Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo 28G2ST chassis CP-775

09 Sty 2006 12:21 1311 8
  • Poziom 11  
    Brak koloru. (Trafił do mnie po próbie naprawy) TV pracuje poprawnie tylko ma całkowity brak koloru PAL/NTSC, zarówno podajac sygnał przez antene jak i CVBS przez AV (po RGB jest w obu systemach- jest to oczywiste) Pomiar napiec na TDA 8375A nie wykazuje znaczacych odchyłek (0-0,2V). Wymieniłem kwarce, elka i poprawiłem punkty lutownicze co nie dało żadnych pozytywnych rezultatów, brak nawet próby zaskoczenia koloru.
    1. Czy jest możliwe aby TV pracował tylko w SECAM i jak można to przełączyć na PAL?
    2. Czy uszkodzony jest TDA8375A?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Spec od TV
    Witam
    Proszę spróbować wymienić C814

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam

Czy na wyjściach 29 i 30 układu są sygnały R-Y i B-Y ? .

Pozdrawiam
    WiesławL
  • Poziom 11  
    Nie mam obecnie oscyloskopu ale napięcia 1.8V tak jak na schemacie. Elka 2x 100uF/160 wymieniałem wcześniej, nie pomogło.
  • Poziom 23  
    Witam
    --------------
    Sprawdź zasilanie układu TDA8395 , TDA4665 - nie wiem , który w nim występuje .

Sygnały R-Y i B-Y z nich przychodzą do 31 ,32 nogi układu .

Pozdrawiam
    WiesławL
  • Poziom 11  
    Na linii opóźniającej TDA4665 i na dekoderze SECAM TDA8395 napięcia są poprawne tak jak na schemacie. Jak pisałem w pierwszym poście 50/50 że trafiony jest TDA8375A bo wszystko pracuje poprawnie tylko się nie przełącza pomiędzy systemami. Miałem podobny przypadek w PHILIPSIE, tam w opcjach był uaktywniony tylko system SECAM i TV pozostałych nie dekodował.(nie wyświetlał ich w menu strojenia) Problem w tym że nie wiem jak w tym TV to sprawdzić, bo w menu strojenia niema ustawień systemu wizji i foni, a zworka J701 aktywuje systemy PAL/SECAM BG/DK z czego wynika że praca dekoderów odbywa się automatycznie. Zależnie od podanego sygnału i tutaj stanąłem i co dalej?
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam
    --------------
    Nie mająć oscyloskopu naprawa jest w ciemno .

Pozostaje jeszcze wymienić CC511,CC518,CC517,CC510 ( przy kwarcach ) - nie sprawdzać tylko wymienić .

Pozdrawiam
    WiesławL
  • Poziom 11  
    Witam

Na osylogramie impuls SC wydaje mi się nieprawidłowy, lewa strona wygląda poprawnie natomiast z prawej strony od szczytu impulsu do dołu jest jakby ścięty.( Chociaż w większości TV wygląda podobnie, a działają poprawnie.) Brakuje charakterystycznego schodka, sygnałów R-Y i B-Y brak.
    Na oscyloskopie pokazuje próbkowanie sygnału częstotl. 4,43MHz TDA8375A n.35
    Podałem mu sygnał w SECAM-ie ze starej kasety nagranej w czasach jego świetności i obraz jest w kolorze ale tylko w SECAM, impuls SC bez zmiany, taki sam jak w PALu,sygnał częstotl. TDA8375A n.35 przestaje próbkować i staje się jednolicie ciągły. Pojawiają się sygnały R-Y i B-Y , po przejściu w PAL sygnały zanikają i brak koloru.
  • Poziom 11  
    Witam

Po wymianie TDA 8375A TV pracuje w PAL-u i NTSC poprawnie (tzn. jest kolor) prawdopodobną przyczyną uszkodzenia było nie przełączanie systemów przez układ przełącznika systemów wewnątrz TDA 8375A.
    Dziękuję za udzieloną pomoc i wskazówki.

pozdrawiam