Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o zasilanie filtra aktywnego

09 Sty 2006 22:19 837 5
  • Poziom 9  
    Witam , pytanie odnosnie filtru dolnoprzepustowego aktywnego. Poniewaz pierwszy raz skladam takie cos na wzmacniaczach operacyjnych NE5532 , to mam zapytanie: czy ten uklad kazdy oddzielnie w filtrze musi miec swoje zasilanie? i jakim napieciem najlepiej go zasilic? z tego co wiem to zakres dla tego typu ukladu wynosi 3-20v , a jak zasile go 14v? dobrze to bedzie czy moze za malo albo za duzo?
  • Poziom 30  
    "osobno na kazdy kanał" - niepotrzebnie.

Typowe napięcie zasilania wzmacniaczy operacyjnych (w tym NE5532)
    to 15V. Oczywiście podwójne czyli dodatnie i ujemne względem masy.
    + - 14 V wystarczy.
  • Poziom 9  
    No wlasnie ... symetryczne zasilanie , na czym to dokladnie polega? wiem ze chodzi o laczenie dwoch zasilaczy , ale jest to konieczne przy ukladach NE5532? Jak to dokldanie zrobic i z jakich zasilaczy?

Dodano po 7 [minuty]:

sorki ,ze pisze drugi post pod rzad. Co do tego zasilacza , to mam go zlozyc z dwoch ale jakich 2x 7V czy 2x 14V? , rozumiem ze moga to byc zwykle gotowe zasilaczyki podobne jak do ladowarki? (takie z max pradem do 1A)
  • Poziom 21  
    "rozumiem ze moga to byc zwykle gotowe zasilaczyki podobne jak do ladowarki? (takie z max pradem do 1A)"
    Tak, łączysz je szeregowo a środek do masy, w ten sposób masz +12V i -12V na przykład.
    Uważaj nie pomyl + z - bo scalak pójdzie z dymem.