Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUTO-TALKOVER do mixera (audio)

beezer92 09 Sty 2006 18:39 3860 13
  • proponowany przezemnie układ jest przydatnym układem do wmontowania w każdy mixer audio.ma on za zadanie ułatwienia pracy każdemu didżejowi.praca układu polega na automatycznym wyciszaniu muzyki podczas modulowania do mikrofonu. (mówiąc prościej - didżej podczas pracy na jakiej kolwiek imprezie jest wyręczony z ciągłego przesuwania suwakami mixera) - co za tym idzie,nie musi tak często wymieniać potencjometrów które zazwyczaj nie należą do tanich części.układ został sprawdzony przezemnie wielokrotnie,także został wmontowany w mój mały mixerek któremu brakowało (właśnie takiego cacka).prponuje ten układ z tego względu,że wiele mixerów (nawet bardziej profesjonalnych) nie posiada takiej funkcji,a jest ona bardzo przydatna dla każdeo didżeja.układ posiada trzy potencjometry którymi regulujemy pracę urządzenia według własnych potrzeb.mam nadzieje że układ proponowany przezemnie wzbudzi zainteresowanie u niejednego początkująceo elektronika,gdyż układ posiada bardzo tani układ (UL 1111),który jest łatwodostępny. (Jeżeli chcecie ODPICOWAĆ swój mixerek,to koniecznie wmontujcie ten układ) wasza praca podczas imprezki,będzie łatwiejsza i przyjemniejsza :) pozdrawiam...

Moderowany przez jez:

Zmieniono prowizje

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #3 10 Sty 2006 15:30
    beezer92
    Poziom 16  

DJpopak;) napisał:
    beezer92 A dlaczego pobierasz prowizje za zdięcie? tu jest to zabronione!

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic197893.html

Pozdrawiam

sorki ale nie czytałem regulaminu ELEKTRODY jak bys mi zapodał dokładny link w tym temacie to byłbym wdzięczny... (zapoznam, się dokładniej z REULAMINEM) z góry dziękuję i pozdrawiam...

• #4 10 Sty 2006 15:31
    filipania
    Poziom 11  

Wspomniałeś coś o "moin małym mixerku".Czy terz sam go zrobiłeś?czy wmontowałes w jakiś fabryczny?Terz mam mixer wlasnej konstrukcji w oparciu o TDA 1524 i chetniw bym mgo zmodernizował.Może masz jakiś pomwsł oprucz talkovera?

• #5 10 Sty 2006 15:33
    beezer92
    Poziom 16  

filipania napisał:
    Wspomniałeś coś o "moin małym mixerku".Czy też sam go zrobiłeś?czy wmontowałes w jakiś fabryczny?też mam mixer wlasnej konstrukcji w oparciu o TDA 1524 i chetniw bym mgo zmodernizował.Może masz jakiś pomwsł oprucz talkovera?
    ja swój mixerek zrobiłem z obudowy po kalkulatorze. :) moze to ci sie wydawac dziwne ale jest zajefajny i maly poczekaj zrobie foto to ci go przedstawie .... momento.....

• #6 10 Sty 2006 15:42
    filipania
    Poziom 11  

Ja swoj zrobiłem od podstaw.Obudowe i płyte czołową.Płytki sapołączone kablani bo są to gotowe modóły z Jabla.Zrobiłem bo nie stać mnie na nowy a Trakora(2.6):) do czegoś podłączyć trzebabyło.zdjecie podrzuce może pozniej bo teraz nie jestem u siebie.Czekam...

• #7 10 Sty 2006 15:55
    beezer92
    Poziom 16  

filipania napisał:
    Ja swoj zrobiłem od podstaw.Obudowe i płyte czołową.Płytki sapołączone kablani bo są to gotowe modóły z Jabla.Zrobiłem bo nie stać mnie na nowy a Trakora(2.6):) do czegoś podłączyć trzebabyło.zdjecie podrzuce może pozniej bo teraz nie jestem u siebie.Czekam...
    jakies pięc minutek bo baterie troche podladuje bo siadły :cry: nie będę go rozkręcał bo byś się przestraszyl :wink: wszystko praktycznie na (pająka) bo musialem o kiedys zrobic na szybkiego poniewaz zblizala sie data audycji radia pirackieo które kiedys prowadzilem i mam zamiar nadal ale narazie jest malo czasu. ok zobacze czy dziala juz aparat......

Dodano po 4 [minuty]:

tu jest fotka tylko aparat mam do bani ale widac :)

• #8 10 Sty 2006 16:04
    Popak
    Moderator na urlopie...

Witam

beezer92 Fajny mixerek :) jak mozesz to zamieść schemacik? czy robiłeś go z kitów to jakie siedzą w środku?

Pozdrawiam

• #9 10 Sty 2006 16:11
    filipania
    Poziom 11  

Respect! Naprawde fajny .Odpisze Ci prywatnie ale pozniej .Dzieki

• #10 10 Sty 2006 16:31
    beezer92
    Poziom 16  

powiem szczerze.... napewno nie chcielibyście go widzieć w środku!!! jest praktycznie cały na (pająka) opisze o krutko bo musialbym znowu rysować schemat. otórz linia mcz. jest oparta na praktycznie kazdym sumatorze synału z obojętnie jakiego schematu mixerka.wejscia 3 kanały plus1 plus wejście na linię telefonicznąjedno wyjscie do karty dzwiękowej kompa do nagrywania rozmów telefonicznych, przełączanie odsłuchów na słuchawki na (miękkim) czyli jednym kliknięciem. włączanie lini TEL. tez (miękkie) włączanie AUTO-TALKOVER takze (miękkie) itd postaram się jakoś sklecic te schematy i zapodam tylko musze to narysowac bo uwierzcie mi mixer byl robiony praktycznie z pamięci i nie mam ogólnego schematu a jezeli ktos chcialby cos wiedziec to pytac puki co :)

• #11 10 Sty 2006 20:22
    Popak
    Moderator na urlopie...

beezer92 to czekamy na schemacik mixera :) bo wiele elkowiczów czeka ;)

Pozdrawiam

• #13 19 Mar 2006 21:34
    patry11
    Poziom 13  

Ja popieram kolegów i czekamy na schemat.

• #14 27 Mar 2006 17:58
    Volt
    Poziom 26  

Jezeli zastosujemy zamiast potencjometra nr 2 włacznik impulsowy to wyjdzie nam reczny talkover ?

Szukaj w 5mln produktów