Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka LG GCE-8160B zawiesza się przy próbie odczytu.

mateusz lamparski 09 Jan 2006 22:40 1074 5
    mateusz lamparski
    Level 18  
    witam mam problem z nagrywareczka HL-DT-ST CD-RW GCE-8160B , chodzi o to , że zawiesza sie bardzo często wręcz cały czas co moge z nią zrobić zeby jeszcze troszeczke pochodziła ?
    Moderated By TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

Jemi5
    Level 15  
    Spróbuj wymienic Firmware na nowszy. Ściagniesz ze strony producenta nagrywarki.
    mateusz lamparski
    Level 18  
    no tak to jest oczywiste ale skad zassać i jak to zrobić , aktualnie mam ROM VER.:1.02 i model GCE-8160B moge prosic o pliczki ?
    przemo666
    Level 22  
    Skoro wczesniej dzialala dobrze ( a zakladam ze dzialala ) to bios niema tu nic do rzeczy. Również mialem podobny problem i pomoglo czyszczenie optyki a takze delikatne zwiekszenie mocy lasera, od tej pory dziala juz rok bez problemow i czyta nawet bardzo porysowane plyty. Proponuje najpierw wyczyscic optyke a jezeli rezultaty nie beda wystarczajace to mozesz jeszcze pobawic sie troche potencjometrem od mocy lasera. Zwroc rowniez uwage czy problem nie lezy przypadkiem w mechanizmie do przesuwu glowicy.
    adamjk
    Level 28  
    mateusz lamparski wrote:
    no tak to jest oczywiste ale skad zassać i jak to zrobić , aktualnie mam ROM VER.:1.02 i model GCE-8160B moge prosic o pliczki ?

Pliczek jest na stroniczce:
    http://www.cdrinfo.pl/software/bios.php?id=1315122744
    Troszeczkę więcej wysiłeczku przed napisaniem pościku w Nowym Roczku!
    mateusz lamparski
    Level 18  
    przeflashuje tego biosa na 2.01 zobaczymy jakie efekty to da dziekuje na razie wszystkim .