Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana termopary w piecyku termet 0089

Kvokul 09 Sty 2006 11:43 7226 3
  • #1 09 Sty 2006 11:43
    Kvokul
    Poziom 10  

Witam

Mam problem z piecykiem. Zauważyłem - biegając po wielu miejscach w necie, że z tym sprzętem wiele osób ma podobny problem i niestety odpowiedzi kończą się tam - gdzie zaczynają się moje pytania.

Objawy:
    gaśnie bydle

Wnioski:
    wszystko sprawdzone
    (gaz leci, dysze czyste, ciąg w kominie jest o mało ręki nie urwie, po odłączeniu czujnika - termopary piecyk działa idalnie, ale przecież tak go nie zostawie - bo niebezpieczny, tydzień z nim walczyłem - czyszcząc i pieszcząc)
    jak dla mnie uszkodzona jest termopara lub elektromagnes

Pytanie:
    jak sprawdzić która część jest uszkodzona
    Jak się to cholerstwo wymienia i gdzie to kupić

Pytnie dodatkowe:
    Na jednym forum przeczytałem, że to "cudo" ma czujnik przegrzania... ale mi się nie udało go znaleść. Więc dla mnie to mit. Tym bardziej że po odłączeniu czujnika termopary działą dobrze. Czy ma, jeżeli tak to gdzie?

0 3
  • #2 09 Sty 2006 23:10
    12gucio
    Poziom 20  

Witam odlaczyles a nie znalazles?Czujnik umieszczony jest u samej gory przy ujsciu spalin.Czesci kupisz na Jana Sawy lub na Budowlanej.

0
  • #3 10 Sty 2006 10:38
    Kvokul
    Poziom 10  

To cudo u góry to czujnik przegrzania? Myślałem że spalin... (ale w sumie mu się nie przyglądałem - odłączyłem i już... i jego obecność nic nie zmienia)

Żebym dobrze zrozumiał - czujnik jest na tym samym obwodzie co termopara i piecyk nie ma czujnika spalin?

Bo znalazłem jeden czujnik....

Dzięki. ;)

0
  • #4 10 Sty 2006 11:25
    12gucio
    Poziom 20  

Witam termopara z czujnikiem i cefka elektromagnesu tworzy obwod elektryczny.Prad wytworzony przez termopare trzyma cefka zawor gazowy w pozycji otwartej,gaz doplywa do palnika glownego i zapalacza.Uszkodzenie jednego z tych elementow powoduje ze elektromagnes {sprezyna] odcina doplyw gazu.Czyli zabezpiecza przed wyplywem gazu .Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów