Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III alarm podpięcie tylnej klapy?

09 Sty 2006 17:56 1798 4
  • Poziom 10  
    Mam alarm Safe car i chce podpiąć tylną klapę. Chcę to zrobić jako 2 kanał i tam mam podpiąć (wyjście z alarmu - ). Moje pytanie brzmi czy mogę to zrobić podpinając sie do styku żarówki oświetlenia bagażnika.Oczywiście tego do którego jest załączana masa po otwarciu klapy. Pytam bo mierząc miernikiem ten styk po otwarciu klapy pojawia sie tam napięcie + 12 V. Czy pewniej będzie dorobić dodatkowy wyłącznik i podpiąć tam masę? Niebardzo orientuję sie w którą stronę te prądy płyną.

A drugie pytanie to do spryskiwaczy przednich dochodzą jakieś kabelki. Czy jest to podgrzewanie ? czy może jakiś wyłącznik spryskiwaczy pomiędzy przednimi a tylnym. Jest tylko jedna pompka w zbiorniczku z płynem.
  • spec od auto-elektro
    podgrzewanie spryskiwaczy.
    a te te napiecie mierzyles po miedzy jakim potencjałem?
    powinien byc przy lampce przewód chyba brązowo bialy i pod ten sie podłącz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozumiem, że chcesz tylną klapę podłaczyć do czujników, bo nie do końca wiem, o co chodzi z tym drugim kanałem. Tą nazwą określa sie często dodatkowe wyjście z alarmu umożliwiające np. zdalne otwieranie klapy lub dodatkowe wejście ale prealarmu, które sygnalizuje naruszenie strefy tylko krótkim bipem. Standardowo klapę i maske podłącza się równolegle do drzwi a obwody separuje się diodami aby otwarcie maski nie zapalało lampek w kabinie (no chyba ze alarm ma oddzielne wejścia dla poszczególnych obwodów). A 12 V ci się pojawia poprzez zarówkę, która jest na stałe pod +12V i jak zamkniesz klapę to po zaniknięciu masy pojawi się tam 12 V. Moze tak być i nie szkodzi to alarmowi.
  • Poziom 28  
    Alarm podłączasz do tego kabla jak mówisz "tego do którego jest załączana masa po otwarciu klapy".
    +12V nie przeszkadza alarm zostanie wzbudzony gdy pojawi się tam masa.Na krańcówkach drzwi kabiny też jest 12V przez żarówki po kamknięciu wszystkich drzwi.
  • Poziom 10  
    wszystkim dzięki za pomoc. 2 kanał to rzeczywiście kanał transmisji do otwierania bagażnika blokuje czujniki klap i czujniki dodatkowe. A z kablami to jest tak: brązowo - czerwony to przewód załączany przez wyłącznik klapy czyli masa. Natomiast czerwono - biały to kabel będący pod napięciem +12 V