Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adminictracja sieci

24 Kwi 2003 11:53 1354 19
  • Poziom 13  
    Witam
    szef dzis mnie rozbawil. :lol: Wyjechal z haslem ze od maja mam sie zajac administracja sieci w firmie :( (duze bydle, ponad 100 stanowisk komupterowych) i nie mam o tym zielonego pojecia. :cry: Czy znacie moze jakies strony, linki, ebooki czy cokolwiek podobnego z czego mozna sie w miare szybko tego nauczyc, przynajmniej podstaw?? Zakladam ze siec stoi na Windowsie, choc bylbym takze wdzieczny za linki na temat Linuxa. :o
    Podrofka
    MArek
  • Poziom 24  
    Będę szczery. Na necie mimo, że jest dużo informacji to są one mało konkretne i niedostosowane do aktualnych potrzeb.
    Namów szefa, żeby wysłał Cię na parę dobrych kursów. Niestety jest to kosztowne.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    w tym problem ze to malpa i nici z tego. Mam sie naumiec sam. Nie znasz zadnych tytulow ksiazek w tym temacie, nic co mogloby wystarczyc na poczatek?? :?:
    Jak bede juz zdesperowany to pewnie zglosze sie do Admina tego portalu po pomoc, ale wolalbym mu glowy nie zawracac. :P
    Pozdrofka
    Marek
  • Poziom 24  
    Mogą być po Angielsku ?
  • Poziom 13  
    pewnie
    na upartego nawet moga byc po hiszpanku to tez lykne jakos. Ale angielski i polski bez roznicy .
    Dzieki
  • Poziom 24  
    W poniedziałek postaram Ci się coś przysłać z materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej.
  • Poziom 13  
    dzieki sliczne
    ustalilo sie ze serwer ma byc na WIn2000 prawdopodobnie w wersji server (90%).
    To tak na marginesie, jakby sie cos zmienilo szefowi, to bede informowal.
    Dzieki jeszcze raz
    Pozdrofka
    Marek
  • Poziom 13  
    dzieki wlasnei sciagam jest tego troche ale sie przyda a noz widelec im sie odmieni i dosten Liuxa:)
    Pozdrofka
    Marek
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: marek_haj
    Administracji sieciami nie nauczysz się napewno w miesiac szczególnie z książek. Lepiej jechać na jakieś szkolenia albo samemu się tym zajmować i interesować. To nie jest takie proste jak może się wydywać.
  • Poziom 42  
    Krzysi0 napisał:
    :arrow: marek_haj
    Administracji sieciami nie nauczysz się napewno w miesiac szczególnie z książek. Lepiej jechać na jakieś szkolenia albo samemu się tym zajmować i interesować. To nie jest takie proste jak może się wydywać.

Absolutnie się zgadzam. Pełny kurs Cisco "administratora sieci" trwa 4 semestry (można się podobno w 1.5roku wyrobić, nie wspominając o cenie). A kurs ten dotyczy praktycznie sieci opartych na sprzęcie cisco i systemie windows. Dorzuć do tego powiedzmy kurs Administrowania Windozem (3 miesiące minimum). Do tego zarządzanie i obsługe linuxa (tak ze 3 miesiące minimum). To wtedy powiedzmy że masz solidne podstawy teoretyczne, jeszcze tak z pół roku praktyki i możesz administrować siecią z pełnymi kwalifikacjami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Powiedz, co to za firma. Może się zatrudnię. A tak poważnie to się nie przejmuj. Twój szef na pewno na ten temat wie o wiele mniej od Ciebie. Znam trochę takie firmowe sieci. Raj dla dowcipnych :D
  • Poziom 14  
    Administruje siecia od 5-ciu lat, na szkolenia jezdze 2 razy w roku, kupuje ksiazki, laze po internecie kilka godzin dziennie a i tak czasem jak jakas kobitka w ksiegowosci cos namiesza to gupi jestem jak ......:-).

Ciezkie zycie kolege czeka (jeszcze przy takiej ilosci kompow).

Powodzenia!!!!

A na koniec dodam ze mam gdzies sporego e-booka na temat administracji Win2000. jak znajde to wysylam.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Witam !!

Zastanawim się dlaczego nikt nie wspomniał o Novelu ??
    Wiem wiem pojawi się pewnie wiele postów że cena i wogóle
    Ale to naprawdę doskonały system zwłaszcza jeśli chodzi o zażądzanie, i bezpieczeństwo które w dzisiejszych czasach odgrywa ogromną rolę a zwłaszcza w tak dużych sieciech.
  • Poziom 14  
    Moze dlatego ze Novell kosztuje a to kazdy liczy.....

cos za cos.
  • Poziom 27  
    Zgadza się. Ale zawsze jst to kwestia kalkulacji i oczekiwań. Myśle że ten produkt wart jest swojej ceny.
  • Poziom 14  
    w firmie mam Novella, linuxa i win2000 i kazdy z systemow ma swoje wady i zalety.

Jeżeli chodzi o Win2000 Server polecam lekture:

wcielo zalacznik :-( cos jest nie tak:(

pdf w jezyku angielskim

sie cos wscieklo na mnie czy co??? klikam wyslij zalacznik a tu lipa... strona nie istnieje czy cus. jak komus pilne to na priv albo niech troszke poczeka

Pięć twoich wypowiedzi napisanych w ciągu 20 minut i to jedna pod drugą zostały scalone w jeden post. Podadto został usunięty załącznik, poieważ zajmował on 0 bajtów. Na przyszłość proszę o używanie w podobnych przypadkach przycisku "zmień" a nie pisanie kolejnych, nowych postów. Proszę także o uważne zapoznanie się z regulaminem, ponieważ na przyszłość takie postępowanie na forum może grozić otrzymaniem oficjalnego ostrzeżenia wraz ze wszystkimi konsekwencjami przewidzianymi regulaminem.
    LEM
  • Poziom 13  
    witam ponownie,
    nie spodziewalem sie az tak zazaertej dyskusji na ten temat :o , ale to chybe nie jest zle:)
    Wczoraj odbylem jeszcze telefoniczna rozmowe z szefem i dowiedzialem sie juz co nieco na ten temat wiecej.
    Serwer juz chodzi i to na WIN2000, nie wiem czy sie cieszyc czy plakac ale to sie okaze w praniu. Poza tym wchodze na chodzacyh system wiec bedzie troche prosciej niz stawiac wszystko od poczatku, poza tym znalazlem znajomego administratora ktory bedzie mi pomagal na poczatku wiec sadze ze sobie dam rade.
    o kursach wiem i przy najblizszej nadazajacej sie okazji mam zamiar sie na to zapisac i sie uczyc. Nauki nigdy dosc.
    Dziekuje serdecznie za zainteresowanie, ide drukowac podrecznik do tej windy :)
    Pozdrofka MArek