ,a później swiece to trochę posłuży parę godzin A jak włączę pierwszą świecę to max dwa uruchomienia i po świecy.
    Dziś po pierwszym uruchomieniu odrazu ja przepaliło po 3 godzinach działania.
    ZKepowicz
    Poziom 18  
    Człowieku , świeca ma dzaiałać tylko do czasu zapłonu paliwa , a nie cały czas grzania . Wyreguluj na mikroprzełączniku . No chyba , że stać cię na wyrzucanie pieniędzy w błoto .
    kamilpiotrmalek
    Poziom 9  
    Świecy ginie prąd po 2 min mniej-więcej czyli nie działa cały czas.
    Ze świecą doszedłem brakowało jednej skrzynki oporowej.
    Ale teraz zaczeło kopcić na czarno daje extra ciepło ,ale kopci.